A Himalája hatalmas hegyeiben ősi ösvény fut. Tibeti lovas karaván halad az úton, éppúgy, ahogy elődei haladtak évezredeken át. Lovak szállítják az árut a kínai Jünnan tartományba: gombát, gyógynövényt, szarut visznek, és cserébe teát, az éltető teát hozzák Tibetbe. Útközben is adnak-vesznek, sót cserélnek jakvajra, gyógyítanak, imádkoznak. A karavánút csodálatos és hajmeresztő tájakon át vezet, miközben legendák és hagyományok nyílnak meg és kötik össze a Himalája különböző népekeit.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Pontosan.
A mai rész tanúsága szerint ezek a nomád hegylakók árut cserélnek és nem használnak pénzt. Mindig jó látni olyan népeket, amelyek a puszta létükkel kérdõjelezik meg az állam létjogosultságát. A pénz bevezetése alapvetõen csaláson és erõszakon alapul, az állam dettó. A cserekereskedelem viszont önkéntes; ez a megélhetés alapja, nem a kizsákmányolás meg az élõsködés.
Sajnos én sem láttam az elsõ részt, pedig érdekes lenne tudni, vajon volt-e arról valami információ, hogy miképp (és mióta) lehetséges, hogy a kínai kormányzat nem szól bele, nem tiltja és üldözi ezt a vallásgyakorlatot, illetve, hogy miként és hogyan kapta meg a - minden bizonnyal - dél-koreai forgatócsoport az engedélyt a forgatásra. Ha már itt tartunk: _honnan_ tudták meg, hogy egy kis csapat készül erre az útra...
Na ezek a dolgok kiadnának egy újabb dokumentumfilmet...
Mindenesetre csodaszép és megható a történet, a film.
en se lattam a mult hetit, de nem ertem, a mult heten szombatra raktak, es vasarnap volt a magyarorszag tortenete, most meg forditva, nem lehet kovetni egy koncepciot?
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások