Van köztük lengyel szörnyvadászos horrorszéria, kutyás cukiskodás, ravasz pszichothriller és egy török romantikus dráma is.
10. Forma 1: Verseny a túlélésért
A „száguldó cirkuszról” szóló dokusorozat immár a 4. évadánál tart.
A széria 2019 márciusában indult a Netflixen, a 3., illetve a 4. évad pedig már magyar szinkronnal debütált, melyben két magyar Forma-1-es kommentátor, Szujó Zoltán és Wéber Gábor is közreműködtek.
9. Nagykutya
A brit krimisorozatban két sokat látott drogdíler visszatér London kőkemény alvilágába, de a pénz és a hatalom megszerzésért folytatott harcban
szembekerülnek egy fiatal és kegyetlen sráccal.
A négy évadból egyelőre kettő látható a Netflixen.
8. Azt hittem, ismerlek
A Karin Slaughter 2018-as regényéből adaptált krimi-thriller szériában a fiatal Andy (Bella Heathcote) rájön, hogy
anyja (Toni Collette) nem az, akinek eddig hitte,
és megpróbálja kinyomozni a múltját, miközben kénytelen elmenekülni.
7. Jó kezekben
A Netflix török gyártású romantikus drámájában
a halálos betegséggel diagnosztizált egyedülálló anya
találkozik egy sármos agglegénnyel, miközben hatéves gyermeke jövőjét próbálja felépíteni.
6. Ruby segítségével
A megtörtént eseményeken alapuló film főhőse egy közrendőr, akinek az a legnagyobb álma, hogy csatlakozik az állami rendőrség kutyás osztagához, de már hét alkalommal visszautasították.
5. Az örökösnő álarca mögött
A valós eseményeken alapuló 9 részes fikciós sorozat egy Anna Delvey (eredeti nevén Anna Szorokin) nevű fiatal nőről szól, aki
több mint 200 ezer dollárt csalt ki különféle bankoktól és egyéb pénzintézetektől.
A szélhámosnő elsősorban a manhattani elit köreiben tevékenykedett, és ennek során nemcsak bankokat károsított meg, de a barátait is – vagy legalábbis azokat, akik a barátainak hitték magukat. Szorokin az Instagram segítségével tört be ebbe a világba, és sikerrel adta ki magát gazdag német örökösnőnek. 2019-es tárgyalásán csalás és lopás bűntettében találták bűnösnek. A szériáról szóló kritikánk itt olvasható.
4. Az Adam-projekt
Shawn Levy (Free Guy, Ez így nem oké, Stranger Things, Éjszaka a múzeumban-trilógia) sci-fijében Ryan Reynolds egy olyan tesztpilótát alakít, aki a futurisztikus jövőből keveredik vissza 2022-be, furcsa lényekkel a nyomában. De gyorsan feltalálja magát, mivel összetalálkozik 12 éves önmagával, és megkéri, hogy segítsen neki megmenteni a világot. A szuperprodukció vegyes kritikákat kapott, de a mi kollégánk imádta, szerinte
„hiába ismerős az időutazást gonosz dolgokra felhasználó alapsztori más sci-fikből,
és hiába láttunk már minden második jelenetet valami régi családi kalandfilmben, a végeredmény nagyon meggyőző – garantált a 104 perces felhőtlen szórakozás. A lehengerlően szórakoztató színészi játék és a szünet nélkül durrogtatott adrenalinbombák ugyanis egyetlen másodpercre sem teszik unalmassá Az Adam-projektet.”
3. Váratlan szerencse
Charlie McDowell (Egyetlen szerelmem) thrillerében egy férfi betör egy milliárdos üres nyaralójába, amikor megérkezik az arrogáns techmogul és felesége.
A tulajdonos egyezséget köt a rablóval:
nem hívja ki a rendőröket és pénzt is ad neki, ha eltűnik, a helyzet azonban mégis elfajul. A rablót Jason Segel, míg a házaspárt Lily Collins és Jesse Plemons alakítja, a sztorit pedig a Hetedik és Az Álmosvölgy legendájának írója, Andrew Kevin Walker jegyzi.
2. Krakkói szörnyek
Váratlan fejlemény: a magyar toplista második helyére egy lengyel horrorsorozat került fel. A szláv mitológiából, illetve
az Odaátból és az X-Menből is merítő szériában
egy fiatal, traumatikus emlékei által gyötört orvostan-hallgatónőt követünk, aki csatlakozik a paranormális tevékenységeket kutató – és démonokkal harcoló – professzorhoz és diákjaihoz.
1. A Fekete Rák hadművelet
A Jerker Virdborg azonos című regénye alapján készült svéd filmben Caroline Edh, az egykori gyorskorcsolyázó (Noomi Rapace) a polgárháború elől menekül a kislányával, akit azonban elragadnak tőle. Évekkel később, immár harcedzett katonaként küldetésre indul, hogy szigorúan titkos rakományával átkeljen egy befagyott tengeren, véget vessen az apokaliptikus háborúnak és megmentse a lányát. A Port kritikusa szerint a film
baromi jó koncepcióval indul, erős hangulatot hoz és egy nagyszerű főszereplőnőt,
hogy a legvégén saját magát gáncsolja el egy összecsapott, buta befejezéssel."