Téma: A 24. napon

frenchbullie 2015 jan. 04. - 08:21:17
(11/11)
Üdv! Ahogy néztem A 24.napon-t, feltûnt, hogy Speedman és Baker (aki nem játszik ugyan a filmben), mennyire hasonlítanak egymásra. Talán a tekintetük, a mosolyuk...
frenchbullie 2015 jan. 04. - 06:35:30
(10/11)
***Szalmakutyák, nem Papírkutyák természetesen. (Csak összezavart a két hasonló cím:-)
frenchbullie 2015 jan. 03. - 18:19:01
(9/11)
Üdv!

Spoileres

Szerintem ez nem thriller, amire a leírás alapján számítottam, hanem egy lélektani dráma. Mégis izgalmas, mert kiszámíthatatlan, ugyanakkor elgondolkodtató. A felelõsség felvállalásáról. Saját magunkkal és másokkal szemben is, akár egy szerettünk, akár egy idegen az illetõ. Speedman-t eddig az Underworld-ben és a Hívatlanok-ban láttam, Marsden-t a Papírkutyák-ban, ezek egész más típusú filmek, mint A 24. napon, nem gondoltam volna, hogy ilyen szerepekben is "feltalálják magukat", és ennyire jól színészkednek.

Úgy gondolom, hogy Tom a "változatosság szórakoztat" alkalmával kapta a kéretlen meglepetést Dan-tõl, és tudtán kívül adta tovább a feleségének. Dan sem tudta, hogy mije van, úgymond, mert félelembõl nem akarta tudni...
Nagy1A 2014 nov. 26. - 01:10:11
(8/11)
Szóval, akkor ki és kitõl és mikor kapta el???
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2012 jún. 23. - 00:04:53 8/10
(7/11)
Késõbb fejteném ki, jónak találom. 8 ponttal szavaztam rá, de szerintem nagyon kritikusan is 6 pont minimum. Ebben a témában elég jól eltalálták filmre a megfelelõt, a közép utat: vagyis a film jól ábrázolja bizonyos dolgok mértékét, reprezentatív film az emberek dolgokhoz való hozzáállásáról... - minden véres trancsír nélkül;... a vérengzés a Predatoros (87-es film), DOOM3-as (játék), dzsungelháborús hangulatú filmekbe, akcióhorrorokba való.
Nem akarok okos lenni, de az X-MEN-filmek (fõleg a trilógia), vagy olyan filmek, mint Az országút fantomja címû mellé érdemes ezt is megnézni... - persze csak ha az ember hozzájut.
Egy kevés Spoiler, ezt az olvassa aki már látta. A mi kis Föld-bolygónkon (tömege kb. 6000 trillió tonna, mennyi ez csak a Napéhoz képes) egy városban él sokféle ember és egy témában az egyik ezt (a hozzáállást) vallja a helyesnek, a másik meg ugyanabban teljesen mást. (A kicsit magyartalan fogalmazásért bocs, ügyetlen szoktam lenni.)
10/10
SandroVM 2012 máj. 01. - 19:30:11 10/10 Előzmény henky111
(6/11)
Majdnem eltaláltad... Dél-Koreában szívesen élnék. De egyrészt amikor azt mondom, hogy le kellene vetíteni embereknek, akkor nem Magyarországra, hanem az egész világra gondolok. Másrészt meg lehet hogy nem érted a film mondanivalóját, hogy így belém kötöttél...
henky111 2011 máj. 06. - 19:50:39 Előzmény SandroVM
(5/11)
"Kötelezõen levetíteni"? Hol élsz te Észak-Koreában?
georgia57 2008 ápr. 17. - 22:27:28 Előzmény SandroVM
(4/11)
igen amit káttam belõle az tényleg a homokosokról szólt és nekem dög uncsi volt ,de én nem vagyok kamasz talán nem én vagyok a célközönség
10/10
SandroVM 2008 febr. 13. - 16:14:41 10/10
(3/11)
Attól, hogy végig ugyanaz a helyszín, és összesen gyakorlatilag két szereplõ van, még nem következik belõle egyenesen, hogy kudarc.

Szerintem nagyon jó film. Valódi tanmese. Nem a veszekedésrõl szól. Azt hiszem elsõsorban Gimnazistáknak kellene ma ezt kötelezõen levetíteni. Bár homoszexualitásként jelenik meg a film lényegi része, ettõl még a tanulság és a mondanivaló ugyan úgy kihat a heteroszexuálisokra.
georgia57 2008 jan. 25. - 03:30:05 Előzmény fáklyás menet
(2/11)
köszi akkor ez hosszú és unalmas 24 nap lehet ha belefér másfél órrába és akkoris csak veszekednek,de az ismertetõ is errõl szólt
fáklyás menet 2007 ápr. 22. - 18:25:24
(1/11)
A film nagy része arról szól, hogy a fogvatartó és a fogoly egymással beszélget, kiabál.