6/10
olahmiki1959 2023 márc. 24. - 00:31:04 6/10
(4/4)
Sajnos, nem az lett, amiben reménykedtem.
Az eleje nagyon jól indult, megvolt a hangulata, hiteles(nek tűnt) a légkör, a szereplők, a többféle nemzet fiaiból álló hadsereg fokozatos összecsiszolódása, egységessé kovácsolódása, látványosak voltak a légi csatajelenetek, aztán nagyjából a közepe felé a film kezdett szétesni, időnként már nem nagyon lehetett tudni, hogy mikor, kivel, éppen mi történik, a romantikusnak szánt szerelmi szálak sem voltak egyértelműek, úgyhogy számomra némi csalódást keltett a film.
A jó szándékot elismerem, hogy ennek a lengyel repülőszázadnak méltó emléket állítsanak a film eszközeivel, de a megvalósítás erőtlen, és a nézőkben felemás érzéseket keltő lett.
Mindern szempontot figyelembe véve, a közepesnél egy picit jobbnak értékelem.
6/10
olahmiki1959 2023 márc. 23. - 03:34:00 6/10
(3/4)
Van egy elképesztően jó háborús regény - Filip Jánsky: Égi lovasok című könyve, ami a 60-as években jelent meg magyarul -, ami pontosan ezekről az Angliában szolgáló lengyel pilótákról szól.
Nem tudom - mert nem írták ki -, hogy ez a film véletlenül nem ebből a könyvből készült-e.
Remélem, igen, mert a könyv egészen szenzációs, nagyon izgalmas, ugyanakkor mélyen drámai, és komoly irodalmi értékkel bír.
8/10
KROK 2022 jan. 04. - 20:10:58 8/10
(2/4)
Az itt bemutatott légiharcok látványosak és izgalmasak, igyekeztek mindent visszaadni, ami a korabeli repüléssel és a háborúval kapcsolatos, már legalábbis ahogy én megtudom ítélni pár ezer óra War Thunder és néhány tucat második VH-s vadászgép/bombázó makett összeállítása után. Akadnak eredeti(nek tűnő) felvételek is.
Időnként flashbackek segítenek felfedni a múltat, illetve, hogy ki honnan ismeri egymást. Ami kissé zavaró volt, hogy nem lehetett mindig egyből rájönni, hogy most épp flashback van. A csaták bevágása is elégé random, majd következő képsorokon már megint este/béke van, és mennek bulizni stb.
A műfaj szerelemeseinek kötelező darab.
Nem tudom melyik mondat hangzik el gyakrabban a filmben a "Bloody Polish!" vagy a "Stop polish chit-chat"?
6/10
pihes 2021 jan. 31. - 15:37:49 6/10
(1/4)
Egész jók voltak a légi csaták, ezenkívül egyfajta megemlékezés a film.
A feliratot sokszor nem látni!

6/10