A Hegyvidék Galéria következő előadása során Sárai Vanda kurátor, művészeti író és kutató áttekintést nyújt egy rövid, történeti és fogalmi bevezetéssel a kortárs művészet és technológia összefonódásának stációiról, majd példákkal illusztrálva áttekinti az internetes művészet rövid történetét, illetve a digitális kultúra legfőbb intézményeit és művészeti fesztiváljait is (pl. Ars Electronica, transmediale). Szót ejt a Szilícium-völgyet meghatározó szemlélet, a kaliforniai ideológia messze ható befolyásáról, de arról is, hogyan válhatott meghatározó szereplővé a korai net.art közösség számára Magyarország.
Ezt követően alkotói praxisok és műalkotások ismertetésével az érdeklődők számára felvázolja a kortárs művészet és digitális kultúra területén megfigyelhető legmeghatározóbb kérdéseket: szóba kerül többek közt, hogyan formálja át a művészeti alkotás gyakorlatát és kommunikációját a közösségi média, valamint, kell-e tartanunk attól, hogy a mesterséges intelligencia fog alkotni a művészek helyett?
Sárai Vanda Budapesten élő kurátor, művészeti író és kutató. Tanulmányait Budapesten és Jénában végezte, jelenleg az ELTE doktorandusza, disszertációjában a figyelemgazdaság és a digitális kultúra kortárs művészetre gyakorolt hatásait vizsgálja. A METU Művészeti Karának óraadója. Tagja volt a Teleport Galéria kurátorkollektívának. Elnyerte az Esterházy Art Dating fődíját és a MODEM fiatal kurátoroknak szóló pályázatát is. 2017 és 2021 között a Műértő szerkesztőségének tagja, 2022 és 2023 között a 1111 galéria művészeti vezetője volt. Az AICA Hungary, a Műkritikusok Nemzetközi Szövetségének Magyar Tagozatának tagja.
Előadó: Sárai Vanda kurátor, művészeti író, kutató