Sin Dong Hjok a Phenjantól 80 kilométerre lévő 14-es táborban született, onnan szökött át Dél-Koreába 2005-ben, 23 évesen. Sin ezután amolyan nemzetközi celeb-féleségként Európa- és Amerika-szerte emberi jogi konferenciákon, aktivistáknak mesélte el történetét, miközben ő maga a szabad világbeli élet nehézségeivel küzdött. Marc Wiese dokumentumfilmje a Sinnel készült interjúkat egy hajdani őr és egy volt titkosrendőr anekdotáival, s a Sin életét illusztráló animációval elegyíti. A drámai szökés elbeszélése mellett a film jellemfejlődési tanulmány is, amely ráébreszti a nézőt, hogy mennyi közös bűntudat, düh, lelkiismeret furdalás és cinkosság lappang az elkövetőkben és az áldozatban.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
"nem képes mit kezdeni a szabadsággal, a jobb élettel. Visszamenne a marha. Menjen.."
Néha ugyanez az érzésem a saját népemmel kapcsolatban. Zt hinné az ember, hogy itt állunk a 21. század kapujában: íme a fantasztikus technikai fejlődés, az internet, az automatizáció. Végre megszabadultunk a sötét középkortól, a vallási dogmáktól, az utált szocializmustól. Erre fel a nemzet menetel visszafelé, mert nem tud mit kezdeni a szabadsággal, nem tudja a maga hasznára fordítani, nem képes egyedül dönteni, mert megszokta, hogy a diktatúrában döntöttek helyette, hát továbbra is igényli ezt. Kabaré.
(Illetve katasztrófa, de mindegy.)
A filmet amúgy meg fogom nézni, ha elérem.
A fickó hiába jött át, annyira agyhalott az é-koreai kondícionálás miatt, hogy már nem képes mit kezdeni a szabadsággal, a jobb élettel. Visszamenne a marha. Menjen..
Az õrt pedig le kéne csukni legalább 20 évre. Különben a filmben többször hibásan úgy mondták, hogy a szökött pasas ÉK-ba ment, pedig pont fordítva, onnan ment át déltre. Ehhez kellhetett egy adag ész.. Még ha nem is jól fordítják, de nem tûnik fel senkinek, hogy ez mekkora hülyeség? És így megy le adásba..
Kár, hogy a "megmenekült srác" utóbb bevallotta, hogy néhol komoly valótlanságok vannak a könyvben, és hogy ez, meg az nem is történt meg. Ebben a formában sajnos hiteltelen. Ezzel együtt biztosan vannak táborok Észak-Koreában és az is biztos hogy embertelen körülmények is elõfordulnak. Az ügynek árt, hogy õ is hiteltelen lett (szenzációs nyomás vagy más miatt az lényegtelen)
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások