olahmiki1959 2014 nov. 08. - 09:33:47
(17/37)
Roger Moore magyar hangja a kezdetektõl fogva Láng József - nem vicc, kb 50!!! éve szinkronizálja Roger Moore-t, - én pontosan emlékszem, mert nem a Netrõl leszedve, hanem gyerekfejjel, EREDETI IDEJÉBEN LÁTTAM a 60-as évek közepén a fekete-fehér "Ivanhoe" sorozatot, aztán az "Angyal" sorozatot, utána a "Minden lében két kanál" szériát, végül, - mert a politikai vonatkozások miatt csak a rendszerváltás után hozták be õket Magyarországra, - a James Bond sorozat epizódjait.
Mindig, mindenhol Láng József szinkronizálta Moore-t, zseniálisan, utolérhetetlen sármmal, gyakorlatilag összeforrott a két karakter, Kautzky Armand - már elnézést kérek - akármennyire kellemes orgánummal is bír, és akármilyen jól illik is a hangja például Pierce Brosnanhoz, Láng Józsefnek a közelébe sem jöhet, a két ember nem egy súlycsoport, már ami a szinkronizálást illeti.:D
7/10
eagleburger 2013 dec. 11. - 13:23:52 7/10
(16/37)
Amúgy maga a film szerintem teljesen nézhetõ így több, mint 40 év után is. Nagyon jó a motorcsónakos üldözés. A temetési menet jelenetei abszolút csúcs. (A zenekar az Olympia Brass Band.) Tetszik, hogy érzõdik benne az akkori blaxploitation irányzat (aki nem tudja, mi az, nézze meg a Foxy Brownt:-)), jók benne a vudus jelenetek, Samedi figurája. A krokodilos színben pedig volt feszültség - mégha annak kicsit furcsa ;-) is lett a vége.
7/10
eagleburger 2013 dec. 11. - 13:14:05 7/10 Előzmény proskit
(15/37)
Hogy Dalton volt-e a legjobb Bond, nem tudom, (tkp szerintem mindegyik jó volt, a legkevésbé Lazenby) de nekem a vele készített filmek nagyon tetszettek. Az biztos, hogy Moore után nagyon éles volt a váltás. Azokkal viszont nagyon nem értek egyet, akik Daltont pocskondiázzák.
7/10
eagleburger 2013 dec. 11. - 13:06:59 7/10 Előzmény proskit
(14/37)
Én is eredeti hanggal néztem meg a filmet, mert azt gondolom, hogy egy film úgy eredeti, ahogy azt a készítõi kiadták a kezükbõl. Moore-nak valóban egész más hangon és stílusban beszél, mint Láng József. Határozottan, és katonásan. Valóban jobban illene hozzá Kautzky. Viszont - szerintem - az az (ön)irónia, amit Láng József hangja vitt a karakterbe, nem válik annak, sem a filmeknek a hátrányára. (bár tény, hogy a készítõk nem így álmodták meg)
Amúgy pedig Roger Moore hangja Láng József, és pont...:-), ugyanúgy, ahogy Tony Curtisnek (és Belmondonak) Sztankay, a Spencer-Hill párosnak pedig Bujtor és Újréti:-)

Ettõl függetlenül - ha csak van felirat - a filmeket eredeti hanggal nézem...
proskit 2010 ápr. 08. - 23:32:24
(13/37)
A második verést pedig ezért fogom kapni:

Szerintem Timothy Dalton a legjobb Bond.
Kár, hogy csak két filmet csináltak vele.
proskit 2010 ápr. 08. - 23:06:58
(12/37)
Amit most írok, azért verést fogok kapni.

Szerintem a legnagyobb baj a Roger Moore-féle Bond filmekkel a szinkron.
Tessék meghallgatni angolul. Roger Moore mély, határozott hangon adja
elõ a Bond szerepet, a magyar szinkronban viszont Láng József a
Simon Templar-féle bájgúnár stílust adja elõ.

Egy 40-es 50-es éveiben járó szinkronszínész, pl: Kautzky Armand
sokkal hitelesebben szinkronizálná Moore-t a Bond filmekben.
Miközeben az Angyal maradna továbbra is (örökre) Láng József.

Nem tudom miért kell Ugynazt a külföldi színészt mindig ugyananannak
a magyar színésznek szinkronizálnia. Belmondo-t is sokan szinkronizálták,
és pont a za jó, hogy más szerepel a Profi-ban és más a Montreali
bankrablás-ban.
tdk 2010 febr. 08. - 18:19:05 Előzmény zee944
(11/37)
Arc alapján emlékeztetett rá.
7/10
zee944 2010 febr. 05. - 20:06:07 7/10 Előzmény tdk
(10/37)
"Amúgy meg a Goldfinger volt ebben a sheriff, ha nem tévedek"

De tévedsz. Gert Fröbe, a németek legendás színésze kikérné magának, hogy egy echte amerikai paprikajancsihoz hasonlítod.

A Goldeneye egyértelmûen Brosnan legjobb filmje, amit 10-20 év múlva is meg lehet majd nézni. A többi teljes mértékben feledhetõ.
tdk 2010 febr. 03. - 18:39:41
(9/37)
Ja, ez meg a másik. A kampókezû a Jaws-ra emlékeztetett engem, és azt is egy vonatból vágták ki. Azért ahogy beszélt és nevetgélt, az jó volt. A másik figura is jó (a kártyás), csak ebben a kissé üres filmben el is vesznek mindketten.

Az a krokodilokon átugrálás meg: röhögtem rajta. :D Kb. olyan, mint amikor a Goldeneye-nál röhögött a mozi azon, hogy utoléri szabadesésben a repülöt. Mondjuk az a film jó lett szerintem (bár a nagyon beharangozott BMW-t gyakorlatilag csak arra használta, hogy elcserélje egy repülõre).
ondok 2010 febr. 02. - 20:30:39 Előzmény tdk
(8/37)
Na és a kampókezû néger ,meg az orángutánkacajú másik nigger az is jó fej volt:)
tdk 2010 febr. 02. - 19:41:45
(7/37)
Az igaz, hogy elõny, ha nincs benne számítógépes trükk, ehhez sokáig ragaszkodtak is a készítõk. (Aztán a Halj meg máskor!-ba tettek, és elég gagyi lett.)

A humor mondjuk jól áll Moore-nak, ez nekem is tetszik. Csak maga ez a film nem hagy bennem mély nyomot. Amúgy meg a Goldfinger volt ebben a sheriff, ha nem tévedek, és akkor ez elég rossz választás volt.
ondok 2010 febr. 01. - 23:13:07 Előzmény tdk
(6/37)
Szerintem meg az egyik legjobb,mert van hangulata,még humora is,és nincs teletömve számítógépes trükkökkel és eröltetett extrém jelenetekkel ,mint pl az egyiknél (acíme nem ugrik be),ahol állandóan a víz alatt nyavajogtak.
tdk 2010 febr. 01. - 22:17:13
(5/37)
Szerintem viszont talán ez a létezõ legunalmasabb és legjobban elrontott JB film. Túl vontatottan halad, és még a motorcsónakos üldözés sem izgalmas, inkább csak egy amolyan felvonulás. A fõgonoszt is baromi gyorsan lezavarja. A K betû a ruháján meg... nagyon fantáziátlan.
8/10
sosi666 2010 jan. 31. - 11:16:14 8/10
(4/37)
Én eddig annyira nem néztem James Bond filmeket de most ezt megnéztem és tetszett.
NANU..! NANU..! 2010 jan. 30. - 23:50:12
(3/37)
Na ezeket a Bond Filmeket ezért szeretem, mert nincs túlbonyolitva... :)))
7/10
zee944 2010 jan. 30. - 20:47:03 7/10
(2/37)
Én is így vagyok vele. Egyértelmû, hogy Moore az ász.

De egyébként a Connery-filmek között is van nagyon jó, megvan annak is a bája, csak nem mindegy, az ember melyikkel kezdi.
7/10
zee944 2010 jan. 30. - 20:10:07 7/10
(1/37)
Az elsõ Roger Moore-féle Bond-film. Vicces tény, hogy Connery szemlátomást kiöregedve, 41 évesen kiszállt a Bond-filmekbõl, Moore meg eleve 46 évesen forgatta az elsõt, és majdnem nagypapakorban az utolsót.

Nem olyan látványos és nem olyan fanyar humorú, mint a késõbbi Moore-filmek, de váltásnak kitûnõ volt.