Téma: 12 majom

PEva11 2007 szept. 23. - 13:52:25 Előzmény norton15
(77/417)
Nekem az a film nem igazán jött be.
norton15 2007 szept. 22. - 08:04:11
(76/417)
Szerintem a Harcosok klubjában volt a legjobb.
PEva11 2007 szept. 21. - 22:00:02
(75/417)
Elképesztõt tud alakítani a pasi! Ebben is nagyon jó, de a Blöff-ben szerintem túlszárnyalta minden szerepét!
norton15 2007 szept. 21. - 21:03:30
(74/417)
Mármint a 12 majomban.
norton15 2007 szept. 21. - 21:02:32
(73/417)
Brad Pitt nagyon jó benne.
perry 2007 szept. 21. - 19:47:04
(72/417)
az se nem rossz:)
norton15 2007 szept. 21. - 18:27:17
(71/417)
Már megvan.:D Nagyon bejött, + Brian élete...
perry 2007 szept. 21. - 09:06:44
(70/417)
norton, a Gyalog galopp mûalkotást se hagyd ki.
norton15 2007 szept. 20. - 20:09:03
(69/417)
Na mindegy, majd DVD-n, úgy is most jött ki a harmadik évad(?).
perry 2007 szept. 20. - 20:07:21
(68/417)
Ez 1 jó kérdés, viszont a Dcc+ letöltõn már találkoztam vele. Már mint a sorozattal.
norton15 2007 szept. 20. - 19:08:55
(67/417)
Bocsi, a sorozatot nem láttam, csak az egyéni csúcsok egyikét, de megnézném. Csak kereskedelmi tv miért adna le ilyen remekmûvet?:)
perry 2007 szept. 20. - 17:12:21
(66/417)
Bocsi Norton, csak Gilliam "Montipájtonos" múltjára szerettem volna utalni. Talán valami
Galla vagy Holló szinházas humor akart lenni a filmel kapcsolatban. Banyek, így magyarázva már nem is olyan jó. :)
norton15 2007 szept. 20. - 13:09:17
(65/417)
Miféle baglyok?
perry 2007 szept. 20. - 09:28:15 Előzmény norton15
(64/417)
Csak azt mondhatom, a baglyok nem azok aminek látszanak........
norton15 2007 aug. 06. - 19:21:12 Előzmény ricsi75
(63/417)
Jéé tényleg... Ez nem igazán tûnt fel nekem, habár már tudtam, tényleg a jövõbõl jön, ez úgy számomra érezhetõ volt.
10/10
k11zoltan 2007 júl. 23. - 21:47:42 10/10
(62/417)
MEKKORA FILM!!!
ricsi75 2007 júl. 23. - 19:03:43 Előzmény amatõõr
(61/417)
Van pár jó meglátás, de átestél a ló túloldalára. Elmondom mi van.
Elõszõr is igaz, hogy a film 2 lehetséges megfejtést ad. Az esõ 10 mp fontos emiatt. A legelsõ kiíráskor, amikor a nézõ megtudja, hogy 5 milliárd ember pusztult el egy vírus miatt, Gilliam az egész filmet idézõjelbe teszi azzal, hogy nem tényként közli, hanem így: Egy elmebeteg vallomása, 1994, Baltimore. Ergó, ez az egész járvány "lehet" hogy meg sem történt meg, lehet hogy csak Cole modta a diliház bizottságának, lehet hogy igen, csak pont az õ idézetét használja a film, nem tudjuk. Lehet hogy az egészet csak õ képzeli (mint ahogy a filmben is ezen filózik sokszor), de lehet hogy tényleg megtörténtek vele ezek az események. Nem tudjuk biztosan, néha a valóság és a képzelet határai ugye... És ezért van (szándékosan) hasonlóan a fürdetés - fertõtlenítés, és a bizottságok kihallgatása. De szó sincs kollektív õrületrõl. Ha akarja a nézõ hisz a történetnek, azaz Cole-nak, de benne van a pakliban, hogy az egész csak egy elmebeteg vallomása 1994-bõl. Ez van. Ja, és a nõ tényleg azért foglalkozik biztosítással, mert egy átlagember, egy senki, aki késöbb fejes lett. Ebben jelenetben nincs semmi más.
norton15 2007 júl. 23. - 11:48:54
(60/417)
Ja, én dvd-n tudtam végignézni, és marha jó.:)

Brad Pitt itteni életfelfogása emlékeztet a Harcoso klubjában látottakra.
csigusz92 2007 máj. 07. - 00:35:14
(59/417)
minden film tükrözi a rendezõt
nagyon tettszett Bruce ebben is jól nyomja
szeretem Gilliam filmjeit ez is el lett talállva
nagyon jó és Brad Pitt fergetegesen játtszik
csak dícséret
cinnamon 2006 aug. 12. - 20:19:46
(58/417)
Szerintem a film lényege pont az abszurditásában rejlik (aki látott már Gilliam-animációkat, az tudja mirõl beszélek), hogy rengeteg számú magyarázata van, és igazából bizonytalanságban hagy minket, hogy az egész valóság-e vagy nem. Ez az abszurd lényege, hoyg olyan mint az élet, mert már eleve abszurd, hogy emberek születnek és élnek, de nem tudják, hogy van-e bármi célja a létüknek, vagy ez az egész puszta biológiai és kémiai véletlen... Na nem is errõl akartam írni. A lényeg, hogy Gilliam az idõ-paradoxont se próbálja meg megoldani a filmben (mint ahogy azt más idõutazós filmekben akarják, és ez néha tök nevetséges), hanem még ebben a dologban is kétségeket támaszt, mikor a tudós nõ azt mondja, hogy "késõn kapták meg az üzenetet" - mármint hogy nem a 12 majom szervezet felelõs a vírus elterjedéséért, ésa jövõben hogy kaphatnák meg késõn, végülis az idõutazás lényege, hogy az idõ önmagában nem egy dimmenzió vagyis nem lineális, hanem vissza is mehetnek, tehát nincs olyan, hogy "késõ". Na mindegy, ez is azt mutatja, hogy az egész abszurd, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, remélem elég érthetõ voltam.