Mutánsok bolygója / Kína

Mutant Planet / China
amerikai dokumentumfilm sorozat, II / 4. rész, 60 perc

Értékelés:

14 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

14 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: A sorozat bemutatja, hogyan vészelték át a különböző földrészeken az állatok a természeti csapásokat. Hogyan vészelik át az állatok a jégkorszakot, a földrengéseket, a vulkanikus tevékenységet, az esőt és az éhínséget? Az Albertine-hasadék mentén változatos tájat alakítottak ki a geológiai erők, melyek az éghajlatot is befolyásolják. Ez hatással van az itt élő állatok evolúciójára is.

A műsor ismertetése: A sorozat bemutatja, hogyan vészelték át a különböző földrészeken az állatok a természeti csapásokat. Hogyan vészelik át az állatok a jégkorszakot, a földrengéseket, a vulkanikus tevékenységet, az esőt és az éhínséget? Az Albertine-hasadék mentén változatos tájat alakítottak ki a geológiai erők, melyek az éghajlatot is befolyásolják. Ez hatással van az itt élő állatok evolúciójára is.

Évadok:

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
Otthonülõ 2014 okt. 31. - 19:11:04 Előzmény makailaci25
Amúgy meg ez nem egy nyelvészeti mûsor.
Otthonülõ 2014 okt. 31. - 19:05:57 Előzmény makailaci25
A nyelv nem csak logikán alapul. A nyelv egy élõ dolog. Túlnyomórészt a hétköznapi használata alakítja folyamatosan.
makailaci25 2013 nov. 30. - 09:45:26
Erre miért nem mondjuk, hogy bolygaja? Ha már a magyarban annyi hosszú 'Ó' ra végzõdõ szóban el van slampítva az ó a-ra, akkor ennek se kéne kivételnek lennie. Mindig borsódzik még a talpam is, amikor azt hallom, hogy: disznaja, bimbaja, ajtaja stb. Miért ne lenne ezen a logikai alapon az autaja, a hajaja, a hálaja, a folyaja és ugye a bolygaja is. Logikus?