Végjáték az Akadémia utcában

52 perc

Értékelés:

1 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

1 szavazatból
Szerinted?
1956. október 23. és 28. között a Magyar Dolgozók Pártja vezető testületei szinte folyamatosan üléseztek. Az itt készült gyorsírói feljegyzések csak 1992-ben kerültek elő. Az eredeti helyszínen készült dokumentumfilmben egykori résztvevők - Hegedűs András, Nyers Rezső, Ságvári Ágnes - idézik fel emlékeiket, valamint megszólal történész, politológus és pszichiáter is.

Hozzászólások

Szerinted?
balaban 2010 okt. 24. - 00:04:10
Három év múltán csatlakozom. A film mikor is készült? Úgy 1996-ra saccolom. Miért is kell saccolnom? Tudj'az ördög.
Érdemben: Hegedüs volt min.elnök különösen öncsaló, szépítõ figura. Érdekes: a szereplõ politikusok közül csak õ maradt akkorra életben. Hmm.
Ghanima 2010 okt. 23. - 23:43:57
1997-ben készítette az MTV, rendezõ: Sömjén Antónia, szerkesztõ-riporter: Feledy Péter

És legalább ezt a pár nyomorult adatot sem voltak képesek feltenni?! Szégyelljék magukat!
Ghanima 2010 okt. 23. - 23:07:10
Már megint egy abszolút trehány munka a port.hu részérõl: magyar filmrõl van szó, mi a túróért nem képesek kiírni, ki rendezte, mikor készült, kik a résztvevõk stb.
_Ha_ jól hallom, akkor Feledy Péter a kérdezõ riporter.
edit 2007 okt. 25. - 17:24:54
Nagyszerû összeállítás volt ,jó volna ujra látni,számomra rendkivül sok új ismeretet adott.Ha le lehetne tölteni?!Oktatáshoz ,a kor ,a kritikus napok történéseinek jobb megértéséhez ,a döntések vagy nem döntések okainak hátterérõl ...sokat segitett.
Ezekkel a fórumokkal meg az a bajom, hogy egymással egész jól elbeszélgetünk még egyet is értünk,de ha kérést vagy kritikát fogalmazunk meg az úgy tûnik soha nem jut el azokhoz akik ezt orvosolni tudnák. Úgye egyetértetek.?üdv.Edit