Téma: 300

10/10
Semprini 2007 ápr. 26. - 13:16:45 10/10
(384/1244)
Komolyan mondom, elkeserítõ és kiábrándító, ami ezen a topikon folyik. Már régesrég nem a 300 c. filmrõl van szó, hanem azon megy a verseny, hogy ki tud cinikusabb stílusban beszólnia másiknak, és fikzni - nem a filmet, hanem a másik véleményét és ízlését!!!
Én eddig mindössze két hozzászólást írtam erre a fórumra; az egyiket az Apocalypto-ról, a másikat pedig a 300-ról (276.hsz.9, de egyikre sem reagált senki. Utólag már látom: én jártam jól!
(Természetesen az Apocalypto-topik sem jobb: ott meg egy ideje azon megy a vita, hogy vajon melyik nyelv hangzása a szebb: a yukatéké-, az olaszé, németé- angolé, stb.)

Szóval kulturált véleménnyilvánítás és a filmekrõl való kulturált vita HELYETT megy az off-olás és egymás osztása ezerrel!
Hát én ebbõl nem kérek!
k and j 2007 ápr. 25. - 17:03:44
(383/1244)
Seemannak nem kell semmit sem irni es foleg nem kell elnezest kerni. Ki(meg)talal o barkit akit akar, nem kell hozza semmi extra velemeny, polgarpukkasztoan eltero velemeny, szelsoseges szubjektivitas. Eleg neki egy egyszeru velemeny is, tudjatok amiket az emberek tesznek az ilyen es ehez hasonlo forumokon.
A boltban vasarolunk, a fodrasznal hajatvagatunk, a forumokon meg megosszuk a velemenyunket embertarsainkal. A gyokerekig kene visszakacsintgatni igen tisztelt forumozni nem igazan tudo Seemannak es akkor a dekadenciadon kivul rengeteg mentalis problemara es lelki deformaciora bukkanhatnal ra.
A tobbieknek meg csak ajanlani tudom, hogy hagyjak jegelve ezt az igencsak szuperintellektualitassal megaldott kritikust oroszlant, hatha elalszik vegre.
( na most oszthatsz ismet heteken keresztul )
1000 HSZ-ig meg se alljal!!!!
Mazsola1 2007 ápr. 25. - 14:18:45
(382/1244)
Sziasztok,megnéztem a filmet, és engem is borzasztóan idegesített a sok lassított felvétel!!Sztem, kb. 40 percig tartott volna a film lassítás nélkül, de most tényleg, minek kellett pl. lelassítani amikor az amúgy sem nagyon szép királynõ végig megy az emberek között? Ezzel mégis mit akartak átadni a filmesek?Akkor már teljesen kiakadtam. Jó, egy harci jelenetet lassítson le, de hogy az egész filmet? Ez olyan túlzott hatásvadászat és hozzá nem értést sugall. Amúgy meg, sok izmos félmeztelen pasi volt benne, szóval rossz film nem lehet 
Bár Leonidász néha már már túlságosan is artikulált az amúgy is óriási szájával, ami szintén zavart kicsit, de hát na… fene a nyûgös fajtámat.. 
Vannak ennél sokkal jobb képregény adaptációk és maradok is azoknál…
Bocs a kritikáért,a környezetemben mindenki másnak tetszett, szóval biztos nektek van igazatok… ;)
Bye,Viv
lacika88 2007 ápr. 25. - 13:48:51
(381/1244)
Seemann...én is szeretnék elnézést kérni, ha esetleg félreértetted a hozzászólásomat...Nem akartam senkinek se rosszat és senkit felidegesíteni...Én csak az utóbbi 20-30 hozzászólást olvastam...Mégegyszer elnézést a félreértésért...Akkor viszont örülök, hogy sok embernek tetszett a film:)
csonti1987 2007 ápr. 25. - 12:38:42
(380/1244)
Üdvözlök mindenkit! Csak Seemann-hez akarok szólni, hogy nem tudom miért b*ssza a csõrödet, hogy leírtam a véleményem és, hogy ezt miképpen írtam le, te biztos akkora "nagy ember" vagy itt a fórumon, hogy mindenkit leszúrhatsz a hozzászólásaiért. Tudod a hozzászólás azért van, mert hozzá kell szólni valamihez és nem a másikat fikázni, oda írtam a hozzászólásom végéhez, hogy senkit nem akarok megbántani, de ha téged megbántottalak, akkor elnézést kérek, de csupán a véleményemet írtam le és ezúton kérlek, hogy mellõzd más ember leosztását, köszönöm.
Seemann 2007 ápr. 25. - 12:10:06 Előzmény csonti1987
(379/1244)
"EZ NEM TÖRTÉNELMI FILM" írod.

NENAEMONDDDD! Na errõl beszéltem. Idõt nem kímélve, és most tényleg hagyjuk ki milyen stílusban- emberek vitatkoznak, érveket írnak, aztán az ellenérvekre megint válaszolnak, eljutnak egy bizonyos szintig.... erre te jösz ezzel...ezzel a "visszamegyünk az oviba libikókázni" típusu okossággal, egy olyan valamivel amit már az idõk kezdete óta tudtunk, megbeszéltünk, konstatáltuk, felfogtuk, megértettün.
Seemann 2007 ápr. 25. - 12:01:11
(378/1244)
Te meg mirõl beszélsz...?????

