Vörös vihar

Joy Division
angol-német-magyar háborús filmdráma, 105 perc, 2006

Értékelés:

44 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

44 szavazatból
Szerinted?
A II. világháború végnapjaiban járunk. A Harmadik Birodalom romokban hever, a Vörös Hadsereg megállíthatatlanul nyomul előre, a német lakosság pedig kénytelen elhagyni otthonát. A menekültekhez csatlakozik a fiatal Thomas, akit a sors kegyetlen fintora az ellenség kezére juttat, és elhurcolják Oroszországba. 17 évvel később Thomas a KGB ügynökeként tér vissza a vasfüggöny mögül, hogy Londonban nyomozzon egy kémszervezet után. Yvonne, a fiatal művésznő hatására olyan érzések élednek a kettős életet élő férfiban, melyek már régóta lelke mélyén lappanganak. A brit titkosrendőrséggel a nyomában Thomas ismét menekülni kényszerül, talán ezúttal a szabadságba.

Stáblista

Szereplők

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
ef 2017 dec. 30. - 07:50:55
Úgy látszik, valamelyik hiszterolibnek nem tetszett a történet, ezért a Sundance mégsem ezt adja, hiába ez szerepel a mûsorfüzetben...
offtopic
filoszemitabélus 2016 márc. 18. - 23:03:42 Előzmény stampo
sötét bugris! A nickneved valahogy annyira illik rád. Olyan egyszerû, mint egy böffenés.
8/10
doktormacko1 2015 dec. 25. - 21:07:30 8/10
8 / 10 Nem egy karácsonyi film , de megérte megnézni. Ez egy igen jó film , csak ajánlani tudom.
Querelle 2014 okt. 27. - 10:32:05 Előzmény LajtaJ
De még milyen jó nõ !
stampo 2014 máj. 18. - 21:11:26 Előzmény sompolya
Nem láttál még háborús filmet? Az utolsó mondatodból tényleg sok mindenre lehet következtetni, csak arra nem, hogy van értelme annak, amit írtál.
10/10
sompolya 2014 máj. 16. - 06:17:55 10/10 Előzmény Kuttyánszki
Végre egy film, amely hõsi pátosz nélkül, valósághûen írja le a háborút. A lány szüleit meggyilkolták, õt többször is megerõszakolták a vörös hadsereg dicsó katonái. A fiúnak szerencséje volt: nem ölték meg azonnal, nem vitték Szibériába, hanem beszervezték ítélet végrehajtónak a KGB-ba, akit könnyû szívvel fel lehetett áldozni.
Természetesen a gyõztesek mindent tagadnak, és hõsöket csinálnak magukból. Megtehetik, mert úgy-e, míndíg nekik van igazuk.
Viszont a tények magukért beszélnek. Mind háború utáni nemi betegségek számának statisztikáiból - mind a legyõzöttek nõnemû, mint gyõztesek hím nemû egyedeinek magas számából - mind az elhurcolt és hazatérõ fiúk és férfiak igen alacsony arányából azért sok mindenre lehet következtetni...
LajtaJ 2014 máj. 10. - 01:19:10
A szereposztás felsorolásnál sajnos lemaradt a Stephaniet alakító Sybille Gebhardt neve.
Pedig elég jó nõ ahhoz, hogy olyan könnyen ne feledkezzen meg róla az ember fia...
stampo 2014 máj. 10. - 01:16:15
Sztálin kábé akkora hányás, mint Hitler. De azért tisztázzunk valamit. A náci Németország támadta meg a Szovjetuniót, és nem fordítva. A nácik kezdték a pusztítást és az öldöklést (amiben speciel magyarok is közremûködtek). A tanulság: nem kell háborút indítani, mert kurva rossz vége lesz.
Kuttyánszki 2014 máj. 10. - 00:22:57 Előzmény TerMiki
Kertész Pétert. Még nem láttam az egészet, de õt igen.
4/10
olahmiki1959 2014 febr. 23. - 06:16:33 4/10
Nagyon jó, érdekes alapötlet, sajnálatosan nagy aránytévesztéssel, túlbonyolítással, és zagyvasággal.

A történet nagy vonalakban annyi, hogy egy fiatal német srác szovjet fogságba esik, akik magukkal viszik, évek alatt átformálják, átnevelik, majd a háború után, már mint KGB tagot, Angliába küldik, hogy egy kémszervezet után nyomozzon.
A fiú németországi elõéletével nagyon sokat foglalkozik a film, a háború alatt átélt szörnyûségekkel, amikor a szeme láttára erõszakolják meg a benyomuló szovjet hadsereg katonái a nõi hozzátartozóit, a szerelmét, vagy amikor mellette lövik le a barátját, stb.
Engem érdekelt volna, - sõt, egy mai nézõnek az lett volna talán az igazán érdekes, - hogy a KGB milyen módszerekkel nevelt át egy német fiút, a hosszú évek alatt milyen gyötrésekkel, edzésekkel, tréningekkel képezték ki profi hírszerzõnek, tanítottak meg neki nyelveket, hogyan fanatizálták, hogyan érték el nála, hogy gondolkodás és hezitálás nélkül, képes legyen megölni bárkit is, ha parancsot kap rá.
Ez a vonal teljesen kimaradt, helyette kaptunk egy hihetetlenül túlbonyolított londoni kémtörténetet, ahol a rengeteg név, helyszín, kapcsolat és adat hatására kb. 5 perc után a nézõ már elveszítette a fonalat, és fogalma sem volt róla, hogy ki kicsoda, és mi a szerepe a történetben.

(Azon mosolyogtam, hogy úgy látszik, ha teljesen romos, lepusztult, szarrá lõtt városokra, utcákra vagy gyárépületekre van szükség egy filmhez, akkor a filmesek nagy biztonsággal Magyarországra jönnek forgatni...:)))

Úgyhogy megint az történt, hogy egy érdekes, fordulatos alapötletet sikerült félrevinni, és egy túlbonyolított, idõnként kifejezetten zagyva filmet csinálni belõle.
Kár...
Összes hozzászólás