Kásás Andor tízéves korában elszakadt családjától, katonai középiskolába került. A II. világháborúban Donnál, a 23. könnyűhadosztály vezérkari főnökeként teljesített szolgálatot. Felelős katonai beosztásokban harcolt hazájáért, melyet akkor sem tagadott meg, mikor botütéseket, meghurcoltatást és hosszú börtönéveket kapott tőle. Hatvan évesen, mindentől megfosztva iparkodnia kellett, hogy meglegyen a nyugdíjhoz szükséges munkaéveinek száma. Segédmunkásként, bányászként, útépítőként kereste kenyerét. Életének 89. évében helyezték hatályon kívül az ellene hozott ítéleteket.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
Edobof1
2010 júl. 17. - 02:58:07
Azt hiszem, ez a nagyszerû magyar ember példaképként állhat minden magyar elõtt. Kifogástalan jellem, töretlen lélek, még a megannyi ártatlanul elszenvedett megpróbáltatás után is. Az ember elgondolkodik egy ilyen dokumentum film megnézése után, hogy hogy van még mindig Magyarországon annyi baloldali ember. Nem tudom, hogy él-e még Kásás Andor, hiszen már a filmen is igen idõs volt, ha igen, erõt és egészséget kivánokneki, ha már nem él, áldja meg az isten az emlékét. Megérdemli!! D.E. Az Egyesült Államokból
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások