Kiállítás hazai tervezőgrafikai képzést nyújtó egyetemek hallgatóinak és oktatóinak munkáiból
A kiállítás célja a tipográfiát fő kifejezőeszközként használó vizuális művek, kísérletek bemutatása.
A tipográfia az elmúlt években a vizuális kultúra egyik megkerülhetetlen alkotóelemévé vált. A korábbi háttér-, kiszolgáló szerepéből előtérbe került, felvállalva egy, a többi képi tartalomhoz jól kapcsolható univerzális jelenlétet. Ugyanúgy megjelenik a funkcionális grafikában, mint az autonóm művészi kísérletekben, vagy a vizuális megújulást kutató új technológiákból adódó formákban.
2018-ban a kiállítás a hazai felsőoktatási tervezőgrafikai műhelyek együttműködésével valósul meg. A válogatást a SZINKRONITÁS/ASZINKRONITÁS fogalompár köré szerveződik, különös figyelemmel a dolgok egyidejűségére, a folyamatos dialógus lehetőségére, illetve kényszerére. Mindezt olyan fekete-fehér művekben megvalósítva, ahol a tipográfiai forma domináns kifejező elem. Ezenkívül semmilyen ábrázolási, technikai, tartalmi megkötés nincs, viszont elvárás, hogy a tipográfiai kifejezés minél szélesebb körű, kísérletező és progresszív módon jelenjen meg. A választott tematika remélhetőleg elég tág keretet ad, ugyanakkor valódi, a jelen kor jelenségeire is reflektáló gondolati kört tud elindítani az alkotókban.
Meghívott egyetemek: EKE Média és Design Tanszék,METU Tervezőgrafika Tanszék, MKE Grafika Tanszék, MOME Tervezőgrafika Tanszék, PÉCSI Tudományegyetem Tervezőgrafika Tanszék, SOPRONI Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézet
Hozzászólások