Kína szívében, Lesanban található a világ legnagyobb, kőbe vájt Buddhája. A központi alak az 1200 éves Buddha-szobor, mely Maitreyát, Buddha következő reinkarnációját ábrázolja. Lábánál három folyó találkozik, és a legenda szerint azért készült a szobor, hogy megóvja a hajósokat, akik gyakorta bajba kerültek a sebes vizeken. A szobrot a VIII. században, a Tang-dinasztia alatt vájták a Lingjun-hegy oldalába, s kilencven évig kellett várni elkészültére. Napjainkban az óriás Buddhát egy olyan hatalmas felújítási munka keretei közt tatarozzák, mely minden eddigin túltesz. A 71 méteres kolosszust azonban az erózión, az idő és a turistahordák okozta lassú pusztuláson kívül egy másik veszély is fenyegeti: India ambiciózus terve, hogy a modern technika segítségével egy ennél is nagyobb, és garantáltan több, mint ezer évet kibíró Buddha-szobrot építsenek. A szobor történelmének, jelentőségének mélyére tekintünk, megmutatjuk, mekkora kihívás és erőfeszítés a megóvásáról gondoskodni.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások