Nicky családja

Nickyho rodina/Nicky's Family
6 éven aluliak számára nem ajánlott szlovák-cseh-angol-amerikai-izraeli dokumentumfilm, 97 perc, 2011

Értékelés:

40 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

40 szavazatból
Szerinted?
Nicholas Winton 1939-ben, teljesen egyedül, minden hivatalos segítség és támogatás nélkül megszervezett és megmentett 669 kisgyermeket a II. világháború alatt. A kezdeti lépéseknél a legnehezebb volt a szülők meggyőzése arról, hogy engedjék el egyedül gyermeküket Nagy-Británniába, mert ez az egyetlen lehetőség, hogy életben maradhassanak. A zsidó gyermekeket végül sikerült biztonságosan, vonaton Prágából a hitleri Németországon keresztül Nagy-Britanniába szállíttatnia. Egy ember és az ő története ez a nem mindennapi fikciós dokumentumfilm.

Stáblista

Szereplők

Sir Nicholas Winton

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
Edmond Dantes 2016 szept. 16. - 19:12:01 Előzmény fourdogs
Bõ másfél év hosszú idõ, ezalatt már elhomályosult bennem a dokumentarista és "mesélõ" (non-fiction/fiction) elemek "kényes egyensúlya". Én sem pontoztam, ahogy mostanában egyebet is egyre ritkábban.

A filmet ugyanaz tette-teszi számomra fontossá, érdekessé, ami a téma hasonló figuráiról (Schindler, Perlasca, Sanz Briz és mások) szóló alkotásokat, ha nem is mindig azonos színvonalú kivitelezésben: olyan személyekre, eseményekre irányítja a figyelmet, akiket, amiket korábban nem vagy csak halványan ismertünk. Ugyanezért nézek szívesen más korszakokról, személyekrõl szóló, mondjuk úgy, életrajzi ihletésû, megtörtént (történelmi) eseményeken alapuló filmeket is. (Ókor, görög-római és kora középkori mondák-legendák kivételével, de régebben azokból is jutott nem kevés.)
fourdogs 2016 szept. 14. - 00:36:25 Előzmény Edmond Dantes
Szívesen adnék rá maximális pontot, de félek, magát az embert (és tetteit) pontoznám.
Számomra a film két részbõl áll: a történeti visszatekintésbõl és a megtalált fényképalbum következményeibõl. Ezzel az utóbbival nem igazán tudtak mit kezdeni az alkotók, kisiklott a kezükbõl az a kényes egyensúly, amelyet az elsõ részben az események és az érzelmek között tartottak. Amikor a végén az ifjak világító mobilokkal üdvözölték a meghívott Wintont, az már a giccs határát súrolta, és az emberi jóságról szóló "példabeszéd" sem használt a filmnek.
fourdogs 2016 szept. 08. - 23:48:07
Akit érdekel, 13-án a Bálint Házban, bár a hozzászólók között biztosan van olyan, akit a helyszín már önmagában is elborzaszt.
Edmond Dantes 2015 júl. 01. - 19:22:41
Edmond Dantes 2015 febr. 19. - 10:11:00
Igényes, egyben -a témához viszonyítva- könnyen "fogyasztható" (értsd: követhetõ) dokufilm, mûvészieskedõ ködösítések nélkül egy számomra eleddig ismeretlen ember-/gyermekmentõ akcióról és személyrõl. Örömteli h Nicholas Winton ma is él, májusban tölti be 106. életévét! Legtöbb kitüntetését magas korában kapta, 2009-ben, legutóbb tavaly, 105 évesen kapta meg a Cseh Köztársaság legmagasabb állami kitüntetését. 2008-ban Csehországban Nobel-békedíjra is felterjesztették.
fáncsi28 2015 febr. 11. - 17:57:24
Nagyon szép és érdekes film volt. Szégyellem, de én még soha nem hallottam Nicholas Wintonról. A legmeghatóbb jelenet számomra az volt, amikor Nicky találkozhatott a ma már felnõtt túlélõkkel, akik neki köszönhetik az életüket.
10/10
atriumis 2015 jan. 27. - 22:58:02 10/10
Legyen áldott Nicholas Winton és valamennyi segítõkész jóságos angol család...
10/10
kisoroszlan 2015 jan. 26. - 22:01:51 10/10
Szívszorító. :(
perry 2014 júl. 27. - 19:37:54 Előzmény T42
Milyen igazad van, különösen az utolsó bekezdésedben.
T42 2014 ápr. 21. - 16:22:52 Előzmény LajtaJ
Olvasd el pl Ungváry Krisztián könyvét a Horthy rendszerrõll. Azért tanultak jogon, orvosin, müvészeti egyetemeken stb a zsidók, mert ezt a szerepet osztották le nekik korábban. Dereng neked valami arról, hogy volt az arisztokrácia, a nemesek, akiknek büdös volt a munka, úriember nem dolgozott, pláne nem szolgáltatásban vagy betegek gyógyitásában, szórakoztatásban ? Arisztokrata nem nyúlkál a pórnép fenekében, csak egy-két elhivatott ment orvosnak. A többi a földbirtokaiból élt, katonának ment vagy esetleg valamilyen jól fizetett minisztériumban únta magát.

A kiegyezéstõl Trianonig a zsidóknak maradt a kereskedés, szolgáltatás mint nem "úri" meló. Ezért volt több zsidó az egyetemeken, csak azok az urak, akik Trianonban meg a világválság során elvesztették jövedelmüket, hirtelen kénytelenek voltak tanulni és munkát vállalni. No ezért kellettek a zsidótörvények.

Egyébként õk, a zsidók is ugyanolyan magyarok mint te meg én, gondolom te se az Árpád házból származó kékvérü nemes vagy, ha utána lehetne nézni talán egyik ük-ök szülõd se beszélt magyarul, rác volt vagy tót vagy esetleg épp zsidó, mert nem tudod ezer évre visszavezetni, senki se tudja ebben az országban egy igen törpe minoritáson kivül, persze azoknál is elõfordulhat, hogy a lovászfiú megrakta a grófnét és úgy született a dédpapa.

Az meg baromira nagy védelem volt, hogy többszázezret eltettek láb alól munkaszolgálatban, táborokban, éhen haltak a gettóban vagy valami vicces haverod lelõtte õket Budán az egyik zsidó szeretetkórházban, mert nem a németek voltak, Salkaházi Sárát se a németek lõtték a Dunába, hanem a te elvbarátaid.

Náci vagy te öregem, de majd megbüntet a sors a lelketlenségedért.
Összes hozzászólás