5 alulértékelt sorozat, ami igaz történet alapján készült

Most meg is nézheted mindet streamen.

Egyre népszerűbbek a valós eseményen alapuló sorozatok, ám pont azért, mert elég sok készül mostanában, könnyen elkerülheti a figyelmünket egy-egy fontos alkotás. Öt olyan igaz történeten alapuló sorozatot szedtünk össze, amelyről talán még nem hallottál, pedig érdemes látni őket – és azt is megmondjuk, hol nézhetők.

 

Tokyo Vice (2022–2024)

A pörgős akciójelenetek és a szervezett bűnözés tagjaival folytatott beszélgetések miatt könnyen megfeledkezhetünk arról, hogy a Tokyo Vice igaz történet alapján készült. 1999-ben Jake Adelstein amerikai újságíró munkába állt egy tokiói újságnál, így ő lett lap első külföldi munkatársa. Nem is érti egészen, hogy mennek ott a dolgok, pláne, amikor a főnöke megtiltja neki, hogy a közelmúltban történt gyilkosságokról írjon. Adelstein azonban összebarátkozik Jin Miyamoto nevű nyomozóval, aki

bevezeti őt a jakuza világába.

Egészen biztos, hogy az újságíró hosszú utat járt be attól a pillanattól, hogy megtiltották neki, hogy a gyilkosságokkal foglalkozzon, addig, hogy könyvet írt az esetről – amiből aztán HBO sorozatot készített. Adelstein beszámolóját a Tokióban töltött időszakról többen is szkeptikusan fogadták: állítólag több dolgot is megszépít, mi több, van olyan, amiben hazudik is. A vitatható valósághűség ellenére a kétévados sorozat kifejezetten leköti a nézőt, és Ansel Elgort remekel a főszerepben.

Megnézheted itt: Max

kritikánk a sorozatról

Tokyo Vice – Erőszak és szex a neonfényes tokiói alvilágban

Az HBO Max új sorozatában a japánul perfektül beszélő Ansel Elgort akasztja össze a bajszát a jakuzával.

Lássuk!

 

Under the Banner of Heaven (2022)

A zárt közösségek mindig kedvenc témái voltak a valós eseményeken alapuló sorozatoknak. A nyolcvanas években játszódó sorozat középpontjában Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza áll:

egy kegyetlen módon meggyilkolt nő és a gyermeke is ennek a mormon közösségnek a tagja,

ahogy az ügyben nyomozó detektív, Jeb Pyre (Andrew Garfield) is. Pyre úgy véli, a férj a tettes, ám ez a követeztetés, és a nyomozás további eredményei arra késztetik, hogy szembenézzen saját hitével. A szériát ihlető valós sztorit először Jon Krakauer dolgozta fel a magyarul is megjelent Isten nevében című könyvében, a sorozat egyik nagy erénye pedig, hogy lényegesen árnyaltabban ábrázolja a mormonizmust, mint a többi, hasonló témájú alkotás.

Megnézheted itt: Disney+

 

A Friend of the Family (2022)

A hetvenes években játszódó széria a Broberg család történetét meséli el, akik egy olyan világban éltek, ahol a pedofília még nem volt hétköznapi téma, mi több, sokan nem is hallottak róla, hogy egyáltalán létezhet ilyen. A helyi közösség egy tagja közeli kapcsolatot ápol a családdal, talán túlságosan is közelit, különösképp a három gyerek közül az egyik lánnyal. Mikor az apa felfigyel az egyre sokasodó jelekre, a lányt elrabolják – az igazán megdöbbentő, hogy nem is csak egyszer. A széria

nemcsak a hetvenes évek naiv miliőjét mutatja be érzékletesen, hanem kifejezetten sokkoló, amikor kiderül, miként sikerült többször is elrabolni a kislányt.

Megnézheted itt: SkyShowtime

kritikánk a sorozatról

A kislány, akit kétszer is elraboltak – A Friend of the Family kritika

Voltak, akik kegyetlenül kihasználták a felhőtlen hetvenes éveket.

Lássuk!

 

Egy nagyon angolos botrány (2018)

A Thorpe-ügyet feldolgozó széria főszerepében Hugh Grant látható: ő alakítja Jeremy Thorpe-ot, aki a Liberális Párt vezetője volt az angol parlamentben, és állítólag évekig viszonya volt egy Norman nevű istállósfiúval. A kapcsolatot titokban tartották, mivel Jeremy nem akarta, hogy nyilvánosságra kerüljön a szexuális irányultsága – ám mikor véget akart vetni a kapcsolatnak, Norman azzal fenyegetőzött, hogy kitálal a viszonyukról. Később azt állította, hogy egykori szeretője meg akarta öletni egy bérgyilkossal.

A széria természetesen a történet legizgalmasabb részére, a gyilkossági kísérletre fókuszál, ennek ellenére a hangneme kifejezetten könnyed

– vagy legalábbis jóval könnyedebb, mint az eddig tárgyalt sorozatok.

Megnézheted itt: Max

 

Fekete madár (2022)

A „Fekete madár” becenévre hallgató Jimmy Keene biztos volt benne, hogy bejött neki az élet: hatalmas vagyont halmozott fel, és olyanok vették körül, akik szerették, vagy tartottak tőle. Ám mindez semmivé foszlott, amikor az FBI rajtaütött a házában és letartóztatták – a tetemes pénzhez ugyanis nem épp törvényes úton jutott hozzá, amiért egy évtizednyi börtönt is kaphatna. Végül azonban

alkut kötnek vele: törlik a priuszát, ha segít nekik elkapni egy nála jóval nagyobb bűnözőt.

Keene könyve a történtekről 2010-ben jelent meg, de nem sok mindenkit érdekelt, egészen addig, míg az Apple fel nem kérte Taron Egertont, hogy játssza el Keene-t. Bár a sorozat nem tökéletes, a mellékszereplők olykor kifejezetten el lettek rajzolva, és akad pár egydimenziós figura, de a főszereplő és a sztori magával ragadja a nézőt. Hiszen kifejezetten érdekes a kérdésfelvetése: veszélybe sodornánk-e magunkat egy új kezdet reményében?

Megnézheted itt: Apple TV+

 

(via Movieweb)