Téma: Téli mese

ildisz1 2014 febr. 17. - 07:06:43
(8/108)
nagyon jó film volt, csak ajánlani tudom mindekinek, aki szereti a fordulatos-romantikus- fantasztikus -mesés filmeket!
10pont
9/10
Zsomika 2014 febr. 16. - 18:44:16 9/10
(7/108)
Ahogy a film címe is mondja, ez egy mese. Azt is tudjuk, hogy a meséknek kitüntetett helye van az életünkben. Jó esetben ilyen történeteket hallgattunk kicsi gyerekként. Ha valaki zseniális filmtrükkökre, zseniális maszkokra számít, az bizony csalódni fog. Aki viszont szereplõnek érzi magát, annak nincs mit magyarázni, otthon lesz a történetben, élvezni fogja. Aki pedig unta, annak még élnie kell néhány száz, esetleg néhány ezer évet.
"Az igazság szépsége éppen abban áll, hogy nem kell kinyilatkoztatni, nem igényli, hogy higgyenek benne. Lélekbõl egyenest lélekbe hatol, örökké változtatja a köntösét, de mindig önmagával azonos. Én láttam, és egy nap talán te is meglátod" M. Helprin
Nekem nagyon tetszett.
Bear99 2014 febr. 14. - 23:29:06 Előzmény Mr. D
(6/108)
Kénytelen vagyok egyetérteni:( Kár volt erre pénzt kiadni.
Mr. D 2014 febr. 14. - 19:47:04
(5/108)
Próbáltam boncolgatni ezt a filmet 117 percen keresztül, de amint megjelent a vége-fõcím, egy hatalmas "Most mi a szart is láttam én tulajdonképpen?" arccal voltam kénytelen felállni a moziszékbõl. Zagyva, illogikus és giccses fantasy-limonádé ez, ami két órán keresztül beszél patetikusan a semmirõl. A regényben 800 oldal kellett ahhoz, hogy ezt a bonyolult szerkezetû történetet rendesen kibontsa a szerzõ. Na ennek a lebutított, zagyvalék kivonata ez a 2 órás film. Hát hiába tolták el módszeresen a premiert, ezen a filmen még jócskán lett volna mit alakítani, bár a legjobb az lett volna, ha inkább bele se kezdenek. (Russell Crowe démoni kacaja azért jó volt)

SPOILER

Will Smith mint Lucifer egész évre kimerítette a rossz vicc fogalmát.
poth18 2014 febr. 13. - 18:19:33
(4/108)
Már elnézést, de mi a f***ért szavaztok úgy, hogy még nem láttátok a filmet ? Miért kell így lehúzni ? Ha pedig valaki lehúzza, akkor mért nem írja meg, hogy ugyan miért pont ennyit adott rá ?
4/10
aleila 2014 febr. 13. - 16:19:26 4/10
(3/108)
Romantikus vígjáték????
Hát a könyv-amit imádok-, minden csak nem "vígjáték-alap"
Ha ebbõl sziruposat sikerült volna forgatni akkor nem sok köze lenne a könyvhöz.
Írhatna valaki aki olvasta is és látta is, hogy mire lehet számítani.
hipoo 2013 dec. 27. - 09:04:22
(2/108)
Mark Helprin: Téli mese címû könyvét tíz éve olvastam és olyannyira meghatározó volt számomra, hogy a mai napig kedvenc regényeim egyikeként tartom számon!
Picit mindig félek, mikor egy több szálon futó, rengeteg mondanivalóval átszõtt, gazdag fantáziavilágú regényt próbálnak megfilmesíteni, ugyanakkor ha ez a film csak pár embert is arra késztet, hogy elolvassák az eredeti regényt, már megérte, hogy elkészítsék!
Gondolom, nagy lesz a felhajtás, kiadják újra a könyvet is, tartok tõle, hogy talán új fordításban is... aki teheti, az eredetit olvassa el!
somersby 2013 nov. 15. - 15:55:28
(1/108)