gybpeti 2009 ápr. 01. - 15:28:07 Előzmény monnci
(115/275)
bithorlo.hu
;)
monnci 2009 febr. 28. - 17:58:03
(114/275)
Nem tudja vki, honnan lehet letölteni??:O
10/10
Barbie24 2009 jan. 28. - 17:05:10 10/10
(113/275)
Zseniális! Abszolút 10/10!!!
10/10
ph0en1x 2009 jan. 27. - 00:02:59 10/10
(112/275)
Klasszikus, brilliáns alapmû, Jodie Foster hihetetlen színészi teljesítménye még ÍGY is eltörpül Anthony Hopkinsé mellett.

Kedvenc jelenet, amikor odaszól a szenátorasszonynak, hogy szép a ruhája. Azok a szemek Hopkinsnak...

Hihetetlen.
offtopic
Chukman 2008 dec. 06. - 21:41:05
(111/275)
Jó nyelvgyakorlat lesz németül nézni.Magyarul már kívülrõl tudom
albert_1988 2008 nov. 20. - 12:53:05
(110/275)
A filmet Hopkins És Foster viszi a hátán, de Ted Levine sem utolsó a beteges grimaszaival. Talán még Antony Heald van még a legjobbak között, de a többiek mind közönségesek. Itt si találtam érdekes dolgokat. Például, hogy katonai repülõgéppel mennek, hogy egy embert elfogjanak. Vagy, hogy jegelik azt a témát, amiben az egyik áldozathoz súlyokat kötött a gyilkos. Hiszen eza kulcsmommentum. Ha ezen a szálon halad Foster tovább, akkor nem kellett volna Hopkins segítsége.
Amúgy így is nagyszerû.
monnci 2008 okt. 31. - 16:48:30
(109/275)
Ezt egyszer láttam kiskoromban (titokban néztem meg xD) és még nem értettem belõle túl sokat, fõleg, hogy hang nélkül néztem..:P
De meg akarom nézni mégegyszer, talán majd hétvégén.:)
10/10
fejgerinchúroska 2008 okt. 31. - 16:09:24 10/10 Előzmény beatrix555
(108/275)
Az!
10/10
beatrix555 2008 okt. 31. - 15:00:42 10/10
(107/275)
Mestermû!
10/10
Krivosein 2008 okt. 15. - 17:26:17 10/10
(106/275)
Nem nem nemmm...! Nincs értelme errõl a filmrõl nyilatkozni. Minden dicsérõ szó szócséplésnek tûnhet, és az is lenne. Ez a filmtörténet egyik legnagyobb alakítása, top 7ben benne van az biztos! A trilógia. Az ébredés annyira nem tetszett, és maga a Hannibal filmet is kicsit öncélúan erõszakosnak találtam (ebbõl kifolyólag kedvenceim a Vörös sárkány és a bárányok hallgatnak) de mind a 4 naggyon nagy! Kiváncsi lennék rájuk könyvben is már végre. Anthony Hopkins egyszerûen zseniális, sajnálom is hogy nem kapott olyan nagy szerepet, illetve a Hannibalban meg pont hogy túl soknak tûnik nekem, olyan mintha lehullna róla egy lepel, ami megõrizte a misztikumát. Szóval nagyon odaüt a film, és és és... Kötelezzõ!!!
10/10
Eszty81220 2008 okt. 07. - 21:03:32 10/10
(105/275)
Eszméletlenül jó film!Hibátlan alkotás...nálam benne van a top5-ben!:DDD
bourne 2008 aug. 18. - 20:15:02
(104/275)
az egyetlen film, amit egy este alatt képes voltam megnézni 3szor is ... a végén még most is megborzongok ...
az egyik legjobb film, ami az utolsó 50 évben készült ...
BeniGirl 2008 júl. 16. - 21:23:56
(103/275)
Amikor elõször láttam, majdnem bepisiltem. Nagyon féltem
megnézni, de megnéztem, mert hajtott a kíváncsiság.
blackman 2008 júl. 13. - 13:38:35
(102/275)
A bárányok hallgatnak, a Hannibál, és a Vörös Sárkány valami elképesztõen hatalmas filmek!!!A történet, a szereplõk és áááá egyszerûen minden!A Hannibál ébredése nekem nagy csalódás volt!Talán mr. Hopkins nélkülözöttsége miatt, vagy nem is tudom, de ezen utolsó film nekem nem jött be, többet vártam tõle. (Nem tudna vajon Hopkins úr visszafiatalodni, és eljátszani a fõszerepet az ébredésben? :D )De a "3 rész" nálam 10/100000000!
9/10
movie.watcher. 2008 júl. 13. - 13:25:12 9/10
(101/275)
óriási film, és a végére kezdtem egyre jobban félni Anthony Hopkinstól :) 9/10
10/10
csinema 2008 jún. 16. - 09:14:41 10/10
(100/275)
Egyik kedvenc filmemben egyik kedvenc színészem Sir Anthony Hopkins, aki hihetetlenül játsza Hannibal Lecter szerepét. Nagyon jó film. Én a Bárányok hallgatnak-ot, és a Hannibal-t olvastam könyvben és mind a kettõ tetszett, bár persze Hopkins játékát semmi nem adja vissza.
nemethnina 2008 ápr. 05. - 20:36:01 Előzmény Tenebra Mors
(99/275)
köszi,közben én is rájöttem,h hülyeséget írtam,és tényleg van film is belõle,de azzal eddig csak könyvben találkoztam.nekem kicsit sok volt benne a leíró rész,de ettõl függetlenül nagyon tetszett,ezért gondoltam,h a többit is elolvasom.meg újra elõvettem a trilógia dvdimet.teljesen igazad van abban,h a bárányok hallgatnak a legfélelmetesebb,és a hannibal a legjobb.bár nekem a kedvenc részem belõle a belekkel bent vagy belekkel kintes erkélyes jelenet.még egyszer köszi!
üdvNina
Tenebra Mors 2008 ápr. 03. - 18:37:19
(98/275)
"sziasztok!engem is megfogott a film.azt szeretném meg tudni,h a könyv milyen?elolvastam az elsõ részt a hannibal ébredését,amit nem filmesítettek meg és nagyon tetszett,a többi is olyan jó?"

