10/10
nagyvixi 2011 jan. 13. - 20:50:54 10/10
(139/259)
Nem értem ezt a sok embert akinek nem tetszett.A 80-as éveket idézõ hangulat magával ragadó,a zene iszonyatosan jó átélhetõ és szép,sok jelenet meg nagyon megható volt..erre itt mindenki csak fikázza és senkinek nem tetszik,Érteni kéne filmet emberek,érteni!

Jó volt nagyon 10/10!
7/10
beo71 2011 jan. 10. - 20:57:48 7/10
(138/259)
Fáy szövege után valami nagyon silányra számítottam,de az az igazság,hogy egész jóra sikerült.7/10.A látványvilág és a zene hoz egy olyan hangulatot,ami után úgy éreztem történet is van,lehet,hogy egyébként nincs,de velem elhitették.
A fõszereplõ srácról pedig annyit,hogy már az is elég,ha nem idegesít,A.Kutcherek és T.Cruiseok világában,õ nem zavart,így élveztem a filmet.
8/10
kadar1995 2011 jan. 09. - 21:12:54 8/10
(137/259)
Én nem láttam az eredetit, de nekem ez bejött.
6/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 09:46:09 6/10
(136/259)
Egyszer meg lehet nézni. Az eredeti jobban tetszett. Igaz nem vagyok egy nagy Tron rajongó.
10/10
ocell 2011 jan. 09. - 03:19:03 10/10
(135/259)
Most láttam. Penge a látvány, üt a zene, Jeff Bridges emeli a nívót még ha valóban lapos is sztori. Szóval ez így együtt nagyon ász!
7/10
NADALFAN 2011 jan. 07. - 00:00:34 7/10 Előzmény CSG80
(134/259)
szerencsére a látvány feledtette a silány és idióta történetet:))
pedig hosszú film de mégis elrepült az idõ annyi akció van a filmben-persze csak 3 d -ben ajánlott....
8/10
CSG80 2011 jan. 05. - 11:23:56 8/10
(133/259)
Megnéztem 2x, nekem tetszett. Most vasárnap fogom harmadjára, noha nem azért, mert az eddig látott mozik legjobb alkotása volt, hanem mert meg szeretném mutatni másoknak is. A két alkalom közt zongorázni lehet a különbséget. Elsõként a MOM-ban láttam a 8-as teremben. A kép szép, bár nem óriási, de mindenért kárpótol a hang. Itt a srácok nem spórolnak a hangerõvel, és ettõl sokunk kedvence ez a mozi. Az elsõ pár percben, és az elkapó hajó megjelenéskor kiestünk a székbõl az alagsorból feljövõ méllyektõl. Jajj. Igen. Kiszámítható, igen néhol fura, igen ezt azt láttam már itt ott, de könyörgöm. Próbáljon meg ma valaki újat mutatni. Új sztorit írni. Ez a film arról szól, hogy bemegyek a moziba és jól szórakozom. Akárhogy is nézzük, én jól szórakoztam.


Dühösen és értetlenül állok a sok fikázó elõtt. Gagyi a 3d, rossz helyen rossz háttérzene, lelõtt filmes attrakciók, lapos, kiszámítható sztory, stb.
-- 3D: Mindenki hozzászokott a 3D vel villogó demófilmekhez. Ezen már rég tújutottunk. A 3D vel nem szemet akarnak kápráztatni, hanem kicsit megfûszerezni a filmet. Nem is jó folyamatosan 3D-znim hiszen ellaposodik az élmény. Ebben a filmben negyon kellemesen eltalálták eme a térbeli fûszer mennyiségét.
-- Zenék: A Daft Punk nem Hans Zimmer, de én néha meghaltam egy két pillanaton. Nagy filmzene rajongó vagyok, van is egy kis gyüjteményem, de nem éreztem egy percig kevésnek a zenei felhozatalt. Hogy hasonlít erre, vagy arra? Hogy nem elég suózimfónikus? Most õszintén. Ehhez a technomán filmhez nem volt tökéletes? Szerintem az volt. Direkt figyeltem, a jelenetek és az alattuk lévõ zenék harmóniáját, hiszen ezt is valaki fikázta. Nekem rendben volt.
-- Lelõtt filmes attrakciók: Mondom, találj ki újjat!
-- Story: Miért a TRON ra mész el ha sztorira vágysz? Menj mûvészmoziba, ott vannak szétfacsart többszálú, rádöbbenõs, stb történetvonalak. A könnyed szórakozni vágyóknak ez kell.

Pont az AVATAR fórumos lefikázása után tanultam meg, hogy a legtöbben már csak azért is, vagy divatból fikázódnak. Sajnálom õket. Megpróbálhatnának örülni, és pozitív gondolatokkal megtekinteni egy filmet. Aztán ha tényleg nagyon kaki, akkor jól lehúzni.

Mivel a TRON 2.0 játékot anno párszor végigvittem és az elsõ filmet is láttam egyszer kétszer, talán elfogultan ültem a mozi fotelébe, így a rajongásom szorzóként hatott a film összegzésekor, mégis úgy gondolom, hogy túl sok hideget kapott itt és más fórumokon. Én jól szórakoztam, egy kellemes élménnyel gazdagodtam, így nálam a film 9/10.

(Én láttam rosszul vagy az ARENA IMAX-nek tényleg nagyon gáz a képe? Vibrál, életlen, színtelen. Az AVATAR pl a Westendben volt a legszebb szerintem...)
balintnilab 2011 jan. 04. - 21:06:08 Előzmény gra66er
(132/259)
Egyetértek,a párbeszédek tényleg szörnyen laposak voltak és a szinkronnal sem voltam mindenütt kibékülve. De valóban gyönyörû a látványvilága,profi és az,hogy a sztori ellaposodik a látvány mellett... hát lassan megszokjuk. Remélem elérünk lassan arra a pontra ahol a 3D nem számít már olyan nagy dolognak a filmkészítõknél és nem áldoznak fel a látvány oltárán még pár filmet... kicsit féltem a Karib 3-at és új Transformerst is,bár az új Harry Potter szerintem nem csúszott el a 3D-n. Meglátjuk...
gra66er 2011 jan. 04. - 13:11:33
(131/259)
Még annyit, hogy nekem a Star Wars nem villant be a film nézése közben, attól hogy valaki csuklyát húz a fejére, gyors akármiken száguldozva életre-halálra versenyez vagy hogy egyes repülõgépeknek történetesen X alakú szárnyuk van még nem mondanám lenyúlásnak. A Mátrix viszont a már említett jelenetnek köszönhetõen nagyon is visszaköszönt. Persze azt nem a Mátrix találta fel, hogy a fõhõsnek próbákat kell kiállnia, meg hogy a nyuszika a varázslóhoz irányítja, az meg tovább a boszorkányhoz, de mégis...
gra66er 2011 jan. 04. - 12:48:34
(130/259)
Tegnap láttam IMAX3D verzióban. A látvány + zene + hanghatások megérik az 1800 forintot, bár a 3D hatás messze nem üt akkorát, mint az Avatárban és ez nem hiszem, hogy a megszokás miatt van így. Nem tudom, hogy csak én érzem-e, de a gyors jelenetkenél az IMAX "beszaggat", mintha nem lenne elég az fps, lásd harcjelenetek. A neonvilág szép (gratula a látványtervezõnek), és amit egy kritikában írtak, hogy ciki manapság, ha egy virtuális valóságban embernek kinézõ programok a szereplõk: kérdem én, hogy a fenébe máshogy lehetne egy épkézláb történetet eljátszani ebben a témában? Ha lehet is, erre még nem jött rá senki, tehát ezt nem rónám fel a film számlájára. Úgyis lehet mást bõven.

FIGYELEM: nyomokban ****SPOILER-t**** is tartalmazhat:

Amit a kritikákban olvastam, sajnos igaznak bizonyult. A történet tényleg sablonos, de ami nekem a legzavaróbb volt, az a párbeszédek lapossága. "Biodigitális banzáj", na ez tényleg ott volt. Meg hogy az öreg "lemegy alfába", mint Neo meggörbíti a teret maga körül, höhö. A harci jelenetkben (pl. belépéskor) földetérnek félguggolóterpeszben, betámasztott ököllel. Mintha ilyet is láttam volna már. És a csaj (O.W.) tényleg szinte végig csak néz bociszemekkel, bár kétségkívül jól néz ki. Lerí, hogy kötelezõ jónõként került be a filmbe. A bárjelenet mintha egészében a Mátrixból lenne lopva, szinte látni Monica Belluccit. Ide kapcsolódik, hogy ha már egy ipsét feltehetõleg Konrad Zuse (ejtsd: cúze, kb. a németek Neumann Jánosa) után neveznek el, miért kell az angol fonetika szerint "zúsz"-nak szinkronizálni? Ouch.
Egyébként nem az a baj, hogy megpróbáltak nagy eszméket, pátoszt vinni a filmbe, hanem az, ahogy tették. Elképzelem, ahogy beletuszkoltak itt-ott-amott egy kis ezt-azt, pl. a rácsban maguktól létrejövõ életformák, a nagy írtás... A végén van egy jelenet, mikor a csaj éppen ki van ütve, gyógyulgat, közben izgulunk, hogy kijutnak-e a rácsból, és van 2 szabad perc. Erre fel elkezdenek arról csacsogni, hogy a 20 év alatt lett internet, meg WiFi, mobilkommunikáció. Ez teljesen kizökkenti a nézõt a történet folyamából.

