A kétszáz éves ember

Bicentennial Man
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai sci-fi, 130 perc, 1999

Értékelés:

446 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

446 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
16:45, vasárnap (január 19.)
TV4
A Martin család vásárol egy egyszerű háztartási robotot. Olyat, ami némán behozza a teát, kipucolja a cipőket, és soha nem zavar. Aztán nagyon hamar rájönnek, hogy az ő robotjuk kicsit más, mint a többi: mindenről véleménye van, jó pár dologba beleszól, és ami a legmeglepőbb _ van, akit nagyon meg tud szeretni: például a kislányt, akire vigyáznia kell. Csaknem kétszáz évig szolgál Martinéknál, és nem létező szívébe az érkező gyerekek és unokák is belopják magukat. Egyre erősebbé válik benne a vágy, hogy egyszer tényleg jön egy mérnök, aki valóra válthatja a gép vágyait.
Bemutató dátuma: 2000. február 10. Forgalmazó: InterCom

Stáblista

Játszási időpontok

Díjak és jelölések

  • Oscar-díj

    2000
    Legjobb smink és maszk jelölés: Greg Cannom

Hozzászólások

Szerinted?
10/10
Traumeel 2024 dec. 09. - 18:51:19 10/10
Potyognak a könnyeim, nagyon megható film.
k11zoltan 2024 nov. 24. - 12:49:22
Régen is tetszett, meg most is.
Vetereranmacska 2024 máj. 20. - 02:48:34
Ez a film egy remekmű
7/10
cinemad 2023 júl. 08. - 10:26:07 7/10 Előzmény Sz. Péter
Igazad van, ez konkrétan el is hangzik a szájából. De ennek ellenére, számomra felületes volt a kapcsolat kibontakozásanak bemutatása. Az pedig hogy a vonzalom részét én személy szerint nehezen értem az nyilván egyéni dolog. De épp erről szól az egész, hogy mitől ember mitől gép "valaki", mennyire lehet természetes egy ilyen szerelem. Nekem nem az, de biztos mert boomer vagyok... :) Láttunk már filmet arról is, hogy valaki az operációs rendszerbe lesz szerelmes... De sok egyéb nem "szokványos" kapcsolatról is. Nem önmagában ez zavart, a film végén már jó volt köztük a kémia, az ismeretségük elején hiányoltam ennek hihetőbb bemutatását. Nagyanyjával való kötődésük felépítése kidolgozottabb volt számomra.
Sz. Péter 2023 júl. 08. - 06:24:41 Előzmény cinemad
Szerintem elég egyértelmű volt, miért akart vele lenni.
Az elején még utálta, aztán rájött miben más mint azok, akiket addig ismert.
Vele jobban érezte magát mint másokkal.
7/10
cinemad 2023 júl. 07. - 18:33:50 7/10
Nagyon jó mondanivalója van a filmnek, remek kérdéseket feszeget és meg is fogalmaz izgalmas gondolatokat. Kb. 25 évvel később is releváns. Az egyedüli problémám a filmmel, hogy ezt egy ilyen nagyon bugyutácska stílusban prezentálja, mintha valami robotos mesefilm lenne 8-12 éves korosztálynak. (Nekem az Ex Machina mondjuk komolyabban vehető, ez van, nem igénylem a családi mozidélután feelinget ebben a témakörben.) Illetve apróság és persze nem is ez a lényeg, de külsőségekben vannak furcsaságok, például eltelik 62 év a film feléig és az utcán még mindig pont ugyanolyan robotok sétálnak, mint ezt megelőzően (max ilyen zug-, sufni műhelyekben csinálnak egyedi fejlesztéseket ezekhez). Csak gondoljunk bele, hogy mennyire nevetséges számunkra egy 10 évvel ezelőtti mobiltelefon. Akkor ne már, hogy 60 év múlva egy még gyorsabban fejlődő technológiai környezetben ezek semmit nem változnak, fejlődnek... Igen, kötözködés, de szúrja a szemem. Illetve Andrew és Portia szerelme/vonzalma főleg utóbbi irányából nagyon nem hiteles számomra. De nem is derül ki igazán miért akar a nő nagyanyja kedvenc gyerekkori robotjával közelebbi kapcsolatba kerülni, nem fűzi hozzá semmi emlék, stb. Érthetetlen miért egy robottal tölti az idejét ez a nő az elején, ahelyett, hogy emberekkel tenné ezt... (meg lehetne magyarázni meg minden, nagyanyja és Andrew közti viszony érthető is) Nekem ezek (főleg a gyerekfilm hangulat) sokat elvesznek, de az alapsztori, mondanivaló azért kárpótol, ez kifejezetten erős.
7/10
cinemad 2023 júl. 07. - 18:16:37 7/10 Előzmény Kit Fisto
Hm... Én úgy látom, hogy van törvény arra, hogy 50-el vezessünk a városban, van törvény arra, hogy ne lopd el mások tulajdonát, van törvény... Nem sorolom tovább. Nagyon szépek Asimov törvényei. És? Ezek figyelmen kívül hagyása a robotikában (a programozás során) pont annyira fog az emberek számára lelki válságot okozni, mint az élet bármely más területén. Kezdjük azzal, hogy már a film megjelenésekor (1999) is egyértelmű volt, hogy a háztartási felhasználás előtt a hadsereg használ majd "robotokat". Ezeket vajon Asimov törvényeinek megfelelően programozzák mielőtt kiküldik a harctérre? Vagy úgy, hogy valaki eldönti Igort pusztítsd, Richard-ot nem. Szóval bármennyire is jól szerkesztettek és frappánsak ezek a törvények, de naivak. Aki rendelkezik bármilyen új technológiával az először vagy elsősorban a saját használatába (hasznára) állítja ezeket, nem az emberiségébe. Innentől kezdve ez a 3 (vagy 4) törvény csak amolyan etikai iránymutatás maximum. Régen írtad a hozzászólást, de az azóta eltelt 5 évben a mesterséges intelligencia technológiák sokat fejlődtek és ma már populárisnak is számítanak, gyakorlatilag bárki hozzáférhet ezek egy részéhez. Hogy történt mindez? Feljesztjük, csináljuk, mert megtehetjük, mi legyünk az elsők akik..., építsük be, tegyük magunkat függővé tőle, stb. Anélkül, hogy ilyen magasztos törvényeken, stb. gondolkoznánk. Egyértelmű, hogy itt is maximum utólagos kármentés lesz, amikor már bekövetkezett a baj. :)
10/10
Rocco1899 2020 máj. 26. - 12:26:35 10/10 Előzmény Keresztes³ovag
De kár, hogy ilyen sokáig halogattam a megnézését. 10/10
10/10
end33 2019 szept. 14. - 08:58:18 10/10
Robin Williams témaválasztásai tekintetében tévedhetetlen. Ez a film is ezt bizonyítja. + Különleges, igazi felejthetetlen alakítás.
k11zoltan 2019 júl. 24. - 11:38:23
Másodjára nézve is tetszett. RW jól játszott.
Összes hozzászólás