A sorozat öt része megkísérel átfogó válaszokat adni a fenti kérdésekre, de közben, ami talán még fontosabb, intim közelségbe visz a hősökhöz és azok személyes történeteihez is. A sorozatot az az Isabelle Clarke és Daniel Costelle rendezte, akiknek a nevéhez minden idők egyik legsikeresebb sorozata, a több mint 170 országban vetített "Apokalipszis: a második világháború" is fűződik. De ez a páros készítette az "Apocalypse Hitler" című szériát is, melyet a New York-i History Makers 2012-ben a legjobb dokumentumfilm-sorozatnak választott archív kategóriában.
Az Apokalipszis: az első világháború több mint ötszáz órányi korabeli - eddig többségében ismeretlen - filmfelvétel feldolgozásával, felújításával és utólagos kiszínezésével készült, s nemcsak a csatamezőkre, de a nagyhatalmak vezetőinek elméjébe és a frontvonalak mögött rekedt civilek hétköznapjaiba is elkalauzolja a nézőket. Az epizódokban többek közt eljutunk a hírhedt oroszországi és észak-franciaországi lövészárkokba, valamint olyan kevéssé ismert helyszínekre is, mint Szerbia, Törökország, Palesztina, vagy épp az Arab-sivatag - mely helyekre a világ öt kontinenséről katonák milliói érkeztek, hogy kockára tegyék az életüket; és hogy sok esetben soha ne térjenek onnan haza?
A háború során íródott számos levélnek, naplónak és könyvnek köszönhetően a narráció a hősök emlékeit és tapasztalatait is megidézi, így segítve megértenünk, hogy miként fokozódhatott egy látszólag jelentéktelen gyilkosság véres globális apokalipszissé.
Hozzászólások