Naszóval, szerintem csak IMAX 3D-ben érdemes megnézni, egyszer.
10/10
Lanquam 2011 jan. 01. - 22:29:25 10/10
(129/259)
szerintem nagyon jó film volt. itthon nem keltett olyan hangulatot, mint anno az elõzõ rész amerikában. szerintem egy tök jó kétórás mozi, megéri megnézni. a kritikusokat nem értem, csak negatív kritikát olvastam róla, de akkor az nem világos, hogy miért 7,1-es az értékelése (ami azért nem rossz > passzol a remek kétórás film fogalmához) ha egyszer a port.hu 4-re értékelte...
10/10
lexxa04 2011 jan. 01. - 19:19:28 10/10 Előzmény nagyvixi
(128/259)
Egyetértek, nekem is nagyon bejött!
10/10
lexxa04 2011 jan. 01. - 19:17:12 10/10
(127/259)
Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek! Nagyon vártam, hogy megnézzem és nem csalódtam! 10/10
xzibit2010 2011 jan. 01. - 14:07:13 Előzmény Shanks
(126/259)
igen ez a csaj volt a Dr. Házban is.

Nekem õ az egyik kedvenc nõi színészem! :P

A narancsvidékben volt az egyik legjobb, ott leszbikus szerepe volt! :P
Dakos92 2011 jan. 01. - 12:24:37
(125/259)
Hát nem mondanám h látványtalan a film de gagyinak gagyi.
Egyszerûen nem értem minek kell egy ilyen lebutított grafikáju világba belecsöppenteni a szereplõket.
Már ma a mai számítógépes technológiával szebb grafikát tudnánk varázsolni egy ilyen virtuális világnak.
A fénymotorok vagy mik olyanok voltak mint egy 20 éves tetriszben akár csak a repülõk.
Ez sajnos sokat visszavett a filmbõl de a történet az a helyén volt és a párbeszédek sem voltak olyan cikik mint pl a léghajlítóban úgy h emiatt megérdemel egy 7/10et.
metan 2010 dec. 31. - 23:34:44
(124/259)
Ám a legmeredekebb technológiai csúsztatás még mindig a Star Trek-es anyag szintetizálás a semmibõl.
metan 2010 dec. 31. - 23:28:11
(123/259)
A filmmel van pár probléma, ennek ellenére nekem bejött (mint hosszú múltú cyperpunk RPG játékosnak).
Elõször is, hogy Walt Disney Pictures, és nem Warner, vagy Universal, satöbbi, akik jobban összerakták volna.
A Lost - Eltûntek forgatókönyvírói követték el ezt is, sajnos ez látszik rajta.
Rétegfilm. Mint mondtam, nekem bejött, mert én magamban automatikusan kitöltöm a tátongó réseket, meg felülírom a hibákat. A cybertér megjelenítése viszont nagyon ott van, jó közelítéssel jeleníti meg a William Gibson-i világot.
Fogalmam sincs, minek kell görcsösen a Mátrixhoz hasonlítani? (Persze, hogy görcsösen, mert gyakorlatilag nincsen másik cyber-jellegû példa. Nem megy ez Hollywoodnak...) Mert az még sehol nem volt '82-ben, de még a Terminátorra is két évet kellett várni. De ha már itt tartunk, azon senki nem akad fent, hogy Neo szemeinek kinyomása után egyszer csak látni kezdte a byte-okat, szép kis csúsztatás, csak hogy többet ne soroljak.
Star Wars. Eztán, ha elhangzik valahol, hogy valakinek "tanítványa" van, ezt kell majd mindig hallgatni?
Avatar. Nos, a 3D nélkül az is egy középszerû Pocahontas remake lenne sci-fi környezetben. Csak a neveket kellett kicserélni.
A kritikusok fikázzák, de sebaj, nem értenek hozzá. Hollywoodnak meg tanulnia kell még ezt a témát, ebben a stílusban 15 év lemaradásuk van a manga/anime történetekhez képest...
Shanks 2010 dec. 31. - 16:00:25
(122/259)
:DDD csak hülyülök nehogy komolyan vedd.

Na majd akkor lehet, hogy a csaj miatt megkárosítom a mozikat.. (letöltöm a filmet) :D

ui: tényleg nagy gatyarepesztõ abban a latex féle cuccban. Mintha ez a csaj szerepelne a Doktor Házban, tizenhármas..
Shanks 2010 dec. 31. - 15:38:17
(121/259)
Persze ha van ingyenjegyed megnézem a Tront is..
Shanks 2010 dec. 31. - 15:17:33
(120/259)
Igen, tervezem, hogy megfogom nézni a moziban. A Thort.