A Discovery Science legújabb sorozatában Dr. Michio Kaku nemzetközileg elismert fizikus lehetetlennek tűnő ötleteknek jár utána. Az izgalmas epizódokban Dr. Kaku a legújabb kutatási eredményeket a fejlett technológiával kombinálva tárja fel a sci-fi művekben használt eszközök tudományos alapjait. A legújabb kísérletek és elméleti fizikai megfontolások alapján bemutatja, hogyan lehetne egy valódi deflektorpajzsot készíteni, és megtudjuk azt is, mi kellene egy valóban működő fénykard megalkotásához.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
1/10
anonymus977
2013 máj. 04. - 13:29:04
1/10
Hát egy ilyen lángelmétõl azért jóval igényesebb sorozatot vártam volna. Még Morgan Freeman is jobb sorozathoz adta a nevét, pedig õ nem is fizikus.
Szóval csalódtam, mert ez nem dokumentumfilm, hanem inkább hatásvadász szórakoztató sorozat. :(
Próbáljuk meg személyeskedés nélkül. Hátha akkor nem törlik a hozzászólásokat.
Nem akarom tovább ragozni. A tudósok véleménye szerint Hold nélkül 0 és 85° közötti billegés a valószínû.
Ez benne van a mellélelt cikkekben.
A többi kisebb mértékû billegés 20-60 fokig, arra vonatkozik, ha a Hold csak eltávolodik kb. 50ezer Km-re a jelen pályájától.
De ez mind lényegtelen, mert a klímaváltozáshoz, sokkal kisebb dõlésszög változás is elegendõ a tudósok szerint. És mivel ez volt a kulcskérdés ideje lenne túltenni magunkat rajta.
Továbbá 20-30 fok (vagy akár 60) még mindíg nem 90.
Végül pedig: a Hold távolodása okozta destabilizáció (amennyiben elõfordulna ilyen) logaritmikus, nem pedig exponenciális haladványt mutatna, ellentétben az áltaad leírtakkal.
Sõt, ha már hivatkozol egy cikkre, úgy, hogy el sem olvasod, akkor bátorkodnék még egy adatot kiemelni a cikkbõl.
Azt már tudjuk, hogy a Föld billegése 22-38° között lesz ha a Hold 40 ezer Km-rel messzebb kerül.
De ha még 10 ezer kilométert taszajtunk a Holdon, akkor 27-60° között lesz a billegés. Pedig a Hold csak 50ezer Km-vel lesz messzebb a mostani távolságánál.
És csak szerényen bátorkodom megjegyezni, hogy a téma az volt, hogy mi lenne a nem is LENNE Hold:)
ja, egyébként Nap-Földrõl szó sem volt, félreolvastál valamit.
És , hogy még pontosítsak, mert lehet még mindig nem olvasod el a cikket.
Amirõl T.Lake beszél a 20-30 fokos változás Ward szerint, az arra vonatkozik, ha a Hold 6,5 Földsugárnyival azaz kb. 40ezer Km-rel messzebb kerülne, a mostani 384ezer Km-hez képest.
És mi ugye arról beszélünk, mi lenne Hold nélkül:)
Ugye csak viccnek szántad? Mert nem ilyen egyszerû ez, a tél és a nyár ebbõl adódó egybemosódásán (amikor a hideg nyarak következtében csökken az olvadás) kívül még számos más tényezõ is közrejátszik egy jégkorszak kialakulásánál.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások