Pap és Színész. Mindszenty József, a püspök - Jávor Pál, a Színész. Közös sors 1944-ben, a sopronkőhidai fegyházban. A találkozásból pokoljárás lesz. Jávor végigvezeti a Papot életének legfontosabb állomásain addig - és a jövőben, haláláig. Hogy a Pap eldönthesse, vállalja-e a gyötrelmes életet. Közben a háttérben az egész magyar XX. század. Ismert történelmi alakok, nem ismert helyzetek. A szenvedélyes út tétje maga az Élet. A film alapjául szolgáló előadás tizenhat évig volt színpadon, ugyanazokkal a színészekkel, akik most is a főszereplők, a sikersorozat most a filmvásznon folytatódhat. Szeretlek, Faust
Bemutató dátuma: 2010. október 28.
Forgalmazó: Mokép
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Mitagadás, érdekes drámai élmény. A tError háza
(is) kellõen hangulatkeltõ díszletnek sikeredett...
DE azért tényleg elkelne némi összehasonlítási alap...
...vajon a színházban is ENNYIRE eltúlzottak voltak a karakterek?
Az én ízlésemnek a jók túl jók, a naívak túlzottan naívak, a rosszak pediglen
túlontúl ördögiek (és/vagy pszicho/szociopaták) voltak. Részint túljátszottak is.
Kautzky "a nemzet narrátora" Armand szokás szerint ostromolta a ripacsi mélységeket,
de amennyire hihetünk a történelmi forrásoknak, valóban Lux Mindszenty karaktere tûnt
a legeltaláltabbnak, akit a Szentszék is kompromisszumképtelensége okán "mondatott le."
Csak sajnálni tudom, hogy színházban nem láthattam... Egészen különleges, ahogyan Az ember tragédiájá-hoz hasonlóan - bár itt az idõsík lineárisan halad - épül fel a mû. Kitûnõek a színészi alakítások, s az egész olyan, mint egy mûvészi tripp. Egyedi. 10/9
Igen, én is kíváncsi voltam rá. Fõleg, hogy a színdarabot is láttam, még jó pár évvel ezelõtt, amibõl készült most ez a filmváltozat. (Egyébként fel nem foghatom, hogy miért nem képesek feltüntetni itt a film szereplõi között például Ifj. Jászai Lászlót, miközben a darabban is játszott, ott még szerepel is, itt a filmben pedig elég sok szerepet õ alakít: Szálasitól Rákosin keresztül egészen Péter Gáborig.)
Egyébként nekem a színdarab valahogy jobban tetszett. Persze, a legtöbb esetben ez történik, ha egy más mûfajú mûbõl filmet készítenek, az eset itt most talán azért különös, mert a színdarab írója, Pozsgai Zsolt vitte filmre, nem más. Sajnálom, hogy már egyik színházban sincs mûsoron a dráma, megnézném szívem szerint újra. Egy-két dolog mintha máshogyan lenne itt, a filmben, de túl sok idõ telt el, hogy a halvány emlékeimre hagyatkozzak. Olyan embert pedig még nem találtam, magamon kívül, aki látta volna a filmet is, meg a színdarabot is. Pedig szívesen megkérdeznék - megbeszélnék ezt-azt.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások