A Segítség! Itthon vagyok! című sitcom A mi kis falunk alkotóinak legújabb, az egészségügyi helyzet körülményei, lehetőségei inspirálta műve, amely olyan emberek sorsát mutatja be, akiknek az életét többé, vagy kevésbé, de mindenképpen befolyásolja ez az új helyzet. A társadalmilag elfogadott, biztonságos kapcsolattartás terepe a telefon, vagy a video chat - a fikció szereplői is ezen keresztül tartják a kapcsolatot, élik meg mindennapjaikat, ünnepeiket, vitáikat vagy éppen szerelmeiket. Az élet tehát a karanténban is zajlik.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
KatnissEverdeen
2021 dec. 29. - 12:01:26
10/10
Én rengeteget nevettem rajta, nagyon el lett találva az adott élethelyzetekben fellelhető humor, úh nekem is hiányzott!
Csak azért, amikor kommenteltél, még nem ment a film, hanem a csatorna celebjeinek a szociális megsegítésére adtak egy hasonló otthonról bejelentkezős „műsort” (Maradj haza magadnak). Az valóban egy nagy nulla. Nyilvánvalóan, azt csak a celebek családtagjai nézik.
A Segítség, itthon vagyok c. minisorozat neves fk-író, rendező és híres színészek munkája. A karantén miatt, minden színész maga vette fel az otthoni jelenetét és úgy vágták össze a filmet. Jellemző karakter- típusokat, a mostani bezártságra jellemző bonyodalmakat foglalt össze a fk és persze megszórták jó pár poénnal.
A film célközönsége a most online oktatásra kényszerült pedagógusok, a gyerekek, az iskoláskorú gyerekkel rendelkező szülők, a home office-ban dolgozó aktív dolgozók, de még a bezártságba került nyugdíjasok is. Tehát korosztályilag széles a skála, mindegyik korosztály magára ismerhetett a jelenetekben.
Persze, ehhez az is kell, hogy vki szeresse a vígjátékokat. Valszeg, eddig A mi kis falunk c. sorozatot se nézted, (közösek az alkotók). Megértem. Voltam színházban ismerőssel olyan darabon, amire hónapokig nem lehetett jegyet kapni a siker miatt. Aztán amikor bejutottunk, zengett a nézőtér, mindenki fetrengett a vidámságtól, - a mellettem ülő barátom pedig faarccal, némán ülte végig a 3 órát. (Vígszínházban voltunk, nem kabaréban). Aztán kiderült, h Ő csak a történelmi és a vallási műsorokat szereti, de szívesen beül Báyer Zsolt műsoraira nézőnek, de komédiát, vígjátékot nem bír.) Van ilyen. Szerintem nem egészséges. (Ez a volt barátom ma már orvoshoz jár, depressziós.)
De valóban rengeteg csatorna van, minden ízlés megtalálja a neki tetsző műfajt, (persze, legtöbb a thriller, horror). Biztos Te is találsz Neked tetsző műsort. De ha nem, vagy nehezen, akkor keress rá a Google-ban a depresszió tüneteire, mert gyógyszerrel egész jól kezelhető a dolog. Fontos, hogy az ember tudjon nevetni minden korban és minden helyzetben.
Csuja Imrének talán nem kellene piros dzsekit viselnie, mert nagyon megkapta a Nap a fejét, (vagy a vérnyomása?) Vagy épp ezért hord pirosát?
Nem azért, nagyon kedvelem Őt, de mégis...
Mindenki egy háztartásban él a való életben is, akit egy légtérben látunk. Ezért nem fog Rezső soha se hazamenni, hiszen Csuja Imre nem él együtt Zsurzs Katival.
Nekem a László-Árpád apukák beszélgetése a legszellemesebb, főleg, amikor toast sütőt szereltek. De a szolmizálás rész is jó volt. Tetszik, hogy két teljesen más beállítottságú apuka, de a karantén miatt egymásra vannak kényszerülve.
Mindenki a saját otthonában veszi föl a jeleneteket, a belsőt a lakásban, a külsőt az udvaron. Akik egy helyiségben vannak, azok a valóságban is egy háztartásban élnek.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások