Zenekar

Fool Moon vokálegyüttes



Értékelés:

1 szavazatból
Szerinted?

Hazánk első számú, többszörös nemzetközi díjas pop-acappella együttese immár 18 évnyi újítóúttörő munkát tudhat maga mögött. A Fool Moonnak köszönhetően az acappella - azaz a hangszerek nélküli, énekelt popzene - soha nem látott népszerűségre tett szert a magyar közönség körében. Humoros és szórakoztató, de magas szakmai színvonalú és igényes stílusú koncertjeik során a műfajjal ismerkedő és a zenéhez értő hallgatók is egyaránt találnak kedvükre valót. Rendhagyó zeneóráik, mesterkurzusaik, tévés szerepléseik hatására Magyarországon az acappella zene előtérbe került, és egyre több acappella együttes megalakulásának mozgatórugója is.
Eddigi pályafutásuk alatt 7 nagylemezt, 13 nemzetközi és magyar díjat, számos jelölést, elismerést, és a hazai zenei élet legnagyobb előadóival közös együttműködést mondhatnak magukénak. Nevükhöz fűződik a magyar popzene történetének első, rádiók által is játszott pop-acappella slágere is, a “Kettesben jó”, amely a Sherlock Holmes nevében című ifjúsági film végefőcím dalaként csendült fel a hazai és külföldi mozikban.
Ugyancsak a Fool Moon az első acappella formáció, mely A Dal c. Eurovíziós dalválogatóban szerepelt. Az együttes a II. helyezésig menetelt saját, It Can't Be Over c. dalával, amely által az egész ország megismerhette őket és a pop acappella műfajt.


LEMEZEK
2018 Az év végén a Müpában mutatták be legújabb, Return 2 Acappelland című albumukat. A lemez különlegessége, hogy a 10 évvel korábbi Acappelland folytatásaként ismét aktuális popdalok feldolgozásait éneklik (Bruno Mars, Charlie Puth, Justin Timberlake, Madonna, Sting) korszerű hangzásban, rájuk jellemző, izgalmas effektekkel (pl. It’s Probably Me).
2015 Kettesben jó című lemezükön a legnevesebb hazai előadókat látták vendégül egy-egy dal erejéig, és még ugyanebben az évben Takács Nikolasszal közös, Music & Soul című lemezükkel kerültek a hazai toplisták élére.
2012 GeorgeMichaelJackson5 című albumukra személyes kedvenceiket gyűjtötték össze George Michael, Michael Jackson és a Jackson 5 dalaiból.
2008 Nemzetközileg is sikeres Acappelland című nagylemezükön énekelnek angolul, olaszul, franciául, de
még bantu nyelven is, többek között olyan előadóktól mint Sting, Paul Simon vagy Eric Clapton.
Ugyanebben az évben Kováts Kriszta “Arany-óra” című Arany-ballada lemezével kitágították a magyar irodalom és könnyűzenei acappella éneklés közös határait.
2005 Merry Christmas című kislemezükre magyar és angol nyelvű karácsonyi dalok kerültek.
2003 Magyarországon a "Csillagok…" című lemezükkel robbantak be a köztudatba, melyen magyar slágerek feldolgozásai hallhatók.


NEMZETKÖZI ÉS HAZAI DÍJAK
2019 Az amerikai Kortárs Acappella Szövetség (CASA) 3 jelölésből 2 CARA-díjjal is jutalmazta az együttes legújabb, Return 2 Acappelland lemezét. A “Duna vizén... (Népdal)”-t Best Folk/World Song, a “Derzhi”-t Best Funk/Disco Song kategóriában. Magyarországon a lemezt Fonogram díjra jelölték az év hazai kortárs szórakoztatózenei albuma kategóriában.
2018 Meghívták az együttest a II. Moszkvai Tavaszi Fesztivál és Versenyre, ahol ismét megnyerték kategóriájuk I. helyezését.
2017 A 180 együttes részvételével zajló I. Moszkvai Tavaszi Acappella Fesztivál és Versenyen megnyerték kategóriájuk I. helyezését.
2015 A Fool Moon Szeged kultúrájáért végzett munkájáért Kölcsey-éremben részesült, és ugyanebben az évben elnyerte a Best of Budapest díjat is. CARA-jelölést hozott az együttes Kettesben jó c. lemezén található Hello.tourist!, a legjobb humoros dal kategóriában.
2014 It Can’t Be Over című saját dalukkal II. helyezést értek el A Dalban.
2013 A Fool Moon Takács Nikolasszal közös, Music & Soul című lemezét Fonogram-díjra jelölték.
2010 Az olaszországi Solevoci Nemzetközi Acappella Versenyen “Szerelem, szerelem…” című dalukkal a legjobb átirat díját nyerték el.
2009 Az Acappelland című lemezen megtalálható "Szerelem, szerelem…" népdalátdolgozást amerikai CARA-díjra jelölték legjobb folk/világzene kategóriában, olyan együttesekkel egy mezőnyben, mint a King’s Singers, a Neri per Caso vagy a Take6.
2006 Az együttes a VI. Tajvani Nemzetközi Acappella Versenyen I. helyezést és két különdíjat nyert.
2005 A Fool Moon a kontinens legjobbjai közé emelkedhetett, amikor I. helyezést ért el pop kategóriában a grazi Ward Swingle A Cappella Versenyen, Európa legrangosabb szakmai megmérettetésén.


18 éves pályafutásuk alatt együtt dolgoztak a legismertebb hazai előadókkal, többek között Presser Gáborral (1 koncert), Zsédával (Ünnep), Szolnoki Péterrel és a Bon-Bonnal (Bon-Bon: Dupla élvezet), Malek Andreával (Retúr), Szekeres Adriennel, Rúzsa Magdival, Szirtes Edina „Mókus”-sal, Kováts Krisztával (Aranyóra), a Magna Cum Laudéval (Magnatofon) vagy Edvin Martonnal. 2008-ban a Fool Moon képviselte Magyarországot Csézyvel a belgrádi Eurovíziós Dalversenyen, valamint 2016-ban Fehérvári Gábor Alfréd ”Freddievel” Stockholmban.
Külföldi fesztiválok gyakori résztvevői, melyek alkalmával közösen lépnek fel a nemzetközi acappella éneklés sztárjaival. Fennállásuk 18 éve alatt a Fool Moon több mint 20 országban koncertezett Ázsiában és Európa-szerte.


A vokális zene népszerűsítése céljából 2005-ben, Szegeden életre hívták az első magyarországi acappella ünnepet, a “Fool Moon” Nemzetközi Acappella Fesztivált, ahol minden évben vendégül látják a nemzetközi és magyar acappella élet legnevesebb együtteseit, valamint bemutatkozási lehetőséget biztosítanak a feltörekvő, hazai tehetségeknek is.
A Fool Moon 2002 óta több mint 300 alkalommal tartott mesterkurzust az acappella éneklés történetéről Magyarország 9 megyéjében, a Filharmónia Magyarország szervezésében, 6-18 éves diákok számára.


“Páratlanul tehetséges énekcsapat! Minden bizonnyal Európa egyik legjobb acappella együttese” Peder Karlson, The Real Group - Svédország


“A Fool Moon teljesen levett a lábamról… Hibátlan intonációjuk, lebilincselő előadásmódjuk, színpadi jelenlétük, és azok az ellenállhatatlan átiratok! A Fool Moon-t mindenkinek hallania kell!” Kirby Shaw, hangszerelő - USA


“A Fool Moon elképesztő - kimagasló zeneiség, fantasztikus szólisták, a harmóniák és együtthangzás megteremtésének nagyszerű képességével, kiváló lüktetéssel.” Michele Weir, hangszerelő, jazz-énekes - USA


Tagok:
Mészáros Tamás - tenor
Molnár Gábor - tenor
Vavra Bence - tenor
Wodala Barnabás - bariton
Németh Miklós - basszus, együttesvezető


Hozzászólások