5 bizarr tény, amit talán nem is gondoltál kedvenc filmjeidről

  • PORT

Rendező életveszélyben, brutális Hamupipőke-jelenet és az igaz történet A cápa mögött.

Bár Hollywood a szórakoztatás fellegvára, az „Álomgyár”, mégis több olyan forgatási sztori is van, ami kifejezetten sötét árnyékként vetül a produkcióra. Következzen öt olyan, dermesztően bizarr történet, ami után másként fogod nézni kedvenc filmedet.

 

A cápa (1975)

Steven Spielberg kultikus filmjében egy dög nagy fehér cápa tartja rettegésben a New England-i tengerparti kisváros lakóit. A helyi seriff egy tengerbiológus és egy tapasztalt tengerész segítségével igyekszik megoldani a problémát. A cápa utóhatása legendás és sajnálatos (az emberek ész nélkül kezdték irtani a cápákat), de az előtörténete is kifejezetten érdekes, mivel

az egyik karakter sztorija valós eseményen alapul.

Amikor Quint (Robert Shaw) a USS Indianapolis megrázó tragédiáját meséli (amiben több ezer embert faltak fel a cápák), az bizony bármilyen bizarr, tényleg megtörtént.

 

Poltergeist - Kopogó szellem (1982)

Tobe Hooper horrorfilmjének középpontjában egy család megpróbáltatási állnak, akiket túlvilági lények zaklatnak, mivel a lakópark, ahol élnek, egy temetőre épült. A Poltergeist egyik klasszikus jelentében a családanya, Diane (JoBeth Williams) egy csontvázakkal teli medencében találja magát.

Az egész baromi hátborzongató, hát még ha tudod azt, amit a forgatás idején a színésznő sem tudott, hogy a csontvázak valódi emberektől származtak.

Egész egyszerűen olcsóbb volt így megoldani, mint mesterségesen előállítani őket. És hogy honnét szerezték az emberi maradványokat? Craig Reardon, aki a speciális effektusokért felelt, azt állította, hogy Indiából, ahol oktatási célra használták őket.

 

A mélység titka (1989)

James Cameron sci-fijében egy csapat búvár egy eltűnt nukleáris tengeralattjáró után kutat egy óceánmélyi árok peremén. A film egyik különlegessége, hogy az idegen létformákkal való békés találkozás lehetőségét veti fel, a másik, hogy

a maga idejében úttörőnek számított a víz alatti felvételek megvalósításában – ez utóbbi viszont majdnem a rendező halálát okozta.

Cameron ugyanis nagy súlyokat viselt, hogy a víz alatt tudjon filmezni, ám váratlanul kifogyott a levegő az oxigéntartályából. Az egyik búvár megpróbált neki oxigént adni, ám ez sajnos nem jött össze. A rendezőnek végül sikerült a felszínre úszni, és az utolsó utáni pillanatban levegőhöz jutott.

Ez is érdekelhet

Elátkozott forgatások

Átok vagy sorozatos balszerencse, ki-ki döntse el maga. Mégis, túl sok rossz történt ezeken a forgatásokon.

Lássuk!

 

Lilo és Stitch - A csillagkutya (2002)

A Disney 2002-es animációs filmjéből épp idén érkezik a remake, ezért mindenképp érdemes belevenni a listába. A sztori egy Lilo nevű hawaii kislány és egy Experiment 626 nevű idegen lény történetét meséli el, és ott veszi fel a fonalat, hogy a később Stitch nevet kapó lény megszökik egy laborból, kiskutyának álcázza magát, a kislány pedig örökbe fogadja. Az ártalmatlannak tűnő mesében azonban át kellett írni egy jelenetet, ugyanis az eredeti forgatókönyv szerint Stitch eltérített volna egy 747 személyes repülőgépet, amivel átrepül a városon. Ám

a bemutató még nagyon közel volt a 2001. szeptember 11-i eseményekhez, így a repülőgépből űrhajó lett, a városból pedig hegyek.

A lényegen mondjuk ez mit sem változtat: Stitch megszökik.

 

Vadregény (2014)

Végezetül egy másik Disney-film, ám ez korántsem a megszokott bájos mese. A sztárokat felvonultató Rob Marshall-rendezés, amely Stephen Sondheim azonos című musicaljéből készült, klasszikus Grimm meséket vegyít, ám jóval sötétebb tónusban, mint ahogy azt a Disney-től megszokhattuk. A Vadregény egyik legbizarrabb pillanata egy Hamupipőke-jelenet:

a gonosz mostohatestvérek felpróbálják az üvegcipőt, ám az természetesen nem jó rájuk, így egyikük a lábujjait, a másik a sarkát vágja le.

Ez a brutális jelenet azonban nem ennek a filmnek (és a színdarabnak) a sajátossága, ez az eredeti Grimm mesében is így van, csak épp a legtöbben a gyerekek számára finomított verziót ismerjük.

 

(via Movieweb)