Téma: Vakáció

7/10
Vinnie731 2016 jan. 20. - 18:57:23 7/10
(51/91)
igazából a régi vakáció filmek sem voltak valami nagyon jók. Nem volt nehéz azoknál jobbat csinálni, de sikerült.
7/10
Larvitar 2016 jan. 01. - 10:00:50 7/10
(50/91)
10/7

A kis kék autó tetszett, és akadt benn pár jó poén is, de a film végét összecsapták. A szereplõk további életét elintézték pár fotóval a film végén, holott azt normálisan is lehetett volna mutatni.

-spoiler-

A tehenes rész undorító volt. Egy vígjátékban ez eléggé morbid jelenet.
8/10
idõjós1010 2016 jan. 01. - 01:48:07 8/10
(49/91)
Szerintem korrekt "kis" vígjáték lett belõle. Én nem találtam erõltetettnek. Az agyondicsért Kém címû film sokkal inkább volt nevezhetõ erõltetettnek, már ami a poénokat illeti. Az egy alpári film volt, ez viszont kellemesen eltalált, ötletes darab lett. Bár én közvetlenül elõtte a rumlis vakációt néztem, ami jobban tetszett, de ez sem okozott csalódást. Sokat nevettem rajta. Bár azt nem értem mért kellett a Vegasi vakációt is beleolvasztani. Igaz viszont hogy örültem a régi arcoknak. ...spoiler...
Az az autó, amit a végén Chevy Chase kölcsönad, számomra egyáltalán nem volt ismerõs. reméltem hogy talán az elõzõ részbõl való autóját adja oda, de nem. Nem értem hogy jött a képbe, az az antik járgány.
toroltfelhasznalo 2015 dec. 26. - 18:26:53 Előzmény Bendi101
(48/91)
Bendi101

A kommented alapján olyan ember lehetsz (korban, igényességben), akinek pont ez a film való. De nincs ezzel semmi baj, majd talán változik az ízlésed.

Findzs

Ebben nem beszéltek (indokolatlanul) csúnyán? Ugyanazt a filmet néztük vajon?
7/10
King Diamond 2015 dec. 26. - 18:18:27 7/10
(47/91)
Engem inkább szórakoztatott, mint nem. Lehet rajta jókat nevetni, igaz, valóban vannak benne erõltetett és gáz poénok is. Viszont a többsége szerintem jó. Mondjuk nekem az eredeti Vakáció sorozat sem volt egy hû de nagy valami...Chevy Chase-nek sokkal jobb filmjei is vannak azoknál (pl.: Fura farm vagy az Eszelõs szívatás). Ez meg leginkább a Családi vakáció újragondolása, csak itt most Rusty és családja a fõszereplõk. Szóval a történet eléggé hasonló ahhoz. A színészek nem rosszak, bár Ed Helms valahogy szintén kicsit erõltetettnek tûnik ebben a szerepben, szerintem Jason Sudeikis jobb lett volna helyette. Christina Applegate viszont jó volt, csinos, szép hölgy. A két srác elment, lehetett azért itt-ott nevetni rajtuk, de egy idõ után már unalmasak voltak. Jó volt Audrey karakterének feltûnése is, valamint a pasijának, Chris Hemsworth karaktere jó volt. Chevy Chase-t és Beverly D'Angelót is jó volt újra látni, de valóban eléggé felismerhetetlenek már sajnos. Valamint, én Józsa Imre hangját nagyon hiányoltam Chase-nél, Mikó István nem igazán illik hozzá, meg azt sem értem, hogy miért kellett tényleg ilyen mogorva öregemberként ábrázolni õt itt, mikor a régi részekben egyáltalán nem ilyen volt. Nem hinném, hogy ilyenné vált volna. További három szereplõt érdemes még megemlíteni, a kiscsajt, aki az idõsebbik fiúval kavargatott, Catherine Missal szintén szép kiscsaj, a Ferraris hölgyikét, aki szintén megér egy misét, a jelenet is remek volt, valamint Norman Reedus rövidke szerepét, akit szintén nagyon jó volt látni (de jó lenne már valami fõszerepet is látni tõle, majd utánanézek). A magyar hangokkal egyébként annyira nem volt gond, leszámítva Chevy Chase-t.
Egyszer meg lehet nézni ezt a részt is, azoknak is, akik nem látták az eredeti részeket, de azért célszerûbb elõbb azokat (vagy legalábbis a Családi vakációt) megnézni, és csak utána ezt.
7/10
tobywong 2015 dec. 25. - 19:35:21
(46/91)
Hatalmas nagy marhaság.
Roppant erõltetett poénok, röhejes színészi játék. Senkinek sem ajánlom, nem éri meg leülni elé.
3/10.
2/10
szamóca67 2015 dec. 23. - 23:52:22 2/10 Előzmény Bendi101
(45/91)
Most aztán hú de felidegesítettél! :-)
Ezt a filmet Almáskapui, meg a vígjáték stílus miatt néztem meg.
Semmi, egyszerûen semmi. Idegesítõ színészi játék, karakterek, gyenge történet.
Nézhetetlen számomra. Azt gondoltam közben, bárhol jobb lenne, mint itt ezt nézni. Alig vártam hogy vége legyen.
9/10
Xxy92 2015 dec. 21. - 22:11:37 9/10
(44/91)
Nekem tetszett, sok, nagyon jó poén volt benne. Moziban láttam, s kb az egész terem dõlt a nevetéstõl jónéhányszor.
Kedvencem a két srác verekedõs jelenete.

Elgondolkodtató, hogy Christina Applegate, gyerekkorunk rebellis tinilánya már egy kétgyerekes anya szerepében tündököl.

10/9
6/10
Findzs 2015 dec. 20. - 17:20:18 6/10
(43/91)
jó volt, végre egy vígjáték ami nem az alpári nyelvezettel operál (lásd pl. ted 2)
6-7/10
10/10
Bendi101 2015 dec. 17. - 11:23:23 10/10
(42/91)
Jó volt tetszett. Olyan 7 pontos film. De 10-et adtam, mert imádom idegesíteni az önjelölt kritikus mindenbebelekötök gyíkokat :)
1/10
trudy 2015 dec. 13. - 11:49:07 1/10
(41/91)
Csak azért néztük meg, mert amúgy lövésünk sem volt, hogy milyen vígjátékot nézzünk, amit még nem láttunk. Az az igazság, hogy szerintem az eredeti Családi vakáció sem tartozik a világ legjobb vígjátékai közé, de annak megvan a bája és emiatt a legtöbb átlagember bele tudja élni magát a filmbe, mert nincsen tökéletes család. Itt viszont annyira kidolgozatlanok maradtak a szereplõk, hogy tulajdonképpen egy percig nem is érezzük, hogy ez egy család, csak 4 idióta, akik valamiért együtt vannak egy autóban. Ennek a filmnek is pontosan ugyanazok a hibái, mint a mai vígjátékoknak: ocsmány, trágár "poénok", valamint cseppet sem eredeti ötlet dögunalmasan leforgatva. Chevy Chase cameója pedig igazából említésre se méltó, ráadásul õ és a felesége is szinte felismerhetetlenek. Alapból nehéz egy 80-as évekbeli filmet a mai értékrendekre és a mai ember igényeire átültetni, de legalább egy közepes, egyszer nézõs mozit összehozhatnának, ha már ilyenre szánják magukat, ami a lehetõségekhez mérten méltó az eredetihez.
1/10
edelenyberes 2015 dec. 12. - 22:08:57 1/10
(40/91)
Egyet kell értsek az elõttem szólókkal. Annyi különbséggel, hogy én nem bírtam 40 percig. Pedig nem szokásom a felénél abbahagyni egy-egy filmet, de ez nézhetetlenül gagyi volt. Ha ezt ne adj' Isten moziban néztem volna meg, magam se tudom mit csináltam volna.
1/10
RockerMartin 2015 dec. 09. - 10:14:47 1/10
(39/91)
"Enyhe" túlzásnak tartom a 6,9 pontot. Nem sok film van, amit nem nézek végig, de ebbõl 40 percet bírtam, aztán kikapcsoltam, egy értékelhetõ poén sem volt benne. Nagyon próbáltak viccesek lenni, csak pont ezzel rontották el... Az egész egy nagy erõlködés lett 0 vicces jelenettel. Na jó, amikor kézifékesnél felborulnak a kocsival ott talán egy picit megrándult az arcizmom, ezért nem 0, hanem 1 pontot adok. Bár mondjuk 0-át nem is lehet, pedig ez annyit érne. Az eredeti Vakáció filmek meggyalázása ez. De már kezdem megszokni, hogy egyre kevesebb az értékelhetõ vígjáték mostanában. DVD kölcsönzõben dolgozok, így van rálátásom a filmekre és a vásárlók véleményére, és ezt mindenki megerõsíti. Egy kezemen meg tudom számolni, hány igazán jó vígjáték volt ebben az évben. Ha név szerint kell említeni õket: Bazi nagy francia lagzik, Bérhaverok, A kém, Keményítõkúra (bár ez utóbbi 2 is épphogy csak megütötte a mércét).
7/10
stupek2 2015 dec. 08. - 16:47:36 7/10
(38/91)
Chevy Chaset fel sem ismertem. A Vakáció... 30 évvel ezelõtti részei jobbak voltak, de aki azt nem látta, annak ez a jó, elismerem. Kva ronda az autójuk, szintén bánt a felesleges trágár beszéd. Ezt még gyerekeknek ajánlják! Persze, felnõtteknek szilveszterkor elmegy. Egyszer!
littleg11 2015 dec. 08. - 00:45:06
(37/91)
(2015.12.06, V 22:45) Bo 30 evvel elso jelentkezesuk utan visszatertek a Griswoldek. A film az elejen kicsit sajat maga is megmagyarazza, hogy bizony, most is majdnem ugyanaz fog tortenni... irany a Walley World! Teny, hogy a poenok nem szolnak akkorat, mint amikor a kilencvenes evekben videokazirol sokadjara neztuk meg a klasszikus Csaladi vakaciot es tarsait... Ed Helms szerepe is valahonnan ismeros lehet, hiszen pont 2 eve volt, amikor a Csaladi uzelmekben szinte ugyanezt hozta... A film osszessegeben valahol megis egyfajta kedves nosztalgiat hoz, raadasul az eredeti Griswoldek (Chevy Chase, Beverly D'Angleo) feltunese kifejezetten udito!
1/10
martontoth92@gmail.com 2015 dec. 07. - 17:50:05 1/10
(36/91)
Egy nagy rakás...Egy forinrot nem ér!
6/10
pihes 2015 dec. 07. - 15:16:36 6/10
(35/91)
Én aztán felkészültem, hogy de jókat fogok nevetni... aztán, néhány jelenet megvigyorogtatott. Ennyi.
3/10
elvisz59 2015 dec. 07. - 13:18:52 3/10
(34/91)
Sajnos nagyon gyenge lett. Persze forgatókönyv nélkül milyen legyen? helyenként kimondottan gusztustalan, ízléstelen. A régi Vakáció-filmek két klasszissal szellemesebbek és jobbak voltak. Különösen a karácsonyi vakáció és a családi vakáció. Ez kis jóindulattal: 10/3.
toroltfelhasznalo 2015 dec. 06. - 19:19:36
(33/91)
Ezt a filmet 10-re értékelni az elég komoly, tudom nem vagyunk egyformák hála isten, de kíváncsi lennék azokra az emberekre akik elvannak ájulva ettõl, akkor mit éreznek ha egy tényleg jó filmet néznek :) Mai vígjátékok elég gázok szerintem én is beszélek csúnyán ha olyanom van de hogy a vígjátékokat úgy akarják már elsütni, hogy non stop káromkodás van benne ez már gáz, kis csávóhoz nem passzolt meg úgy az egészhez sem(passzol például az ananász expresszhez). Lebeszélni senkit nem kell, hogy megnézze csak ne számítson az ember nagy durranásra, hamarosan elõ kell keresni a karácsonyi vakációt :)


Bigpapa írásával egyetértek elég jól látja a dolgokat

Blondie28 neked meg jó újranézést :)

Man2 azt ugye nem gondolod komolyan, hogy akinek nem esett le az álla az depressziós
10/10
Szissssz 2015 dec. 04. - 23:54:41 10/10
(32/91)
Nagyon szuper vígjáték volt! Régen nem nevettem ennyit!