"Ha van olyan fejezete a magyar művészettörténetnek, amely az egyetemes emberi művelődés szemszögéből vizsgálva minden kétséget kizáróan egyedülálló jelentőségű, akkor a festett kazettás mennyezetek emlékcsoportja bízvást ilyennek mondható." Így vall a több száz éves református örökségről Pap Gábor. A művészettörténész majd négy évtizede kutatja a kazettákba zárt ősi tudás üzenetét. Így érkezett meg ahhoz az értelmezéshez, amelyet a nézők a három részes dokumentumfilm sorozatból megismerhetnek. Pap Gábor a Tiszahát hat templomának (Técső, Csetfalva, Tákos, Csenger, Csengersima, Gyügye) örökségét mutatja be a filmben. Az alkotás zenei szerkesztése is figyelemre méltó, hiszen a kazetták ábrázolásai inspirálták Pikó Sándort zeneszerzésre, így a dallamok mentén kelnek életre a képírás ősi jelei.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
feketevipera
2011 júl. 05. - 21:48:11
Nagyon szép sorozat igazi "hungarikumokról", építészeti-mûvelõdéstörténeti-egyházi értékeinkrõl. Persze a legjobb élõben megszemlélni ezeket a csodákat, képernyõn keresztül talán nem jön át annyira mindez.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások