1994-ben, 46 esztendősen hunyt el Kunt Ernő, a hazai antropológia egyik első, iskolaalapító mestere. Kultúrakutatóként azt vallotta, hogy saját magunk, a mellettünk élő mások, illetve az idegenek megismerése olyan komplex feladat, amely sok tudomány módszerét kell hogy ötvözze. Elismert néprajzkutatóként, pszichológusként, thanatológusként irányult a figyelme a vizuális antropológia felé. Arra törekedett, hogy más kultúrák kutatásával jobban megismerhessük saját magunkat. A jelenkor jellegét vizsgálva egyre nagyobb súlyt helyezett a vizuális kommunikáció és önkifejezés kreatív megfigyelésére. A kutatás, gyűjtés, tanulmányírás, előadás mellett maga is rajzolt, festett, fotografált és filmezett. Munkásságát számos, alapműnek minősülő könyv, fotósorozat, film, s a Miskolci Egyetemen általa alapított és létrehozott iskola, a Kulturális és Vizuális Antropológiai Intézet jelzi.
A film különféle jellegű és minőségű, túlnyomórészt amatőr filmkészítők által rögzített töredékekből tevődik össze.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások