A bűnügyi kihallgatások során hatalmas a tét, mert elég egy apró tévedés, és egy megrögzött bűnöző tovább gyilkol, vagy egy ártatlan ember hosszú évekre börtönbe vonul. Adott hát a kérdés: Melyek a vallatás tudományának legfontosabb eszközei? Miként lehet néhány jól feltett kérdéssel térdre kényszeríteni a legelvetemültebb bűnözőt és pszichopatát is, még ha a kicsikarandó vallomásukon kívül más bizonyítékunk nincs is ellenük? És amennyiben a legfurfangosabb kikérdezés sem segít, a technika miként járulhat hozzá a sikerhez? Milyen elven alapulnak napjaink legmodernebb és legmegbízhatóbb hazugságvizsgáló berendezései? Valóban más területét használjuk az agyunknak, amikor hazudunk, mint amikor igazat mondunk? Az izgalmas film egyebek mellett ezekre a kérdésekre igyekszik igaz választ adni.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Nem véletlen, hogy a filmben emberölés miatti kihallgatásokat mutatnak, ahol az elkövetõk és az áldozatok rokonok voltak (anya a lányát, férj a feleségét) ölte meg. Ilyen esetekben az elkövetõt nyomasztja az általa tett bûneset súlya. Van rajta egy érzelmi nyomás, saját lelkiismerete is gyötri.
Gondold el ugyanazt egy betörõnél, gépkocsitolvajnál, sikkasztónál. Ott nincs ilyen lelki nyomás, nem is könnyû beismerõ vallomást kiszedni belõlük csak csupán jó kihallgatástechnikával.
A filmben néha helytelen szakkifejezéseket használnak, amelyek kriminalisztikai vagy akár büntetõeljárás- jogi szentpontból is rendkívül pontatlanok. Érdemes lenne szakfordítóval vagy a témában kompetens személlyel ellenõriztetni a szöveget. Ennek ellenére maga a film nagyon tetszett, bár egy kicsit hatásvadász.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások