Nick zenész egy havannai étteremben. Egy nap megjelenik a dúsgazdag cukorgyáros Mallabee, aki tolószékben kénytelen élni az életét, oldalán pedig csinos, boldogtalan felesége. A milliomosnak megtetszik Nick stílusa és meghívja magukhoz a hétvégére. A zenész eleinte ódzkodik, de végül nem tud ellenállni a meghívásnak. Amikor kilátogat a birtokra, kiderül, hogy a férj távollétében Nick viszonyt folytatott az asszonnyal, amiről a férj esetleg tudhat is. Ezzel kezdetét veszi egy macska-egér játék, aminek talán nem is lehet győztese.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
9/10
santha
aug. 01. 13:08:10
9/10
nekem nagyon tetszett, jol bemutatja a kolonialista atitudoket. a zene meg egyszeruen csoda. kubai film, amikor kuba az usa resze volt. nagyon erdekes minden
Jó volt látni a fiatal John Cassavetest, később oly jellegzetessé váló tekintetét és szinte "sátáni" mosolyát, de örültem Raymond Burrnek is, aki a Hely a nap alatt-ban a lehengerlő személyiségű ügyészt alakította.
Szeretem a régi filmeket, de ez nagy csalódás volt. A szinkron sajnos csak rontott a többnyire amatőr módon játszó szereplők játékán. Sablonos történet, ami nagyon vontatott és sokszor tartottam ott, hogy nem bírom tovább és kikapcsolom, de végig néztem. Azt nem mondom, hogy kár volt, a vége fordulat miatt, de ahogy hirtelen képváltással vége lett a filmnek, na az fájdalmas volt. Mint nézőnek, ez egy szenvedés volt! A később, több filmben is remekül játszó három főszereplő akkor tudott volna jobbat, hitelesebbet nyújtani, ha a rendező is már egy kiforrott személyiség lett volna. Így csak egy eröltetett kínlódás volt a végeredmény. 😱
Nálam ez 10/5*.
Egy mai feldolgozást megnéznék! 😉
Sajnos, teljesen igazad van.
A színészek kifejezetten gyengén játszottak, a forgatókönyvtől sokkal többet vártam, és hát a szinkron...
Fiatal, jórészt ismeretlen, egyéniség nélküli színészek adták a hangokat, és azt kell mondanom, hogy itt még a fiatal Cassavetes sem mutatott semmi különöset a későbbi tehetségéből.
Az 50-es évek Kubája miatt volt egyedül érdemes megnézni a filmet, de nagyjából ennyiben ki is merült a pozitívumok sora.
Megnéztem a wikipédiát, Benedek László rendezett néhány jó filmet, de ez nem tartozik azok közé.
Nálam is 3/10.
Ritkán mondom egy ilyen régi filmre hogy kár volt megnézni, de szerintem ez nem a filmtörténet gyöngyszeme. A színészi játék, főleg a házaspáré mint a néma-korszakban, hirtelen változó arckifejezések, eltúlzott mimika. A feleséget alakító színésznő volt a leggyengébb, a legdrámaibb jelenetekben olyan érzésem volt hogy küzd hogy el ne mosolyodjon, remegett a szája, de nem a felindultságtól. A történet is lapos. Csalódás. Csak a fiatal John Cassavates miatt néztem végig.
Azért azt kiírhatták volna a portosok, hogy ff a film.
Vagy, hogy az asszonyt Lilia Lazo kubai színésznő alakítja, Nicket pedig a pici John Cassavetes.
Rossz címet választott a filmnek Benedek László.
Gold digger in Havanna.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások