Minden ember egy sziget. Saját univerzumába zárt, magányos lény, aki ösztönösen vágyik egy társra. Ezeket a szigeteket a víz ereje néha elszakítja a talajtól és a sodrás mozgásba lendíti őket. Ha két szigetet egymás felé visz az ár, az ütközés elkerülhetetlen. Egy új szigetcsoport keletkezik, a száműzetés állapota véget ér.
A legendák hírhedt nimfái is a vizek partján, egy elzárt, de biztonságos létezésben lebegnek. Se nem élők, se nem holtak igazán. Félve bújnak el a külső tekintetek elől, ugyanakkor hajtja őket a megmutatkozás vágya is. Ezek az ellentétes állapotok hullámzásszerűen váltakoznak az előadásban, ahogy a víz elmossa és beteríti, majd megtisztulva a felszínre hozza azt, ami az útjába kerül. Egy nők lakta időtlen világ ez, ami akkor változik meg gyökeresen, amikor valaki rájuk talál.
A Sziget egy kísérlet a határok megszüntetésére és az egymás felé vezető út megtalálására. Góbi Rita munkáira egyként jellemző a bátor kísérletezés és a koreográfia precíz kidolgozottsága. Stílusában jelen van a geometria, a minimalizmus, a redukcióra való törekvés. Koreográfiai koncepcióját az ösztönös, a monoton és ismétlődő, miniatűr mozgásokból kibontakozó test- és állapotváltozások összehangolása jellemzi, mozdulatsorai lassan és következetesen transzformálódnak. Előadásaiban a mozgás, a zene és a vetített látványvilág, fénytechnika szoros összhangja teremti meg a darabok futurisztikus atmoszféráját.
Fénytervezés: Pavla Beranová (CZ)
Programozott világ: Papp Gábor
Zene: Gryllus Ábris
Dramaturg: Zsigó Anna
Produkciós asszisztens: Maros Liliána
Koprodukciós partner: Trafó Kortárs Művészetek Háza
A(z) Góbi Rita Társulat előadása
Hozzászólások