Te mint egyetlen akinek pozitív véleménye van??

Nagyon el vagy tévedve! Olvass már egy kicsit vissza, nem sokat, csak egy keveset, és számodra is kiderül hogy a fórum hozzászólásainak 95%-a másról sem szól, minthogy ajnározza ezt a.... tákolmányt.
lacika88 2007 ápr. 24. - 18:07:10 Előzmény bvera13
(377/1244)
Hála istennek hogy vannak olyanok is akiknek tetszett a film...a véleményeket olvasva azt hittem én vagyok az egyetlen akinek pozitív véleménye van errõl a filmrõl...köszönöm azoknak akik jót írtak errõl a filmrõl:)...nem vagyok egy szakavatott filmkritikus, de valóban nagyon jók voltak benne a színészek annak ellenére, hogy nem nagy nevek...Bár Gerard Butler ismerõs lehet néhány embernek akik vámpírként látták.
bvera13 2007 ápr. 24. - 16:26:37
(376/1244)
Így igaz, jó film. Az a jó benne, hogy nem olyan
nagy "világsztárokat" hívtak szereplõknek mint pl: Trója-Brad Pitt, Orlando Bloom.
Inkább ritkább szinészeket. De nem is csak ez jó benne,
hanem maga az egész, ahogy megcsinálták,.....szóval
nekem tetszett!
csonti1987 2007 ápr. 23. - 23:44:11
(375/1244)
Mindenkit üdvözlök! Egy ideje már olvasom a hozzászólásokat és nem tudtam megállni, hogy ne regisztráljam magam, mert ez a film nagyon megossza a közönséget, ami persze érthetõ. Na csak annyit akartam mondani, hogy én már egy jó ideje történelmet tanulok az egyik egyetemen, de tényleg na mindegy, csak azt akarom mondani, hogy én láttam ezt filmet elég sokszor és mivel olvastam az elõzetest róla nem is egy történelmi filmet vártam és nem is botránkoztam meg rajta, mivel EZ NEM EGY TÖRTÉNELMI FILM, egy szenzációs képregényíró vett egy ötletet a történelembõl és bele vitte a fantáziáját és ennyi, ezért inkább egy fantasy-nek kell tekinteni (én mondjuk nagyon szeretem a fantasy-t is). A trükkökrõl és a számitógépes jelenetekrõl és a tájról csak annyit, hogy nekem tetszettek a jelenetek, az kevésbé, hogy a táj is számitógéppel lett csinálva, de ez nem olyan nagy gond, nagy színészi teljesitmények sem voltak, de nem is ilyen jellegû ez a film. Összeségben nekem tetszett ez a film, másnak nem tetszik és akkor mi van, nekem sem tetszik minden film, most csak az õszinte véleményemet írtam le és senkit nem akartam megbántani, köszönöm.
s.zoli 2007 ápr. 23. - 17:32:57
(374/1244)
Hihi :)

Már a 486-ik hozzászólásnál tartunk, szerintem ennyit nem sok film kapott...:)

Én már kb. 20-szor láttam, szerintem Leonidasz jó példát állít a mai fiataloknak, férfiasság, hazaszeretet, határozottság, minden ami a mai vezetõkbõl hiányzik. (nézd végig a mai államvezetõket) Példaképekre pedig most nagy szükség van.

Szerintem sokkal több szól a film mellett mint ellene, akinek nem tetszik az nézze Jancsó filmjeit.

üdv mindenkinek.
phlegma 2007 ápr. 23. - 16:39:05
(373/1244)
Hello mindenki!

Elõszõr azoknak írok,akiknek nem tetszik a film:

történelmi hûség:
mutánsokat megbeszéltétek.....véleményem szerint a képregényben és a filmben azért vannak ilyen lények,hogy a hõstett még nagyobb hõstettnek tûnjön..

Kedves seeman!
nem tudom,milyen film lenne az,ahol ez a csata nincs eltúlozva.....ugyanis a valóságban ez úgy zajlott,hogy kb 2000 katonával vonultak ki a görögök,aztán az árulás miatt Leonidász mindenkit hazaküldött,300 spártaival a végsõkig harcolt, EGY kivételével mind hõsi halált halt....és az a 300 katona nem napokig,hetekig tartotta magát,hanem mindössze pár óráig....na most,1 csatajelenetbõl álló filmet nemigen lehet élvezni....

a lassítások:
sztem így feldobta az egészet,mert szinte elemzi a görögök mozgását,és azt,hogy milyen remekül harcoltak(és úgy is harcoltak,mert õk voltak az ókor legjobb harcosai)

Én nem találom a "tessék,egyed" részt benne,egyáltalán nem "dobták oda" a közönségnek...

Amiben igazad van:
igen,van 1-2 hiba benne.Például,amikor Leonidász a dárdáját egy perzsába dobja,aztán a sziklás jelenetnél ott van a kezében......de könyörgöm,ilyen hiba melyik filmben nincs?:D:D:D
lacika88 2007 ápr. 23. - 15:54:46 Előzmény Manka1
(372/1244)
hello mindenki!! Remélem nem bántok meg senkit avval ha azt mondom hogy ez a film nagyon jó volt...Szerintem ahhoz képest hogy 3 hónap alatt rakták össze egy stúdióban zöld háttér elõtt, kifejezetten kitûnõ alkotás lett...Úgy gondolom, hogy Frank Miller egy szuper képregény író és a Sin city elõtt ez lett a kedvenc filmem...Nem szitkozok senkit és nem kritizálom mások véleményét...Mindössze elmondom amit gondolok...Ez egy jó film...a költségvetéséhez képest
Manka1 2007 ápr. 19. - 20:21:03
(371/1244)
Hát én meg rajtad,söt.. Mi rajtad.Ugyan menj már .......
Dzshonny 2007 ápr. 19. - 14:45:33
(370/1244)
látom sose nõsz fel:) de inkább nem foglalkozom veled, lehet jobban is járok vele, ráadásul nemkell szívemszakadtából felnevetni az ilyen "szellemes" oltásoktól
redbaron813 2007 ápr. 19. - 14:31:57
(369/1244)
Ezzel a filmmel alapvetõen nem az a bajom, hogy egy kommersz közhelyes képregényadaptáció. Ebben a mûfajban talán még jó is, ezt legyenek hivatottak azok megítélni, akik ebben járatosak. Az is igaz, hogy nincs szükség mindig a csúcsminõségre. Idõnként szeretnénk csak bárgyún kinézni a fejünkbõl és lehetõleg semmi komoly munkát nem adni maradék agysejtjeinknek. Azzal a jólesõ érzéssel felállni a székbõl, hogy megint sikerült bambának maradni. Erre tökéletesen alkalmas ez a film. Csak tegyük a megfelelõ helyre. A probléma az, hogy a milliónyi mozinézõ töredéke sem fogja venni a fáradtságot, hogy egy más nézõpontot is magáévá tegyen. Nekik ez marad Leonidasból. A nagy semmi. Akkor valóban inkább a bonbon, abból bennmarad valami...
Seemann 2007 ápr. 19. - 14:31:17
(368/1244)
Jajj te kis lélekfejtõ...
"Jössz meg osztod meg magad és nem csodálnád meg példának okán?":))))
Mit "várnál el" te háromhetes dijoni mustár, te ágyútöltelék?

A filmrõl, a képregényrõl beszéljünk, ne ilyen Dzsonny féle szecskázott hulladékról, amit unalmában meg tehetetlenségében jobb híján ide..ar.

Azoknak akik az adaptációt mint döntõ érvet kétségbeesetten elõhúzzák, rángatják, elárulom hogy a képregény cselekménye jóval hosszabb,(5 részes) kétszer annyi harc van benne, mínusz a szerencsétlen és szükségtelen párhuzamos szál... Mielõtt valaki a 2006 kiadással jönne: a 2006-os kiadás ugyanaz, teljes egészében mint a 98-as, legfeljebb újra lett színezve, kicsit fel lett dobva, és kész.
Dzshonny 2007 ápr. 18. - 22:45:51
(367/1244)
ekkora gyér embert... Nem csodálnám,ha a környezeteden belül mindenki utál,és ezért jössz ide verni magad és osztod a szükségtelen észt.Bár azért azt elvárnám,hogy rendes választ adjál mindenféle kliség nélkül, egy példának okán: "elõveszem a piszkepapírt és kikéne törölnöm a könnyeimet vele",mert ez elég szánalmas és kiborító.Bár gondolom megin kitalálsz valami fizimiskátlan választ mint eddig de úgy gondolom felesleges ilyen emberekkel leállni vitázni.
Seemann 2007 ápr. 18. - 22:11:19
(366/1244)
Ferdítesz. Egyrészt nem igaz hogy csak a hibát fedezem fel benne, hiszen azt a kevés pozitívumot amivel rendelkezik a film meg is említettem. Másrészt az utóbbi hozzászólásaimban nem találkozhattál semmiféle olyan elemmel ami miatt elõ kéne kapnod a piszkepapírt kitörölni szemedbõl a könnyeket, ezért újra huligánozni meg személyeskedni igencsak visszás, hiszen ezzel te pont azt szeretnéd elérni ha újra "visszatérnénk" az erõsebb hangvételhez. Konkrét példákra, konkrét kritikára leszel szíves konkrét választ adni, és nem a jól bejáratott megmondó-békítõ szerepben tetszelegve fû alatt újra sz.tszarni a fórumot.
Dzshonny 2007 ápr. 18. - 21:25:25
(365/1244)
Kedves Seemann ha ebben a filmben csak a hibát keresed azért,hogy legyen valamit ide írnod a sok pozitívum mellet akkor kegyetlenül sz*r izlésed lehet.De hát temárcsak az olyan emberek közé tartozol akiknek semmi nemjó (pláne egy ilyen film esetében) Naés pléne nemkéne szétugatni másnak a fejét mivel ez egy fórum nem pedig egy futball meccs.