9/10
efes 2008 aug. 28. - 15:49:23 9/10
(91/211)
Egyetértek, bár Klaus Mannt lesilányozni merész, mégha nagyjából igaz is, a családjára is tekintettel kell lenni. Vagy kell a f*szt.

LZ mûvészi nagyságát nem vitatom, sõt, kiemelem. Csak emberileg volt egy senki, de ez tök lényegtelen e filmet nézve is. Amikor nincs film, akkor vannak gondok...
9/10
offtopic
efes 2008 aug. 28. - 15:45:16 9/10
(90/211)
vö. Mephisto...

Amúgy nem is arról van szó, hogy LZ bármelyik alakításában érhetõ tetten valódi lénye (bár lehet, hogy itt a megfejtése a delejes Cipollának, vagy a pszichopata Õrnagy úrnak???), hanem hogy milyen ember, amikor civil. Rendes ember nem ordítozik, hogy Buzik, zsidók kifelé!!, még akkor sem, ha részeg. LZ nem volt rendes ember, amikor civilben volt, részegen.
perry 2008 aug. 28. - 14:10:48
(89/211)
Mint többször leírtam, hogy én is meghatározó színmûvésznek tartom. Valamint Bagarja vagyok a béke barátja, részemrõl
pax a következõ "indulatodig" :)
Humpy 2008 aug. 28. - 07:15:23 Előzmény perry
(88/211)
Miért ne szerethetnénk Latinovitsot együtt? Fixa idea-k nélkül??
Pax, mondtam korábban. Erre nehéz válaszolni harag és részrehajlás nélkül? Nem hinném.
ribizliszörp 2008 aug. 28. - 00:15:25
(87/211)
Hát, jó kis marakodás ment itt lejjebb. Csak hogy hozzátegyem: Klaus Mann Karinthyt egyszerûen "öreg bohócnak" nevezte; Franz Kafkának pedig az volt a véleménye, hogy tehetséges (lenne9, de mintha folyton az utolsó poénját akarná elsütni.
Hát, ezek is szörnyen bosszantó és szívfájdító vélemények. Ami nekünk óriás, máshonnan nézve nem az? És ezt az a heroinista Klaus Mann mondta, akinek sekélyes könyvecskéjébõl Szabó István csinált remekmûvet? Milyen jogon? Fúúú.
Latinovits "jellemtelenségéhez" plusz még annyi megjegyzés: érdekel valakit, hogy a Prédikátor könyvét és a Példabeszédeket egy olyan ember írta, akinek 300 felesége volt és egyéb hibái? Levon ez valamit is a mû értékébõl, igazságaiból?
A filmrõl pedig: elképesztõ, csodálatos. A regényt csak félig-meddig olvastam, olyan rettenetes volt maga a téma, hogy nagyokat ugortam közben; de ezt ÍGY filmre vinni: zseniális. Karinthynak nagyon tetszett volna. Hihetetlenül gazdag, és és az a gyomorforgató szorítás, hogy itt egy ember dokumentálja a saját elmúlását, nem érezhetõ. Aki ilyen beteg lesz, szerintem nagy vigaszt nyújthat számára a film, persze nyilván nem ez az elsõdleges célja. De szinte kegyelem nézni a könyv komor dokumentum jellegéhez képest. Kár, hogy az a jelenet kimaradt a filmbõl, amikor az író már a legrosszabb állapotban fekszik a kórházban, gyakorlatilag haldoklik; és röhögve viccel meg valakit, amikor felhívja. Ez hátborzongató. Vagy amikor az utcán nem bír egyenesen menni, mindig kitér az egyik irányba, miközben a kisfiát vezeti...
Dehát: aki a hátborzongató részletekre kíváncsi, az olvassa el a regényt.
Amilyen jelenetek bekerültek, azok tökéletesek.
Törõcsik is kellõen infernálisan énekli el a lokál-dalt; és az a verekedés férj-feleség között: hát...
De bármit is kiemelhetnék: valahogy az az érzésem, hogy minden jelenete egyszerre rémisztõ és kegyelmes is egyben.
perry 2008 aug. 27. - 22:48:20
(86/211)
Egyszerû képlet brodym az nem számít mit írunk mi, már a "kékszemüek" csoportjába tartozunk és mint tudod a "kékszemûek" persona non grata-k.
Valamint ha ismerjük efes-t akkor az már annyira bûnös tény, hogy bizony ugyan az a bánásmód jár nekünk mint neki.
Mi egy nagy összeesküvés részesei vagyunk és képviseljük mind azt a rosszat amit bizonyos emberek nem igazán tudnak elviselni.
Nekik semmi sem drága, se sértegetés, se fenyegetés. De õk
tajtékoznak ha másképpen gondolkodókkal állnak szemben.
Szóval mi szerethetjük Latinovits Urat, nekünk már kampeca:)
Humpy 2008 aug. 27. - 21:24:17 Előzmény Calypso
(85/211)
Ezt hallgassátok: http://www.youtube.com/watch?v=OEHtV42kjN0
Latinovits Zoltán szavalja Karinthy Frigyes: Elõszó c. versét. (Csak a hangja. Ami igazán számít.)
perry 2008 aug. 27. - 20:19:54 Előzmény meszag
(84/211)
Hagyd semmi értelme.
meszag 2008 aug. 27. - 08:37:16
(83/211)
Ja és míg el nem felejtem, én nem foglalkoztam, és nem is fogok LZ antiszemitizmusával.
meszag 2008 aug. 27. - 08:35:21
(82/211)
Mibõl derült ez ki? Szerintem mielõtt összeesküvés elméleteket gyártassz, állj meg egy kicsit. Lehet, hogy a többiek szabin, üdülni vannak.
meszag 2008 aug. 27. - 08:31:45
(81/211)
Összekeverted a topicot. Latinovics - Kádár? Tudnám egyébként mi a fenének forrtyansz így fel? Láttad TE is azt a mûsort, amirõl beszéltem?
Tõlem, attól Te még nyugodtan imádhatod, én nem fogom.
Humpy 2008 aug. 27. - 06:12:35
(80/211)
Látjátok feleim, kiderült az igazság. Latinovits mégsem volt antiszemita. Eddig ezt egy színházi pletyi sugallta itt, ami nyilvánvalóan a szokásos áskálódás a nagyokkal szemben.
Most pedig egyértelmû, h se perry, se Brody nem tudott kézzel fogható bizonyítékot felhozni erre. Ami ennél is sokatmondóbb, meszag sem talált rá bizonyítékot, noha õ élõben is látta a nagy mûvészt! Nem hinném, h a ti figyelmeteket elkerülte volna bármi tudatos zsidózás LZ részérõl. A mûvészetnek élt, és voltak hibái. Szereplési vágy, hõzöngés. Nem több.
Tényleg lapozhatnánk. Pax, OK?
offtopic
Humpy 2008 aug. 27. - 05:55:54 Előzmény meszag
(79/211)
Na és mi a véleményed Kádár János fellépéseirõl? Ha õt is láttad élõben, akkor kíváncsi lennék a véleményedre. Ne kímélj, csak a kendõzetlen igazságot mondd!
offtopic
Humpy 2008 aug. 27. - 05:51:24 Előzmény meszag
(78/211)
Ne felejtsd el ugyanezt leírni a többi filmes topikba is ahol LZ szerepel. Hadd részesüljenek áldásos felvilágosító hsz-idban mások is.
offtopic
Humpy 2008 aug. 27. - 05:47:01 Előzmény meszag
(77/211)
Gratulálok árnyalt hsz-odhoz.
meszag 2008 aug. 26. - 08:35:47
(76/211)
Tõlem imádhatod, jogod. Én nem szeretem, pedig én láttam élõben is - vagy pont ezért? :) Én nem tudom külön választani az embert, és a mûvészt, de persze elente én is a mûvész urat vizsgáltam: nem tetszik.
Ízlések és pofonok. De én is kerülöm az olyan fórumtársakat, akik fanatikus rajongásuk okán belemarnak a másikba, vagy azt hiszik, ha õk szeretnek egy mûvészt, a másiknak is kötelezõ.
meszag 2008 aug. 26. - 08:26:53
(75/211)
Jó, akkor legyen ripacs és seggfej.
perry 2008 aug. 25. - 21:23:02
(74/211)
Rendben skacok, lapozzunk.
9/10
offtopic
efes 2008 aug. 25. - 21:18:36 9/10
(73/211)
Hagyd, én is hagyom.
perry 2008 aug. 25. - 20:46:19
(72/211)
Na de kedves Humpy most már "Ezt egyedül te állítod most. Ergo, egy felfuvalkodott hólyag vagy, no meg egetverõen hülye", és még te mondod, hogy itt téged és Mikit sértegetnek?