10/10
dummdomm 2012 jún. 20. - 17:28:02 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(109/169)
Elkéne tudni vonatkoztatni egy karaktertõl a színészt . Szerintem ez a film zseniális . A maximális realizmusa mellet , hogy senkit nem feket fehérnek fest , képes elitélni mindent ami rossz . Furcs nekem egybõl Dantétól az Isteni Színjáték ugrott be . A Végbél a Pokol , Pierre a kisérõje és minnél visszáb jutunk annál inkább a megvilágosulás felé jutunk . Egyébként szerintem messze nem a Memento volt az elsõ alkotás ami az egész története a végérõl kezdve mutatja be (talán a filmrk között igem). A fényképezése is gyönyörû , a film realitásához a dogmaszerü látásmód is hozzájárult . A film elején amikor a Végbélben vannak , eleinte zavart a kameramozgás , de aztán rájöttem mégsem , tökéletes minden . A szinészi játék meg miden tökéletes .
Flokitomi 2012 jún. 16. - 16:30:32
(108/169)
A film pontosan olyannak mutatja az embert amilyen valójában. Nem szépít semmit, nincs cukormáz, ez a valóság.Megrázó, gyomorforgató, tökéletes alkotás. Tessék megnézni az Enter the void-ot.
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 25. - 14:04:44 1/10 Előzmény zz76zz
(107/169)
nekem a Drive nagyon tetszett, és a Kill the Irish is jó film
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 08. - 13:56:26 Előzmény Segítõ Béka
(106/169)
Mára már talán kiderült számodra is, hogy mire céloztam: Damu Roland is tk. egy poroltót érdemelne a fejére, amiért brutális a nõkkel, de a filmet mindenesetre meg kellene vele nézetni.
10/10
offtopic
zz76zz 2012 máj. 02. - 10:17:52 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(105/169)
hogy milyen rövid is az élet, ha az ember a szarok közt nem látja meg magának a neki megfelelõ szart, amiben talál valami finomat. valami gépiestõl eltérõ fintort, az élet sokszínû arcain.
szarok közé sorolhatnám ezzel az összes létezõ filmet, hiszen mindben találhatnék kivetnivalót. . . persze van, amit nem az én ízlésemnek írtak, de ez egy fajin múvi számomra.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 márc. 20. - 00:15:51 1/10 Előzmény yester
(104/169)
meggyõztél :)
9/10
yester 2012 márc. 19. - 11:00:08 9/10 Előzmény Segítõ Béka
(103/169)
te vagy intellektuális zsákutcában....
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 febr. 01. - 16:26:47 1/10 Előzmény TROGA1R
(102/169)
azt hiszem a te hatásodra néztem meg a filmet, sajnálom hogy intellektuális zsákutcában vagy.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 febr. 01. - 16:24:46 1/10 Előzmény zz76zz
(101/169)
taníts mester, egy ilyen egyszerû filmnél mit is kellene megérteni?
1/10
Segítõ Béka 2012 febr. 01. - 16:24:12 1/10
(100/169)
a primitív a történet, a képi megvalósítás, maga az egész film, nem az erõszakosságról beszélek, láttam már erõszakosabb filmeket is, sokkal durvábbakat
és még azt elfelejtettem mondani, hogy Belucci régi barátja valami hihetetlenül irritáló ember, úgy beszél mikor mennek a buliba, mint egy frusztrált 16 éves. ki vágyik ilyen ember társaságára? könyörgöm, ilyen embereket ne mutassanak képernyõn.
1/10
Segítõ Béka 2012 febr. 01. - 16:20:35 1/10
(99/169)
ja és nem azért mondom mert túl erõszakos a film, elõször telefonáltam, úgyhogy most néztem meg a poroltós jelenetet, nem élethû szerencsére, ahogy szétveri a fejét.
1/10
Segítõ Béka 2012 febr. 01. - 16:15:28 1/10
(98/169)
ez a film egy nulla. primitív neoliberális szemét - ahogy már az elsõ 5 (undorító párbeszédes börtönlakós) percben is látszott. értékelhetõ benne a végén a komolyzene és hogy falra festi az ördögöt - ennyi.

gasper noé, egy senki, akit érdemtelenül sztárolnak.
"nem volt forgatókönyv, noé a színészekre hagyta az improvizációt" jól emlékszem? ez volt ennél a filmnél? már ekkor sejtettem, mikor ezt hallottam, hogy már megint nem dolgoztak a lusta, egysejtû alkotók a filmmel, és a noé origós interjú után, melyben noé a vérfertõzéssel kapcsolatban értetlenkedik, hogy miért olyan nagy ügy ez, már láttam, hoyg a rendezõ egy rolott, gerinctelen személyiség
a film megnézése után pedig ez bizonyított, de még az is, hogy lusta, ami veszélyes kombináció az ízléstelenséggel, egyeseknél még a végén díjakat nyer

meghitt a végén monica és vincent? szintén csak butaágot láttam, ahogy egymást köpködik. mint egy mai hivatalos értelmiségi, olyan színvonalon mozognak, L. simon lászló megírhatná versben.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 jan. 18. - 19:37:19 1/10 Előzmény vénasszonyoknyara
(97/169)
mi van damu rolanddal és a poroltóval? nem nézek bulvárt, ez kimaradt
10/10
zz76zz 2012 jan. 02. - 11:52:59 10/10 Előzmény katinka3
(96/169)
:D nem sikerült megérteni? :D:D:D
1/10
katinka3 2011 dec. 31. - 14:26:39 1/10
(95/169)
A film egyszerûen borzalmas.Írtátok h hát az elsõ pár percben amikor forog össze-vissza a kamera és a hangok...hát egyrészt nem pár percig hanem vagy 20 percen keresztül,amitõl az embernek eléggé hányingere lesz,és beszédül.Borzalmas megoldás......
SPOILER
A következõ fél óra amikor megerõszakolják a csajt...hát egyet értek az elõttem szólókhoz...az h a csaj egyáltalán nem kapálózik és semmi...de még mindig ennek az egy jelenetnek van történése egyedül ebben a filmben.És az utolsó 1 óráról ne is beszéljünk....semmirõl nem szól.........
A másik rettentõen idegesítõ a filmben h olyan nincs h valaki egyedül beszél,hanem egyszerre beszélnek 3-an,4-en h semmit ne érts belõle.

Egyszóval BORZALMASAN ROSSZ film.Elvett az életembõl 1,5 órát..............
SnoWhite 2011 dec. 30. - 19:18:10
(94/169)
Ez a film egy uniqum! Kellõ elvetemültség, némi beteges hajlam és erõs idegzet kell hozzá! (namegakülönbözõfélegyógynövények.. :D ) akinek valamelyik hiányzik, elõbb vásároljon be :P aztán nézze :)
10/10
zz76zz 2011 dec. 12. - 10:13:11 10/10
(93/169)
kibaquvajó
TROGA1R 2011 okt. 29. - 22:28:26
(92/169)
Csak azért regeltem, hogy meg tudjam védeni a filmet, bár ahogy elnézek egy-két embert teljesen felesleges beírni bármit is :).

SPOILER!!!!!!!!!

Nekem személy szerint ez a kedvenc filmem. Nem azért, mert durva, hanem mert egyszerûen zseniális.
Sokan rótták fel a film hibájának, hogy unalmas, nem történik benne semmi extra. Ez több dolognak is köszönhetõ. Az egyik az, hogy a rendezõ kb négy oldalnyi vázlattal kezdett neki a filmnek, kis túlzással minden párbeszéd nélkül. A párbeszédeket kb teljes egészében a szereplõkre bízta, megkérte õket, hogy improvizáljanak, ezzel még valósághûbbé tette õket. A film egy nagyon nagyon nyers, naturalista alkotás, aki látta ezt nem cáfolhatja.

A film legelején a kameramozgás kb három-négy percen keresztül, amikor alig-alig látni arcokat azt a célt szolgálja, hogy megadja az alaphangulatot. A kamera lemegy pár szintet, alámerülünk a "pokolba", szörnyû hangok és képek fogadnak minket, aki látta annak minden bizonnyal elkezdett liftezni a gyomra. A folyamatosan forgó kameraképek egyrészt a dühöt, másrészt a szereplõ meglepõdöttségét, "fejkapkodását" szimbolizálják.
Írták, hogy sokak szerint hülyeség volt így leforgatni az egészet, szerintem pedig a film ereje, pontosan abban van, hogy a film során a pokolból (melegbár, tûzcsapos jelenet, megerõszakolás, stb) átjutunk a mennyországba.

A záró idill szerintem egyszerûen csodálatos, kicsit talán lehetett volna hosszabb és még egy nagyon kicsivel szebb, hogy a szájízünk a film végén még jóval keserûbb legyen. Mert bár a nézõ elõször a poklot kapja, a film végén áthatja majd az idill ami a szerelmespár életében van, továbbá rá fog jönni, hogy a nõ terhes volt.
Ami miatt azonban mégis igazán keserû szájízzel fog visszatekinteni a filmre az az, hogy a filmbéli valóságban mindez fordítva fog megtörténni.

A rendezõ nagyon jól bemutatta, hogy az emberben vannak ösztönök, melyeket nem tud elfojtani, ha egy hozzá nagyon közel álló személyt bántanak/ölnek meg, stb. Valószínûleg a legtöbben ugyanígy cselekednénk, ha egy szerettünkkel hasonló történne, függetlenül attól, hogy milyen retorzióra számíthatunk.

Végül a bosszút végig ellenzõ férfi gyilkol meg egy tulajdonképpen ártatlan embert, miközben a nõ megerõszakolója közvetlen mellõle szemléli az eseményeket. A férfi/ak/ vélhetõen életfogytiglant fog kapni, a nõ sem lesz többé önmaga sem testileg, sem lelkileg, valószínûleg el is vetélt.

A helyzet az, hogy egy ilyen világban élünk, ahol mindez sajnos megtörténhet. Az erõszakolós jelenetnél láthatjuk a háttérben, hogy van aki észreveszi az esetet, ám a helyett hogy segítene inkább megfordul és visszamegy. A jelenet hangulatához igazodó kameramozgások-kameraképek, a zene (a zárójelenet zenéje a kedvencem), a visszafordított történetvezetés, a film elején a beszélgetésekben elõrejelzett dolgok, a kitûnõ színészi játék, a naturalista ábrázolásmód, a film hangulata és nyerssége teszi ezt a filmet a kedvenc filmemmé.
10/10
cellasto 2011 szept. 30. - 22:43:46 10/10 Előzmény vénasszonyoknyara
(91/169)
csodálom,hogy csak most jutottál addig,hogy megnézd.
mondjuk nekem,mint vincent cassel rajongónak alap,hogy ahogy megjelenik egy filmje,egybõl megnézem(még ha akkora sz*ar is,mint a black swan :D)
nos,ezt a filmet csak egyszer tudtam megnézni,a többi filmjével szemben.
hihetetlen valóságos és minden perce belevésõdött az agyamba.
nem akarom még egyszer látni és nem azért,mert annyira rossz volt-hanem,mert rendesen lehangolt napokra...
egyébként,úgy 20-22 év alatt nem ajánlom senkinek :)
vénasszonyoknyara 2011 szept. 30. - 22:18:24
(90/169)
"Az idõ mindent lerombol"
nehéz levegõt venni is a film után. Lehet, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de nekem ez a film átértékelte a filmrõl alkotott elképzeléseimet.
SPOILER
Zseniálisan volt megoldva a visszafelé történés, hogy az egyes jelenetek elõre mentek közben. Semmit nem éreztem öncélúnak a filmben, a legdurvább. legvéresebb jelenetet sem. Minden a helyén volt. A monoton lüktetõ zaj kibírhatatlansága és a kaotikus, villanásszerû jelentek.
Egyáltalán nem csodálom, hogy homofóbnak titulálták a filmet. Iszonyú erõs volt a kontraszt a buzik és selyemfiúk infernó szerû közege és egy heteroszexuális szerelmespár ábrázolása között. Monica Bellucci és Vincent Cassel olyan természetes és hiteles volt, amint meztelenül játszadoztak az ágyban, mintha a nézõ (ép szexuális orientációval, megfelelõ érzelmi intelligenciával) saját magát látná a partnerével.
iszonyú dühöt válthat ki a nézõbõl ez a kontraszt, hogy mindent, ami szép és tökéletes az életben, egy szép nõi test, két ember szerelme, azt lehúzza magához és megsemmisíti az aberráltak mocskos és visszataszító világa.

Ajánlom a filmet minden értelmes, jó ízlésû nézõnek és tükörként Damu Rolandnak, poroltó helyett!