A második világháborúban nagy volt a szövetségesek félelme, hogy Hitler atombombát készül bevetni. Ahhoz, hogy ez valóra váljék, a világ két vezető fizikusának együtt kellett volna működnie. Az egyik Werner Heisenberg, a briliáns német fizikus, korosztálya legkiválóbbja, a másik az ő dán mentora, Niels Bohr. Mindketten Nobel-díjat kaptak atomkutatásaikért. Munkájuk során a legszorosabb barátság és bizalmas munkatársi kapcsolat alakult ki közöttük. Ám kitört a háború és ők az ellenkező oldalon álltak. 1941-ben Heisenberg kétszáz mérföldet utazott a legteljesebb titokban, hogy Koppenhágában találkozzon Bohrral. A találkozó megszervezésével mindkét tudós iszonyú nagy kockázatot vállalt. A beszélgetésük azonban mindössze tíz percig tartott, és alapjaiban megváltoztatta kapcsolatukat. Vajon mi történt az alatt a tíz perc alatt? Fél évszázad után immár módunk van bepillantani levelezésükbe és közelebb kerülhetünk a titok megfejtéséhez...
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások