twillight 2009 júl. 24. - 18:52:39
(59/99)
Akkor nem olvastad pl. Tõke Pétertõl mondjuk a Kocka Hatalmát vagy Nemere Istvántõl a Téridõ Isteneit, vagy H.P. Lovecraftet.
A "sárkányok" nem határoznak meg mûfajt önmagukban.

A véleményed meg ok. Szerintem pont a megfelelõ tempója és megjelenítés volt az egésznek (mondjuk nekem a poszt.ap. Fallout-játékok mellett a Conan-filmek is folyamatosan felrémlettek). De ki mint látja. A tényekben egyetértünk, csak a hozzáállásunk más irányukban ;)
6/10
pozsizsuzsi 2009 júl. 24. - 18:22:15 6/10
(58/99)
Posztapokaliptikus is, persze, de ahol sárkányok repkednek, az nekem mégiscsak fantázia, akárhonnan próbálom máshogy nézni.
A hentelést nem hiányoltam. Nem AZT hiáyoltam, egész pontosan.
Amit meg az általam említett tecnikák költségspóroló voltát illeti, az ténykérdés, de gyanúm szerint szándéka is ez volt javarészt, ezt továbbra is tartom. Több volt belõlük, mint az dramaturgiailag indokolt lenne.
twillight 2009 júl. 24. - 18:08:20 Előzmény pozsizsuzsi
(57/99)
A film leginkább a posztapokaliptikus zsánerbe tartozik, és mint ilyen az emberekre koncentrál és nem a hentre. Ugyanez miatt van az adott típusú kamerakezelés is.

A karakterek valóban kissé klisések, de a forgatókönyv és a beállítások nagyon ott vannak.
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 24. - 16:59:17
(56/99)
Milyen HP? Harry Potter? :)
abból mind a 7-et olvastam.

az elsõ 5 rész oksa, a hatodik kissé brutál,
a 7-edikben pedig irtozatos mázlija van Harry-nek :)

Jó nézést hozzá!!!

nagycsoportos nézés?
gyerekeid vagy fiatalabb testvéreid?
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 júl. 24. - 16:16:59 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(55/99)
Köszi :)
Nem voltam pont tv elõtt.... azért nonstop nem megy! :D
A HP-t tervezzük este megnézni összcsaládos-nagycsoportos felállásban. Nem sok kedvem van hozzá, a kritikák is elég rosszak itt a porton... :S Te már láttad?
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 24. - 12:16:28
(54/99)
A Film -nagyon- elején leirta a fõhõs, hogy a sárkányok ellen a végén atombombákat vetettek be, temetõvé változtatva a városokat.
De az sem jött be.
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 24. - 12:14:49
(53/99)
Cica+! ma lesz a "Valóságos zseni" az RTL Klubon!14:15-tõl...

Rendes kis film
egy megnézést megér.

szépek a szemeid, meg az orrod a fényképen!
:)
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 júl. 24. - 10:03:01 9/10
(52/99)
igen, sörözõs lány. :)
de kimaradt a film is és a sör is.
a csajok a csúcson 2-nek a végét kaptam el, azon vigyorogtam egy kicsit. lehet rám ujjal mutogatni, vállalom! :DDD
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 24. - 07:00:57 Előzmény Marcipáncica_
(51/99)
Huh, te egy sörözõ lány vagy????? :)
Na, megtetted?
mármint megnézted a Nicsak ki beszél mostot? :)
Én a Copland-et (Stallone-s film) néztem + kritizáltam...
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 júl. 23. - 14:28:25 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(50/99)
Este lesz, ugye?
Hát ha tv elé esz a fene, akkor elképzelhetõ.
Anno szerettem a fõszereplõket, lehet jót fog tenni egy kis retro-feeling egy jó hideg sörrel ezen a baromi meleg és fárasztó napon :D
Millagro 2009 júl. 23. - 13:22:09
(49/99)
Szeretem a sárkányos és poszt-apokaliptikus dolgokat, de ez egyáltalán nem jött be.
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 23. - 12:56:19 Előzmény Marcipáncica_
(48/99)
nézed a nicsak ki beszél most-oit? kedves film.
nem egy nagy durranás- de mégis :)
samira 2009 júl. 21. - 16:36:43
(47/99)
Tényleg jobban is meg lehetett volna csinálni ezt a filmet, fõleg ilyen színészgárdával, de azért nem volt rossz. A sárkányok nagyon tetszettek:) És nem tudom, kinek az ötlete volt kopaszra borotválni matthew-t, de így sokkal hatásosabb volt, mint szõke loknikkalXD
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 21. - 12:11:18 9/10
(46/99)
én általában az érzést pontozom egy filmben.
lehet abban ilyen-olyan hiba, hogyha mégis elvarázsol és magával ragad akkor számomra az egy jó film. sosem értettem az olyanokat akik minden filmet tök kritikusan hibalistával felszerelkezve értékelnek, de hát különbözõek vagyunk. ha nem lennének hibalistások, csak olyanok mint én elég egyoldalúak lennének az értékelések :DD
pl. emlékszem mikor a legenda vagyok filmet mindenki csak kritizálta anno, én meg csak néztem kikerekedett szemekkel: számomra az a film egy csoda! minden percét imádtam, nem éreztem vontatottnak (mint sokan), és pont lesz*rtam hogy volt-e benne bármi hiba vagy sem.
a tûz birodalmával nem vagyok ilyen elfogult, a felsoroltak nekem is fájtak kicsit, de a film úgy összességében mégis a kedvencek között landolt.
hú de hosszú lett... :D
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 21. - 11:43:24
(45/99)
te hanyasra értékelted, cica?
:)
fel a fejjel!
6/10
pozsizsuzsi 2009 júl. 21. - 11:43:21 6/10
(44/99)
Én nem voltam megelégedve a filmmel. Az még hagyján, hogy a fantasy-t nem csípem különösebben, a scifivel való keverése még kevésbé jön be, ám, ha egyébként meggyõzõ, akkor hagyom magam meggyõzni. De. A forgatókönyv szerintem nagyon soványka, a karakterek is haloványak. Feltûnõen sok játékidõ zajlik a kékesfekete színtartományban, indokolatlanul sok NAGYON közeli közelivel, rángatott kamerával. Határozottan láttam magam elõtt a csörömpölõ pénztárgépet, amint visszafelé forognak a számtárcsák. A végeösszecsapás azért villantott valamit, ezért egy 6-ost mégis nyomok rá.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 21. - 11:08:34 9/10
(43/99)
sajnos nem tudom azt mondani hogy nincs igazad azokban amiket irtál.... :(
teljesen jogos az összes pont. (de még mindezek ellenére is jó film szerintem.)
Naphinel 2009 júl. 21. - 10:46:21
(42/99)
Jó film, a középkorias hangulatot nagyon eltalálták, a sárkányok szintúgy jók. A történet érthetõ, nézhetõ... tetszik!
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 21. - 10:08:41
(41/99)
Ja igen, és még kihagytam az
ad 4-et:
3 ember egy puskával, 2 nyilpuskával, meg egy kisbaltával elintézi a legfõbb hímet???????????

Elintézik hárman azt, amit elõte seregek nem tudtak, meg egy atombomba SE?

Kissé sántit a dolog.
AvatáR Gil Maerth 2009 júl. 21. - 10:05:58
(40/99)
van egyfajta középkorias (assasin creed) -
poszt-apokaliptikus hangulata

(Mad max, Fallout 1
-emlékszik még valaki egyáltalán arra a játékra????????) ,

ami nagyon jót tesz a Filmnek

A diszlet és jelmeztervezõt ki kéne tüntetni aranyéremmel.

Sajna van negatív oldal is.
a Filma saját szóban és irásban lefektetett szabályait rúgja fel páros lábbal

ad 1: azt mondják az elején: sárkányokat nem fog emberi fegyver

ehhez képest változatosan felszerelt társaság
(olyan luxuscikkekel mint motor, tank, helikopter)
passzióból sárkányokat öl

ad 2: azt mondják: a Harc elején atombombákat vetettek be.
Nos, az urán vagy a plutonium felezési ideje elég nagy. Tehát csak a rádióaktivitás ezer évek múlva enyészik el.

ehhez képest hõseink úgy flangálnak Londonban, mint a húsvéti nyuszi.
akkor london nem kapott?

ad 3: azt is mondják: egy him van.
Khmm... WÁO!
és tessék mondani az az EGY repül végig az egész világon?
mire befezi, kezdheti elõlrõl!
Ugyanis a VILÁG ÓRIÁSI!

Félreértés ne essék:
a Film tetszett.

10/6,5