Vetített Film: Sidney Lumet: Tizenkét dühös ember (1957) 100'
Remek színészek, akik képesek arra, hogy térképre rakjanak bennünket – ilyen is lehet az ember.
A 6.45 Filmklubban vetítésre kerülő filmek mindegyike egy világot tár elénk, amely sok ponton kapcsolódik a mi világunkhoz, de sok ponton túlmutat azon. Kifejezik vágyainkat, motivációinkat, segítenek megérteni környezetünket, önmagunkat, kultúránkat. Értékeket, magatartásformákat közvetítenek, ezért megértésük fontos számunkra.
A klub alcíme „látható és láthatatlan”, mely vezet minket a filmválasztásban. Műfajtól és korszaktól függetlenül válogatnak a szervezők kultikusnak mondható, ritka, ill. kortárs művészi filmek között. Meghívott előadók segítségével körbejárjákk mindazt, ami látható és a láthatatlan, kimondott és kimondatlan. Többek között szeretnének kevésbé ismert, de értékes filmeket bemutatni, ill. olyanokat, amelyek rövid ideig szerepeltek a mozik műsorán.
Másrészt minden filmmel és beszélgetéssel azt vizsgálják, hogyan jelenik meg életünknek érzéki módon többnyire kifejezhetetlen oldala, világa (pl. kapcsolataink, történelmünk, hitünk, értékeink). A film művészet, amelynek jelentése nem egyértelmű. Az előadók felvezetik a témát, segítenek elhelyezni minden filmet a korban, az adott rendező életművében, és mindezeknek tudatában rávezetnek arra, hogy a film adott eszközeivel miképp szemlélteti a témát, a történetet, illetve hogyan válhat univerzálissá, segíthet reflektálni jelenünkre.
A filmklub űfajtól függetlenül a magyar és az egyetemes filmművészet filmtörténeti jelentőségű remekeiből, a közelmúlt szerzői alkotásaiból és kiváló, ám kevésbé ismert művekből válogat.
A filmklub sikerének záloga az, hogy a program vezetésére országosan elismert filmkritikusokat és filmesztétákat sikerült megnyerni.