10/10
mischia 2011 máj. 11. - 12:40:20 10/10
(199/259)
A film egyébként kb annyira szól a hús-vér emberek "digitalizálásáról", mint az Ember tragédiája az idõutazásról, vagy hogy közelebbit mondjak (bár tudom sokaknak még ez is megdöbbentõ lehet), a Mátrix arról, hogy az emberek kiszabadulnak a gépek fogságából. Gy.k: NEM errõl szól! Ha valaki nem érti, javaslom elolvasni azokat a mûveket, amiket a lány a film közepén mutogat a srácnak. Hasonló mûveltség nélkül valóban nem könnyû megérteni...
10/10
mischia 2011 máj. 11. - 12:33:59 10/10
(198/259)
Szomorú, hogy mennyire sokan nem értették, hogy valójában mirõl is szólt a film. Ami érthetõ is részben, hiszen elég súlyos a téma, de az igazán elkeserítõ az, hogy egy értõ kritikát sem olvastam. Ha megvan, akkor minimum 8/10 a film, de nálam 10. Kétszer kellett megnéznem, mert a második felében esett le, hogy mirõl is van szó, úgyhogy újra kellett nézni emiatt.
1/10
h.tibi91 2011 máj. 04. - 19:24:01 1/10
(197/259)
Ez a film a 2010-es év vicce, a lehetõ legnagyobb hûhó a semmiért. Felületes történttel, összefüggéstelen, értelmetlen jelentekkel. Az alapkoncepció már önmagában komolytalan, és a hozzá használt körítés csak ráerõsít minderre, méghozzá úgy hogy közben ellentmondásokba keveredik a film saját magával. Sajnos azt kell, hogy mondjam sokszor felnevettem a film alatt, vagy kínomban, vagy az abszolút életszerûtlen helyzetek miatt.
Nem ajánlom senkinek. Egy üres, sekélyes érzelmeket torkunkon lenyomni akaró alkotás, aminél minden percért kár.
1/10
greeen 2011 máj. 02. - 04:21:14
(196/259)
Elégedett voltam a filmmel.Annyit nyújtott kb amit vártam!Aki Avatar szintû animációkra gondolt az jól megszívta,mert ez a film nyilvánvalóan az 1982es elõdjében nyújtott szerény digitalizált világ tuningolt változata!És még így is erõsen elrugaszkodva attól,méltán a mai igényeket is figyelembe véve!
A sztori kerek,a sok anomáliát ami a filmben van és aki a miértekre a pontos választ keresi ,annak gratulálni tudok egy ennyire abszurd (mégis szórakoztató) sci-fiben. 7/10
3/10
Statham20 2011 ápr. 28. - 21:32:52 3/10
(195/259)
Nagy reményekkel álltam neki ennek a mozinak, de csúnya csalódás lett. Egy összedobott, gyenge tákolmány. A zenék 1-2 kivételével hallgathatatlanok, a történet nem túl bonyolult, de még ezt a keveset sem csinálták meg jól. Néha azt sem tudom mi történik, se füle se farka. Az elsõ 20 perc után ásítozva azt vártam, hogy mikor lesz már vége. Egyhangú, rettentõ hangulat romboló és gyenge film. 3 jelenet tetszett annyira, hogy nem 1, hanem 3 pontot adtam rá:
1.)A "frizbizõs", ha lehet így mondani.
2.)A diszkós bunyó
3.)A végén a kergetõzés
Ezen kívül nagyon nagy csalódás. Aki izgalmas, hangulatos, változatos jó filmet szeretne nézni, semmiképpen se nézze meg.
Egy nagyon gyenge 3-mas.
7/10
portponthinnye 2011 ápr. 28. - 14:06:28 7/10 Előzmény ElDiablo28
(194/259)
Az animációt ki is kockáztam otthon, mert nagyon csúnya némelyik, fõleg amikor szónokol. Amikor az elején a fiával beszél, az még tûrhetõ, de ott is nagyon vigyáztak, nehogy túl sok arcot kelljen rajzolniuk...
ElDiablo28 2011 ápr. 27. - 22:07:51
(193/259)
Nekem is lenne egy két kérdésem. Például nekem is ez a perc,óra dolog. Mer ha 15 évig volt távol Flynn akkor az a "rácsban" az pár hónap szóval ezt nem értem hogy akkor mér öregedett meg annyira? Ja meg az érdekelne hogy másnak nem tûnt fel CLU és fiatal Flynn hogy azok valami számítógépes animációk? Vagy csak én látom így? Mer azér Jeff Bridges már nem mai gyerek. Azt egy kis smink nem hiszem hogy eltünteti.
7/10
portponthinnye 2011 ápr. 27. - 13:30:39 7/10 Előzmény vasárnapinézõ
(192/259)
Igazából igaz, sajnos nagyon gagyi... De azért ez mégiscsak TRON2!
Beau Garrett - ja, igen! Az öltöztetõs neonbuxa! Sokan megpuszilnák a csunyáját! ;) :) :P :*
7/10
portponthinnye 2011 ápr. 27. - 13:23:35 7/10 Előzmény lambo83
(191/259)
Pl.: olyan ingatag a sztori, h én azzal elvágtam volna, h a digitális világot futtató számítógépet egy mozdulattal kihúztam volna a konnektorból...
:D
7/10
888 2011 ápr. 26. - 14:43:08 7/10
(190/259)
Itt megtalálod a zenét:
http://www.youtube.com/watch?v=LatorN4P9aA
Jó kis 80-as évekbeli zene. :)
7/10
888 2011 ápr. 26. - 14:37:31 7/10
(189/259)
Egy dolog miatt vagyok csalódott. Amikor Sam bemegy a digitális világba, azt a rendezõ gyakorlatilag egy vágással elintézte. Egy látványos beszkennelésre számítottam, de nem azt kaptam. Az elsõ részben ezt sokkal látványosabban oldották meg.
A homokosnak tûnõ klubtulajdonost is hanyagolni kellett volna. A Duft Punk zenéje viszont nagyon tetszett, illik a filmhez.
10/10
Nickolsohn 2011 ápr. 25. - 22:34:43 10/10
(188/259)
Szerintem marha jó film!!!!Pont az neki a lényege hogy nincs mindenre magyarázat meg néhol "lukas" a logikája a filmnek van min törni az agyunkat és ez a jó film amin gondolkodsz és azt képzelsz magyarázatnak amit akarsz.
3/10
MJ199720 2011 ápr. 25. - 20:16:40 3/10 Előzmény vasárnapinézõ
(187/259)
Ez 2010 egyik legjobban várt filmje, pedig nagyon rossz.
Viz. effektek azok jók, de a film 10/4
vasárnapinézõ 2011 ápr. 24. - 06:58:43
(186/259)
Szomorúan, de azt kell mondanom hogy gagyi. A látvány hozza a ma elvárható technikai szintet (végül is digitális világban játszódik a történet), a a történet szót sem érdemel.
Szóval a digitalizálás már visszafelé is mûködik, és materializálódás is van? A lézerágyú a foteleket alakítja emberekké? Ha nem volna a látvány, egy ZS-kategóriás film lenne.
Azután ott van Beau Garrett (Siren Jem), kiemelkedõ "domborítása". Ejnye-ejnye.
7/10
Gabó28 2011 ápr. 23. - 15:56:29 7/10
(185/259)
Szerintem nem volt rossz film, olyan 7-es!
És a zenék is jók voltak, mint a Daft Punk - End of Line c. remekmû!
lambo83 2011 ápr. 23. - 11:06:26
(184/259)
Bocsánat!!! Az alábbi hozzászólásom végig SPOILER!!!!! Aki nem látta óvatosan olvassa!!!!!!!
lambo83 2011 ápr. 23. - 11:05:18
(183/259)
Hááááát!!
Vannak problémák. A látvány, meg a rendezés még tetszik is, de annyni hibája van a filmnek, hogy ezernyi kérdést lehetne feltenni, amire nem lehet választ találni. Ingatag alapokon áll a sztori. Ha még el is képzeljük, hogy létrehozta ezt a digitális világot, akkor is nehéz beleélni magamat a történetbe. Ilyenkor próbálja az ember összerakni a képet, hogy mit miért hogy csinált. DE! Elvileg létrehozta KLU-t, hogy segítsen neki, és saját magát képezte le, akkor miért fordult ellene? Annyit mondott neki, hogy tökéletes világot kell létrehozni. Abban hol van az, hogy legyen gonosz? Aztán ha ezt az egészet Flynn tervezte, akkor miért nem tudja alakítani. Egyszer azt mondta a filmben, hogy "KLU nem képes programot írni, csak módosítani, vagy törölni. Akkor honnan lett az a sok katonája? Flynn gyorsan írt neki párat hogy legyen ki ellen nem harcolni? Meg Flynn elment ott remetéskedni a hegyre. Elvileg csak õ tud programot írni. Akkor miért nem írt egy olyan programot, amivel felveszi a harcot KLU ellen? Meg amikor ott szembefordult velük KLU, akkor Flynnek miért kellett elszaladni? Miért nem vették fel simán ketten a harcot? Ja meg ugye azt mondja Flynn, hogy pár perc itt, az több óra kinn. Ez azt jelenti, hogy minimum 1200 éve Flynn ott vakarja a tökét a hegyen??? Mit csinált? Meditált? 1200 évig? Miért nem írt pár jó programot? Aztán mikor harcol a KLU ellen egyszer csak lenyúl a földre és mint vmi Gandalf kivet egy erõt, amivel beszippantja KLU-t. JA meg ezzel hogyan tökéletesíthetné a mi világunkat? Mire jó ez? Aztán a végén elindulnak egy repülõvel, amit úgy lopnak, azért hogy aztán az lassabb legyen mint amit csak úgy kihúznak a seggükbõl a KLU-ék. Hát így dióhéjban ennyi, de még számos kérdést lehetne feltenni. Én egyébként pont, hogy szeretem az ilyen különleges sztorikat, csak ez nem állt össze.

Üdv
1/10
trabarni 2011 ápr. 07. - 21:28:42 1/10 Előzmény portponthinnye
(182/259)
Ezt a filmet nem nagyon ajánlom senkinek, kivéve ha egy hiperszuper galaktikus baromságot akar megnézni. A látvány valóban jó, de például az h mihez kezdenének a valódi világban ezek a "katonák" bennem is felvetett eyg-két kérdést:D Meg még volt benne egykét hülyeség. Én alig bírtam végignézni, elég unalmas de azért végigszenvedtem..
7/10
portponthinnye 2011 márc. 24. - 13:51:37 7/10 Előzmény Egy a sokból..
(181/259)
*** SPOILER ***
De az apuci feláldozta magát, ugyebár...!
*** SPOILER ***

Nekem, mint õs-rajongónak:
Az "eredeti" TRON-ra alig emlékszem,de elevenen él bennem, milyen hatással volt rám - még ha valóban alig is emlékszem konkrétumokra.
Ezt a filmet látva, a hangulat azonnal visszarepített abba az idõbe, bár sokkal komorabb, diktatórikusabb világba lettem átrángatva.

Sok minden nem tisztázódott bennem, pl.:
*** SPOILER ***
ezek a csúnya progik át akarnak jönni a valós világba és itt akarnak fénymotorbiciklizni? Vagy csak lelövöldöznek minket,felhasználókat? Vagy mi?
És Flynn csak vissza akart jönni, vagy vissza se...?! Nehogy rászabaduljon a világra ez az invázió dolog?
És még a sztorinál nem is járok...

Nekem sem tetszett ez a programok szórakoztatnak programokat olyan gladiátoros módon... Ez régen nem volt, ott talán az volt a lényeg, h ezek eleve játékprogramok, ezért küzdenek játékkal egymás ellen...

Mit mondanak az elején, hová lehet menni még a játékon kívül?

*** SPOILER ***

Ajj, de kit érdekelnek ezek, ez egy jó hangulatú, megalátványos, ûberbuta film, amit én úgy cuppogtattam, mint nagypapi a mézes szûzlányt!

Nekem 7/10!
2/10
bigwillsmith 2011 márc. 18. - 21:25:11 2/10
(180/259)
pfu de rossz ez a film