Az univerzum legszélsőségesebb viharait, ciklonjait és felhőszakadásait jeleníti meg lenyűgöző módon a Naprendszer éghajlati rendszereit vizsgáló új sorozat. Heves szelek tombolnak a Szaturnuszon, porviharok a Marson, a Vénuszon hulló savas eső pedig az acélt is szétmarja. Az egyik bolygón a villámok tízezerszer erősebbek, mint a Földön, a Jupiteren tombol Naprendszerünk legnagyobb vihara, a Nagy Vörös Folt, amelyben a szélsebesség a 600 km/h-t is eléri. Mi történne, ha egy ilyen erős vihar törne ki a Földön, ahol az eddig mért legnagyobb szélsebesség sem haladta meg a 300 km/h-t? Ez a fajta vihar a Földön húszas kategóriájú hurrikánnak minősülne. A sorozat hetente jelentkezik a Naprendszer egy-egy lélegzetelállító éghajlati jelenségének bemutatásával, majd részletesen megvizsgálja, milyen csapást okoznának az ilyen jelenségek saját bolygónkon.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások