Borneo foglyai

Three Came Home
amerikai háborús filmdráma, 106 perc, 1950

Értékelés:

8 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

8 szavazatból
Szerinted?
A II. világháború csendes-óceáni hadszínterén a Borneót is meghódító japánok az ott élő angolokat és amerikaiakat szigorúan őrzött fogolytáborba internálják. A szíve mélyén emberséges - Amerikában nevelkedett - japán táborparancsnok, aki olvasta az egyik fogoly, Agnes Keith az ázsiai kultúrával rokonszenvező könyvét, megpróbál emberi körülményeket teremteni a számukra. A háború őrületének a hirosimai atombombázásig vezető poklában ez azonban csak ideig-óráig lehetséges.

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
crapgame 2012 jan. 19. - 22:55:33 Előzmény sanjust
Olvasgatom itt a hozzászólásokat...
Fekete vipera, neked teljesen igazad van. Lebarbározhatunk bármely népet, csak azt kell meghatározni, hogy nennyi idõvel megyünk vissza a történelemben. Az angolok használtak elõször biológiai fegyvert az indiánok ellen, a spanyolok csak egy kontinensnyi embert öltek meg mert nem voltak keresztények, stb., stb... sorolhatnánk napestig.
Az is egy tény, hogy a filmkészítés fellegvára amerikában van. Az is tény, hogy aki amerikával szembeszáll akár katonailag, akár szellemi síkon, elõbb-utóbb a filmvásznon találja magát mint aljas.
6/10
sanjust 2011 márc. 17. - 20:24:24 6/10
mellékvágányon vagy ,mert én nem ezt vitattam ,hanem azt állítom ,hogy a japán harci kultúrhagyományban benne volt a kegyetlenség a legyõzöttel szemben.nem is ismerték el a genfi egyezményt ,ami rögzítette a hadifoglyokkal való bánásmódot. Ezt láthattad pl a Híd a Kwai folyóban és sok más filmben is.A katonák beszámolói is megerõsíteték ezt.
Ez egyszerûen a keleti hagyományokból is adódott ld a koreai háborúban v. Vietnamban hogy bántak a foglyokkal.A legenyhébb az volt hogy megalázták õket.
Viszont az is igaz ,ha vesztettek ,akkor jött sokszor a harakiri ,és a tömeges öngyilkosság .Például Hirohitó kapitulációs beszéde után 1945-ben.
offtopic
feketevipera 2011 márc. 17. - 19:23:43 Előzmény sanjust
Mily szép dolog is az általánosítás... Egyébként minden népnél lehet találni kegyetlenkedõ katonákat: voltak olyan szovjet katonák, akik nõket erõszakoltak meg; voltak olyan jugoszláv partizánok, akik a Délvidéken 1944-45-ben rengeteg magyar és német civilt öltek meg, brutális módon; vagy említhetnénk a japán katonák holttestét meggyalázó angolszász katonákat is (ne is beszéljünk pl. az USA-ban koncentrációs táborokba zárt japánokról). Az már más kérdés, hogy a háborút követõen a szövetségesek bûncselekményeivel szinte egyáltalán nem is foglalkoztak, sõt sok esetben el is hallgatták õket, így tehát eléggé egyoldalú az a kép, ami az emberekben kialakult a második világháború borzalmai kapcsán. A kegyetlenség az kegyetlenség, nem lehet méricskélni, hogy ki volt a kegyetlenebb (különben is mi alapján döntenénk: a módszerek, az áldozatok száma alapján?). Általánosítani meg fõként nem lehet és nem is szabad. Persze ebben a filmben is a gyõztesek ítélkeztek a legyõzöttek fölött, így nincs min csodálkozni.
6/10
sanjust 2011 márc. 10. - 01:31:34 6/10
Elég bárgyú film volt dehát a háború utáni hangulatot,a katonák hazatérését, a család egymásra találását volt hivatott bemutatni,ami nyilván sok embert megérintett.
6/10
sanjust 2011 márc. 10. - 01:07:25 6/10 Előzmény feketevipera
Mert ez volt az igazság.a japánok extrém kegyetlenek voltak.
Tiger205 2011 márc. 09. - 19:06:15
akkor már inkább ezt....
Tiger205 2011 márc. 09. - 19:05:19
Micsoda beszédes képek...
Honnét szedték ezeket??? :(
feketevipera 2010 ápr. 19. - 09:56:23
Sajnos az amerikaiknak nem sikerült teljesen elfogulatlan filmet készíteniük. Kicsit durva, hogy szinte az összes japánt vademberként ábrázolják, és csak az Amerikában tanult ezredest mutatják be normális, érzõ szívû embernek.