Az aktuális rész ismertetője:
A Vígszínházban még 1988 januárjában mutatták be Horváth Péter, Presser Gábor és Sztevanovity Dusán félig mese - félig musicaldarabját, A Padlást. A Marton László rendezte előadás azóta is nagy sikerrel szerepel a repertoáron, immár több generáció kedvenceként. A Duna Televízió "A zene az kell" című műsorában Feke Pál műsorvezető segít nézőinknek bepillantani a kulisszák mögé, és feltárni a kedves színdarab rejtett titkait.
A Padlás varázslatos hely, ahol - akárcsak a mesében - minden megtörténhet. Itt dolgozik Rádiós, a fiatal tudós, itt van a hegedülni tanuló lány, Süni, aztán Mamóka, az öreg nénike, aki mindent tud az emberekről - és nem mellesleg fantasztikus az általa készített szilvás gombóc -, no és itt vannak a párszáz éves szellemek is. És a feledhetetlen dalok, hiszen hányan dúdoltuk a Fényév távolságot, a Csupa-csupa padlást és a megunhatatlan Szilvásgombócot.
A több mint két évtized óta futó darabban számos népszerű színész játszik: Rádiós szerepében Oberfrank Pált és Szőcs Artúrt láthatjuk, Sünit Kéri Kitty és Tornyi Ildikó alakítja, Mamókát pedig Tanai Bella és a korábban Sünit is játszó Igó Éva kelti életre. Sokan emlékszünk Kaszás Attila (Rádiós) és Tábori Nóra (Mamóka) varázslatos alakítására is, de sajnos tehetségüket többé már nem élvezhetjük - ők már "örökre szépek".
Tartsanak a Duna Televízióval a budapesti Vígszínházba, és ismerjék meg ezt az elbűvölő helyet "Ég és Föld között"!
A műsor ismertetése: A zene az kell egy hetente 26 percben jelentkező zenés-színházi műsor, melynek szándéka, hogy a műfajt a nézőkhöz közelebb hozza, valamint megmutassa a zene és a színház legfontosabb és még mindig aktuális kapcsolódási pontjait. A műfaj sajátosságainak megfelelően a műsoridő nagyobb részét a zene tölti ki. A következő 16 rész középpontjába, adásonként egy-egy, a hazai zenés-színházi élet fontos zeneszerzője kerül, komplex képet adva a nézőknek múltról, jelenről és jövőről. Hiszen visszaemlékezünk az operett műfajának legendás zeneszerzőire, mint például Fényes Szabolcsra, Kálmán Imrére és Lehár Ferencre. Bemutatjuk a jelenkor legnépszerűbb alkotóit úgy, mint Dés Lászlót, Kocsák Tibort, Tolcsvay Lászlót, Darvas Ferencet, Szörényi Leventét, Sylvester Lévayt, Jávori Ferencet, Presser Gábort, Fenyő Miklóst, Pásztor Lászlót, Mihály Tamást vagy éppen Szakcsi Lakatos Bélát. És nem felejtkezünk el az utánpótlásról sem, megismerkedünk a Madách Színház musical-író pályázatának legígéretesebb tehetségeivel is. A visszaemlékezésben, vagy éppen az előretekintésben, sikerek és kudarcok felidézésében, a legizgalmasabb történetek boncolgatásában segítenek majd az adott zeneszerző beszélgetőtársai, vagyis az elmaradhatatlan szövegírótárs és egy-egy, az életpályájukhoz kapcsolódó színész, vagy barát. Úgy, mint: Nemes István, Geszti Péter, Udvaros Dorottya, Kerényi Miklós Gábor, Kállai István, Lehoczky Zsuzsa, Müller Péter Sziámi, Bródy János, Dolhai Attila, Várady Szabolcs, Bereményi Géza, Várkonyi Mátyás, Miklós Tibor, Szente Vajk, Béres Attila, Bíró Eszter, Csemer Géza, Bereczki Zoltán, Keresztes Ildikó, Vizeli Csaba, Balásy Szabolcs, Sztevanovity Dusán, Adamis Anna, Varró Dániel.
Hozzászólások