Az aktuális rész ismertetője: A diósgyőri kohászat hosszú évtizedeken keresztül meghatározta a gyár közvetlen közelében felépült kolónia lakóinak életét. A vöröstéglás formaházak lakói az idők során folyamatosan cserélődtek. A beköltözők között nagy számban voltak roma munkások is. Az épületek állaga és lakóinak életszínvonala a nehézipar leépülésével egyenes arányban romlott. A jelenlegi állapotot és az ebből való lehetséges kiutak keresését mutatja be a film.
A műsor ismertetése:
A sorozat nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mit a romákkal, a fogyatékkal élő személyekkel és a nőkkel szembeni előítéletekből, sztereotípiákból fakadó hátrányos megkülönböztetés csökkentése, valamint az egyenlő bánásmód, az esélyegyenlőség és a nők és férfiak társadalmi egyenlősége eszméjének terjesztése érdekében, a társadalom széles rétegeit elérő, antidiszkriminációs témájú, a társadalom érzékenyítését célzó, felvilágosító, figyelemfelkeltő műsorokat készítsen.
Célunk, hogy a romákat ne sztereotipikus szerepekben, hanem mindennapi életükben mutassuk be, betekintést nyújtsunk a fogyatékkal élő emberek, valamint a nők hétköznapjaiba. Legfontosabb elvárásunk a műsorok tartalmával szemben, hogy ne a problémát, a szegénységet, munkanélküliséget, a diszkriminációt, a fogyatékosságot, hanem az embert helyezze előtérbe. A témákat is az egyéni sorsokon, családok életén keresztül szeretnénk a néző elé tárni, hogy "Arcot adjunk" a diszkriminációval fenyegetett társadalmi csoportokhoz tartozó személyek számára.
Az előbb vázolt területeken felgyülemlett problémákat megoldani, ha nem is tudjuk, de beszélni szeretnénk róla.
Hozzászólások