Kimerészkedni az ismeretlenbe, felfedezni, mi rejlik a horizonton túl, új csillagokat, új világokat találni... Ezek az ábrándok az emberiséggel egyidősek. Galaxisunk - a mai ismereteink szerint - mintegy 9 milliárd, a mi Napunkhoz hasonló csillagot és számtalan földszerű bolygót foglal magában. De az emberi életre alkalmas bolygók kutatásának legfontosabb kérdése továbbra is az, hogyan tudjuk megközelíteni leendő otthonunkat? A sorozat olyan sci-fibe illő innovatív technológiákat mutat be, melyek a fizika törvényeit meghazudtolva egy nap ultranagy sebességek elérését teszik majd lehetővé magfúzió, a fekete lyukak energiájának felhasználása vagy éppen antianyag segítségével.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
1/10
osa111
2018 dec. 09. - 14:56:27
1/10
Köszönöm a javítást, bár a lényeg utána következik, mert én 70 kg vagyok, 210 kilósan nem tudnék még a WC-re sem elmenni, 3 évig pedig nem tudom visszatartani - nem tudományosan.
Annyira tudományos, Mint az Orion űrhajó vagy a Star Track! Tegyük fel, hogy az ember kibír 3G gyorsulást 3 éven keresztül. Ha 0,1 fénysebességre gyorsítják az űrhajót 3G gyorsulással, akkor 3,16 év szükséges ehhez! 3 év alatt az űrhajó 2000 CSE ( Nap-Föld távolság) távolságba jut. A lézerek még ekkor is el tudják találni és a gyorsításhoz szükséges energiát átadni? A Proxima Centauri-nál ki állítja meg az űrhajót? Hogy juttatják oda a fékezéshez szükséges lézereket?
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások