5/10
nagysanyi100 2023 febr. 09. - 23:59:54 5/10
(11/11)
Amilyen izgalmasan indul, pont annyira belassul, vontatottá válik. Nekem már a 3. résztől nagy küzdés.
9/10
Pepsi Matthew 2023 febr. 09. - 20:40:22 9/10
(10/11)
Iszonyat jó atmoszférát teremtettek ebben a sorozatban, szép lassan épült fel és ez is hozzátett. Személy szerint imádtam, van egy hangulata, kezdi érezni az ember a főhőssel egyhuzamban, hogy valami nagyon nem stimmel. Bánom, hogy nem lesz több évad, igazán kár, de hát csak a pénzről szól a Netflix. A Mindhunter is hasonló sorsra jutott.
10/10
DeanRain 2022 júl. 30. - 21:03:12 10/10
(9/11)
Nekem nagyon átjött a sorozat,nagyon jól játszottak a hangulati elemekkel, konkrétan olykor a frász kerülgetett, libabőrös lettem. Ahogy haladt előre a történet én is éreztem, hogy laposodott is sajnos. Azért kíváncsi lennék rá, hogy Dan hogy mászik ki a katyvaszból, mi menti meg. Sajnálom,hogy elkaszálták a sorozatot. Rohadt Netflix, hogy minden jó sorozatot is süllyesztőbe dobnak. Dinába (Melody) meg első látásra belezúgtam. ❤
7/10
User Friendly 2022 ápr. 11. - 19:19:47 7/10 Előzmény Anna Dé
(8/11)
Nem vitás, hogy a Stranger Things sokkal jobb volt.
Az a bosszantó, hogy ez is lehetett volna jobb, az atmoszférája nagyon ott volt. A cliffhangert mindenesetre megcsinálták a végére, de szívfájdalom nélkül elengedem, ha nem lesz több évad. :)
6/10
Anna Dé 2022 ápr. 11. - 18:08:33 6/10 Előzmény User Friendly
(7/11)
Jaja, tenyleg. Tótágas, Upside down. Így mar beugrott. Az jó resz volt benne valóban, nem csodálom hogy átmentették ide is. De a Stranger Things klasszisokkal jobb volt.
Egyebkent kaszálták ezt a sorozatot, több évad nem lesz belőle, úgy tudom.
7/10
User Friendly 2022 ápr. 11. - 01:44:48 7/10 Előzmény Anna Dé
(6/11)
A Stranger things 1. évada volt hasonló, amit írsz. Láthatóan merítettek is belőle. A lebegő kis bigyókat a másik világban mindenesetre egyértelműen onnan nyúlták.

Nekem amúgy összességében inkább tetszett, bár messze nem hibátlan és nekem (is) jobban bejött volna, ha nem viszik el az ebbe az okkult, szektás irányba.
A párhuzamos univerzum pl jobban érdekelt volna, de úgy látszik ahhoz nem volt elég fantáziájuk. (A Stranger Thingsnél is hiába várom már a második évad óta, hogy kicsit jobban belemenjenek az upside down témába.)
De összességében szerintem ez felfelé lóg ki a Netflix kínálatából.

6/10
offtopic
Anna Dé 2022 ápr. 01. - 05:23:09 6/10 Előzmény perfag
(5/11)
Az tuti nem, mert én nem láttam ezt a sorozatot. Az enyemben asszem gyerekek a főszereplők. Nem nagyon emlekszem mar rá, mert jó régen láttam, de a nagy része asszem egy erdőben játszodik. Nagyon dark az egész. Egy fának az oduján keresztül közlekednek a ket vilag között. Ugyanúgy néz ki a masik vilag is mint a valós, ugyanazok a házak, ugyanaz az erdő, csak asszem ott mindig éjszaka van, meg minden a feje tetején van, tótágast áll minden. Eltűnik egy gyerek, aztan úgy rémlik hogy a nővére átmegy a masik, parhuzamos világba hogy visszahozza. Ennyi maradt meg bennem. Lehet nem is sorozat, lehet csak egy film, de azt tudom hogy sokkal jobban tetszett akkor mint ez.
perfag 2022 márc. 31. - 10:33:16 Előzmény Anna Dé
(4/11)
Fringe, A rejtély
6/10
Anna Dé 2022 márc. 07. - 17:20:34 6/10
(3/11)
Volt egy hasonló sorozat amiben volt egy párhuzamos világ, aztán tökre emlékeztetett arra a sorozatra. A vége már. Főleg. Az jobban is tetszett. Csak nem ugrik be a címe, mi is is volt.
Ha nem viszik el ebbe a szektás-misztikus irányba a sorozatot, hanem csak egy eltűnős krimit-horrort csinálnak belőle, sokkal értékelhetőbb lenne a film, szerintem. Nekem annyira nem jött be. Középkategória. Annál egy kicsit jobb. 6 pont.
7/10
Minniemousee 2022 febr. 13. - 10:00:26 7/10
(2/11)
Nagyon tetszett nekem az első pár rész,ugy voltam vele végre egy nem mindennapi film ami tele van titkokkal, rejtelyekkel, sőt már félelmetesnek is találtam. Aztán ahogy megyünk előre, elveszti a varázsát és atmegy valami fura, extrém misztikus témába. Értettem a lényeget , de túlságosan egy nagy katyvasz lett belőle a végére. Hogy ki az anya, végig sejtettem, nem tudott meglepni, kiszámítható volt, ez is eléggé lehúzta a filmet.
Biztos lesz második évad, de nem hinném, hogy jó lesz.
Csak egy kérdésem van még.
Ha valaki elvágja a tenyerét, hogy a fenébe dől belőle 1 liter vér?
6/10
Vadrenalin 2022 febr. 06. - 21:32:47 6/10
(1/11)
Az első pár rész még nagyon tetszett, remek feszültségteremtés, jó kis titkok. És még az is jó lehetett volna, ahogy építkezik, de sajnos az én ízlésemhez túl misztikus lett, felbukkannak és elsikkadnak erőltetett, nem evilági szálak, amiket ki is lehetett volna hagyni. Nekem a hangulat 10/10, de a sztori az csalódás. Míg a jó sorozatok egyre jobban behúzzák az embert, ez egyre jobban elveszített, a nagy csattanóra is egyre kevésbé voltam kíváncsi a végén (szerencsére, mert ha jobban várom, akkor elég nagyot csalódtam volna).