Ennek az 5 filmnek van a legszomorúbb befejezése

Ha valakinek egy kiadós sírásra van szüksége, ezt a listát érdemes végigpörgetnie.

Rengeteg jó film készült már a történelem során, de kevés az olyan, amely akár többször is könnyeket csal az ember szemébe. Eláruljuk, hogy nem csak a Titanic képes erre. Vigyázz, mert ha nem láttad ezeket az alkotásokat, spoilerveszély következik! 

My Girl - Az első szerelem (1991)

A 11 éves Vada Sultenfuss (Anna Chlumsky) életében a halál nagy szerepet játszik, és emiatt a rögeszméjévé válik. Az édesanyját elveszítette, az édesapja pedig egy temetkezési vállalkozásból tartja el a családját. A lány részt vesz egy költészettel ismerkedő nyári kurzuson, hogy elkápráztassa az angoltanárát, akibe szerelmes.

A legjobb barátja Thomas J. (Macaulay Culkin), akiről tudni kell, hogy mindenre allergiás, azonban nagyon szereti a lányt, és mindig kitart mellette. A 11 éves kiskamasz édesapja felveszi a temetkezési vállalkozásába Shellyt (Jamie Lee Curtis), a sminkszakembert, és lassan szerelmes lesz belé. Vada őrjöng dühében, és mindent megtesz azért, hogy szétválassza őket.

A történet szomorú pontjára azonban sokan emlékezhetnek, amikor Vada elveszíti azt a barátot, aki sosem hagyta cserben. A lány a fiatal kora ellenére rengeteg szívszorító traumát átélt, de a film valahogy mégis reményteli, még a szomorú befejezés ellenére is.

 

Komfortos mennyország (2009)

Tudtad, hogy Mark Wahlberg helyett Ryan Gosling kapta eredetileg az apa szerepét a Komfortos mennyországban? A színész rengeteg hízott a szerep kedvéért, ám erről nem egyeztetett a rendezővel, ezért végül megváltak tőle. Gosling egyébként a forgatáskor még csak 27 éves volt, így talán nem is ő lett volna a legtökéletesebb ember arra, hogy egy kiskamaszlány apukáját alakítsa.

A történet szerint a tizennégy éves Susie (Saoirse Ronan) egy napon nem érkezik haza az iskolából. Ahogy telik-múlik az idő, a Salmon család aggódni kezd a legidősebb lányuk miatt, aki nem szokott kimaradni ilyen sokáig. Kétségbeesve keresni kezdik, de nem találják. A rendőrség kinyomozza, hogy Susie gyilkosság áldozata lett, ám a tettest nem sikerül elfogni. Közben kiderül, hogy a kislány a föld és a mennyország között van, onnan tekint le a családjára, melyben mindenki a maga módján próbálja feldolgozni a tragédiát. Jól ismeri a gyilkosát is, aki sokkal közelebb van hozzájuk, mint azt bárki gondolná.

Saoirse Ronan lélegzetelállító alakítást nyújt a filmben, amiben szerepet kapott még Rachel Weisz, Stanley Tucci és Susan Sarandon is.

A filmet igazán különlegessé teszi, hogy a történetben a kislány többet mesél az áldozatokról, mint a gonosztevőről.

Vágy és vezeklés (2007)

Az 1948-ban született angol író, Ian McEwan Vágy és vezeklés című regényéből 2007-ben készült film. Egy újabb projekt, amelyben Saoirse Ronan fontos szerepet kapott.

Ez az elsöprő erejű angol dráma a fiatal szerelmesek, Cecilia Tallis (Keira Knightley) és Robbie Turner (James McAvoy) életét követi nyomon. Szétszakítja őket egy hazugság, amit Cecilia féltékeny kishúga, Briony (Saoirse Ronan és Romola Garai) konstruált, és amelynek következményeit mindannyiuknak viselniük kell.

A filmet 7 Golden Globe-díjra jelölték, végül kettőt kapott meg, köztük a legjobb filmdrámának járót.

A szerelmesek története közel sem happy enddel zárul, csupán a bűntudattól őrlődő, már felnőtt Briony talált ki egy boldog befejezést. Cecilia a háború alatt halt meg, amikor a balhami metróállomáson rekedt, és a német repülőgépek bombázták. Robbie, aki a második világháborúban szolgált Dunkerque-ben halt meg szepszis (vérmérgezés) következtében. 

Blue Valentine (2010)

Egy szerelmi történet, amelyet nehéz végignézni könnyek nélkül. A film sosem kapott igazán nagy figyelmet, de a kritikusok és a nézők elismerték, hogy a nagyszerű szereposztásnak köszönhetően könnyen tud bárki azonosulni a karakterekkel.

Cindy (Michelle Williams) és Dean (Ryan Gosling) házassága hullámhegyekkel és -völgyekkel tarkított. Amikor kapcsolatuk újra megromlik, úgy tűnik, hogy ezúttal végleg eltávolodtak egymástól. Ebben az is szerepet játszott, hogy míg Dean megmaradt ugyanolyan egyszerű srácnak, mint amilyen egykoron volt, Cindy sok álmát volt kénytelen feladni. Mielőtt azonban szétmennének, úgy döntenek, még egy próbát tesznek, hátha sikerül megmenteni a kapcsolatukat. A szívük mélyén talán abban reménykednek, hogy újra felizzik köztük a régi szenvedély.

A történetben a házaspár kislányát Faith Wladyka tökéletesen alakítja, és neki köszönhetjük azt is, hogy a befejezés olyan meghatóra sikerült. Ez az a film, ahol a kis Frankie fut az édesapja után, és könyörög neki, hogy maradjon velük. 

A szabadság útjai (2008)

A Titanic helyett inkább ezt a Kate Winslet-Leonardo DiCaprio filmet választottuk a lista utolsó helyére. A filmben a két színész házaspárt alakít, és remekül mutatja be, milyen mélységei lehetnek egy kapcsolatnak. 

Frank és April mindig igyekezett elkerülni a középszerűség csapdáját. Ám a kertvárosi környezetben, ahová költöztek, lassan maguk is olyanná válnak, amitől annyira irtóznak: középszerű, unalmas középosztálybeli emberekké. April merész tervet sző, hogy kizökkentse kapcsolatukat ebből a kerékvágásból. Párizsban, az ismeretlen, ám izgalmas világvárosban akar új életet kezdeni. Ám amikor tényleg dönteni kell, Frank és April pánikba esik. Az egyik mindenáron szabadulni próbál a mostani helyzetből, a másik ugyanakkor bármilyen megalkuvásra képes.

Ez az az alkotás, amelyen nevetni nem igazán lehet, de a karakterek lenyűgözőek. Emellett pedig sokan szeretnék utálni a DiCaprio által alakított Franket, de az Oscar-díjas színész olyan nagy erővel tölti meg a karaktert, hogy végül inkább együtt érzünk vele.

Forrás: Collider