1989. június 4-én éjjel a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg tüzet nyitott a pekingi Tienanmen téren tüntető tömegre. Még ma sincsenek megbízható adatok az áldozatok számát illetően. Legtöbbjük diák volt, akik Kína demokratizálása mellett szálltak síkra. 20 évvel később sok változás tapasztalható az országban, de az 1989-es problémák közül sok még ma is létezik. Az akkori résztvevőket még ma is gyalázzák, üldözik és ellenforradalmároknak tekintik őket. A dokumentumfilm napjainkban kezdődik öt akkori tiltakozó részvételével, akiknek az élete jelentős mértékben megváltozott a mészárlás óta. Mai - akár száműzetésben, akár Kínában töltött - mindennapjaik különböző szempontjaiból rekonstruáljuk az eseményeket interjúk, archív filmfelvételek, magántulajdonban lévő fényképek és napjaink Pekingjét bemutató képek segítségével.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
A Tienanmen téri vérengzés során az '89 április 14-én kezdõdött diáktüntetés résztvevõit a kínai hadsereg katonái támadták meg a pekingi Tienanmen téren.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások