offtopic
gigigelem 2010 márc. 02. - 21:27:16
(497/577)
Akkor örülj, hogy okos vagy :-))
offtopic
user123456789 2010 márc. 02. - 21:19:19
(496/577)
Kedves filiszteus!Nem tudom, tudtad -e,de:
"A palesztin = filiszteus egy ókori nép volt, amelyik állandóan háborúzott a zsidósággal. Lásd: http://hu.wikipedia.org/wiki/Filiszteusok Ebbõl is látszik, hogy az ókorban letûnt filiszteusoknak semmi közük nincs a mai palesztinokhoz, akik a területen élõ mai arabok. Izrael állam 1948-as megalapítása elõtt palesztinnak nevezték az összes, ezen a területen élõ népet, beleértve az arabokat, zsidókat, egyéb helyi népeket."Azért ezt jó tudni, ha ilyen néven futsz,és neadj isten zsidózni/cigányozni támad kedved.
Amúgy felõlem akár a szíven szúrt filiszteus is lehet a címe, akkor sem nézném meg,
mert jó dokumentumfilm ebbõl, ilyen címen, ilyen tényanyaggal, semmi esetre sem lehet.Viszont még jobban kiélezni az eleve súlyos helyzetet, meg pénzt keresni a készítõnek kiválóan alkalmas, arra viszont nem vagyok kíváncsi.
offtopic
VííV 2010 márc. 02. - 21:15:32
(495/577)
Szerintem az utóbbi pár évben igencsak elharapóztak a cigányok által elkövetett bûncselekmények, amik korábban is voltak, csak nem volt ekkora visszhangja. Cigánybûnözés sajnos létezik. A buták gondolják azt, hogy ez az összes cigányra vonatkozik. Az okos ember tudja, hogy ez nem így van. -- " A cigánybûnözés szó nem jelenti, hogy minden cigány bûnözõ lenne. A "fiatalkorú bûnözés" összetétel sem jelenti, hogy minden fiatal bûnözõ lenne. Egyszerûen csak meg kell nevezni valahogy egy jelenséget, és per pillanat nincs megfelelõbb kifejezés. A cigánybûnözõ szó jelentése egy olyan cigány, aki bûncselekményeit nem-cigányok ellen követi el. " --
gigigelem 2010 márc. 02. - 21:00:50
(494/577)
Mert az általam is említett ügy rasszizmus volt.
"A romák sérelmére elkövetett kilenc bûncselekmény során a tettesek összesen 16 lakóházat támadtak meg 11 Molotov-koktéllal, 63 lövést adtak le lakóházakra sörétes és golyós lõfegyverekbõl. A bûncselekményekben összesen 55 sértett van, hatan meghaltak a támadásokban, öten súlyosabb-könnyebb sérüléseket szenvedtek." Válogatás nélkül lõttek rendes cigányemberekre. Mégsem lett akkora visszhangja, mint a Cosma ügynek. És én nem is hiányolom. Egyben egyet értünk: a bûnözõket meg kell büntetni. És nem azt nézni elsõsorban, hogy cigány vagy nem. Tudom jól, hogy nagyon sok bûnözõ van, aki történetesen cigány. Sõt még az is igaz, hogy fölülreprezentáltak számarányukat tekintve. DE mindez nem indok az állandó cigányozásra és cigánybûnözés emlegetésére.
offtopic
Crazy Horse 2010 márc. 02. - 20:57:05
(493/577)
Egyetértek, éppen ezért nem nézem meg most sem. Van rendõrségünk bíróságunk, vizsgálják ki, csukják le akit kell, jut elég stressz mindenkinek e nélkül is, én nem hagyom mérgezni magam ezzel.
offtopic
VííV 2010 márc. 02. - 20:49:44
(492/577)
A média, a politika szítja legjobban a feszültségeket. Hiszen, ha cigányok ellen követnek el támadást/gyilkosságot, a sajtó egybõl ott van és rasszizmust kiállt. (Lásd a cigányok elleni bûncselekmények, amiket maguk az érintettek vallják, hogy nem a bûnösöket fogták el)Nagyon szomorú esemény volt ez is, de külföldön biztos nem egy helyen Mgyo. úgy híresült el, mint "cigánygyilkos intézmény". A média !!! Mindenkit meg kellene büntetni, legyen az bármilyen nemzetiségû. A törvénynek nincs visszatartó ereje!!! ez a legnagyobb baj. ( "Barátom, embert öltél, írány a sóbánya...legalább legyen vmi hasznunk belõled" - talán ez a felfogás célratörõbb lenne ) - De ma Mgyo. törvényei pár évre becsukják, aztán szevasz, drága az államnak! Milyen jogon engednek el "jó magaviseletért" olyan bûnözõt, aki családot, gyerekeket gyilkolt meg kegyetlenségbõl??
offtopic
gigigelem 2010 márc. 02. - 20:29:30
(491/577)
"Ismerek rendes, tisztességes cigányokat, akik dolgos kézzel vannak megáldva. Csak! Sajnos ez a kevesebb" Ezt honnan tudod? Van erre vonatkozóan bármilyen adatod? Ez egy késelõs gyilkosság volt, brutális, de vannak/voltak ennél sokkal drasztikusabb gyilkosságok is, cigányok elkövetésében épp úgy, mint nem cigányokéban. Miért kellett ezt zászlóra tûzni és indulatokat szítani vele?
10/10
offtopic
DrAnthony 2010 márc. 02. - 20:25:59 10/10
(490/577)
Még hogy 48% a börtönökben a cigányok aránya??? Ugyan! Kb 90%-os!!! Míg Magyarország lakosságának 6-10%-át teszik ki (2000-ben kb 100.000-re becsülték a lélekszámukat, ma különbözõ források 600.000 és 1 millió köztire! Hiszen csak az a cigány, aki magát annak vallja! Érdekes lesz majd a népszámlálás...), addig a börtönök lakóinak 90%-a cigány. Errõl ennyit.

Aki ezt a TÉNY-t a szõnyeg alá akarja söpörni, el akarja mismásolni, mindenféle rasszizmussal vádolja a többieket, az vagy (hála Istennek!) még nem lett áldozata (sem õ, sem rokona) romák által elkövetett bûncselekménynek, vagy olyan elefántcsonttoronyban él, melyben önmagát sérthetetlennel véli, vagy pedig egyszerûen buta, és nem akar, nem mer szembenézni a valósággal.

De teljesen mindegy, milyen ideológiai szempontok alapján próbálják egyesek úgy beállítani a dolgokat, hogy nincs cigánybûnözés, hogy rasszisták az emberek, stb., a lényeg: egy erõs, egészséges,fiatal sportolót minden ok nélkül halálra szurkált pár cigány (akik az iwiw-en milliós autók elõtt feszítenek, nyakukban kilós aranyakkal), és tetszik-nem tetszik, ez tûrhetetlen és tarthatatlan! Hogy egyesek törvény és mindenek felett állónak képzeljék magukat! (Itt akár az olaszliszkai lincselést is meg lehetne említeni).

No és még annyi: Sokan nem tudják, de a roma bûnözõi körökben (mint a jakuzáknál) ELVÁRÁS, hogy súlyosan megsebesítsenek vagy megöljenek valakit, és a börtönben lehúzzanak pár évet, ez egyfajta szükséges kellék a majdani csoport hierarchiában betöltött szerepükre nézve.
filiszteus 2010 márc. 02. - 20:14:00
(489/577)
Sokkal toleránsabb cím lenne: "A bodzaszedõk balladája". avagy a "Hogyan szúrta magát szíven Marian Cosma?"
VííV 2010 márc. 02. - 20:12:15
(488/577)
Buta ember az, aki cigánybûnözés hallatán általánosít az összes cigányra. És buta az is, aki azt vallja, hogy Magyarországon nincs cigánybûnözés. Ismerek rendes, tisztességes cigányokat, akik dolgos kézzel vannak megáldva. Csak! Sajnos ez a kevesebb, és õket, valamint Mgyo-t szégyenítik meg az ilyen brutális gyilkosságok elkövetõi.Voltam iskola keretében börtönlátogatáson, nem is kell bemutatnom, hogy kik voltak többségben.Magyarországon keményen kellene büntetni mindenféle bûncselekményt, legyen az egy kis bolti lopás és kövesse el azt cigány, magyar, kisember, politikus...stb. De amíg itt nem történik meg a törvények szigorítása, nincs visszatartó erõ és Cozma féle gyilkosságok, majdhogynem büntetlenül tovább folytatódnak.
user123456789 2010 márc. 02. - 20:01:28
(487/577)
Már a címe is borzasztó, csak úgy süt belõle a demagógia.
Más kérdés, hogy még a nyomozati szakaszban lévõ ügyrõl lehet-e alapos dokumentumfilmet csinálni, nyilván nem; tehát itt végig a zokogó családtagok arcába nyomott kameráról lesz szó.
gigigelem 2010 márc. 02. - 19:50:46
(486/577)
helyesbítés: tieidhez hasonló nézeteknek
gigigelem 2010 márc. 02. - 19:49:17
(485/577)
Nem én félek tõlük, te!
A rasszizmussal egyetlen gond van: semmi értelem nincs benne. Az érzelmeidre pedig észérvekkel úgysem lehet hatni.
A szomorú az, hogy egyre nagyobb táptalaja van ma Magyarországon a hozzád hasonló nézeteknek.
offtopic
meszag 2010 márc. 02. - 19:49:06
(484/577)
Miért nem gyûlölöd? Ugyanannyi értelme lenne a virusok gyûlöletének, bár tán több is. :)
offtopic
filiszteus 2010 márc. 02. - 19:40:39
(483/577)
Mondtam, hogy ne félj tõlük! Biztos nem fognak bántani.
Ki mondta, hogy gyûlölöm a cigányokat? Én egyáltalán nem gyûlölöm pl. a vírusokat sem.
offtopic
gigigelem 2010 márc. 02. - 19:33:35
(482/577)
Ha viszont nem minden cigány bûnözõ, akkor miért kell félni egy 8 fõs cigányokból álló társaságtól?
Ja és aki cigány, az nem gyûlöli a cigányokat. Ergo te nem vagy cigány.
offtopic
filiszteus 2010 márc. 02. - 19:29:36
(481/577)
Ha valaki abból a megállapításból, hogy létezik cigánybûnözés, azt szûri le, hogy aki cigány az egyben bûnözõ is, az értelmi fogyatékos.
Ezen logika mentén, a gyerekbûnözés azt jelenti, minden gyerek bûnözõ.
Ja és én is cigány vagyok, de attól még az a véleményem, hogy létezik cigánybûnözés.
offtopic
gigigelem 2010 márc. 02. - 19:12:50
(480/577)
Én nem ismerem ezeket a számokat, és ne haragudj attól, hogy te leírtad, még nem biztos, hogy korrekt is. Közben néztem a tévét. Konkrétan a tényeket. A cigányok ellen elkövetett sorozatgyilkosságok is szóba kerültek. Hat ártatlan embert öltek meg. Négy gyanúsított van elõzetesben, gyanítom nem cigányok. Valahogy mégsem jutna eszembe feltételezni, hogy minden magyar gyilkos, és nem kiabál senki "magyarbûnözés"-t.
Egy a lényeg ne általánosíts, csak akkor ha az teljesen helytálló. Ha matematikában járatos lennél, tudnád ez mit jelent. Magyar ember vagyok, cigány, és ezt büszkén vállalom is. De hogy bárki is bûnözõnek tartson csak azért mert cigány vagyok, azt kikérem magamnak.
offtopic
meszag 2010 márc. 02. - 19:07:18
(479/577)
Keresd meg egyszer az okokat jó? Ne miattam, magad miatt. :P
offtopic
filiszteus 2010 márc. 02. - 19:06:23
(478/577)
Nagyfokú hülyeség volt részemrõl, hogy belementem Veletek ilyen vitába. Két eset lehetséges: tényleg komolyan gondoljátok, amit mondtok, akkor korlátoltak vagytok és csukott szemmel jártok a világban, vagy reálisan látjátok Ti is a dolgokat, de képmutatóak vagytok.
Nem kívánom Nektek, hogy bûntett áldozataként térjetek jobb belátásra, de részemrõl befejeztem ezt a hülye vitát.