Ööö... a Hannibal ébredését is megfilmesítették. Tavaly debütált a mozikban (és nekem még tetszett is :P - bár Anthony Hopkinst nem fogják lejátszani holmi ficsúrok, az biztos).
Szerintem Thomas Harris jól ír, nekem regényben nagyon tetszett a Hannibal ébredése is, és beleolvastam a Vörös sárkányba, valamint a többi részbe is. (Inkább a sárkányosba, az jobban érdekelt 8D.) Egy próbát érdemes tenni vele, ha könyvtár szinten is. Nekem bejöttek a regények, mindenesetre. Sokkal több dologra jut idõ és fény derül titkokra is (ha a Hannibal ébredését nézzük, már annak alapján elmondható ez), de hát ez egy adaptációnál mindig így van. Egy könyvet nem lehet egy az egyben filmre vinni, ez még Peter Jackson-nak sem sikerült 8D (bár õ megkísérelte, de végül csak a bõvített változatba kerültek bele a Gyûrûk Ura könyv kimaradt részei - az sem mind).
Meg ott a tény, hogy díjat is nyert könyve. Szóval minden mellette szól 8D.

Na, de hogy a filmrõl is szóljak!
Nekem a Hannibal a kedvencem, mert ott ugye a "mesteren" van a hangsúly. De tény, hogy filmes szempontból A bárányok hallgatnak a legjobb rész. S ezen a részen még félni is lehetett, nem úgy, mint a késõbbieken. A legutóbbi ébredéses filmen meg csak izgulni lehetett, hogy mikor nyírja már ki a sok rohadék buzit, de félelmetes már annyira sem volt, mint a Hannibal.
Anthony Hopkins mindegyik résznek megteremti a hangulatát, és ösztönöz, hogy újra és újra megnézd a filmeket. Elcsépelt szó, hogy zseniális, és közhelyes, ha azt mondom, legendás színész 8D. De igaz.
Jodie Foster is tetszett, jól alakította a félénk, még nagyon kisiskolás cipõben járó, lelki gondokkal is küzdõ ügynököt. Illetve tanoncot. Meg még jól is nézett ki :P XD.
A "fõgonosz" szerintem egy idióta volt, nem annyira tetszett. A Vörös Sárkány sokkal jobb volt ilyen szempontból, ott azért volt "esszencia" a gyilkosban, de itt valahogy ezzel a félig transzfesztitával abszolút nem tudtam volna azonosulni, vagy megérteni azt, amit csinál. Mondjuk Ralph Fieness jól is alakította, az biztos.
***SPOILER***
Egy jelenet tetszett, melyen röhögtem is sokat, mikor a "Goodbye Horses" nótára magára ölti a bõrdarabokat Buffalo Bill, és mondja: "Ki kefél meg? Senki? Hát akkor majd én megkefélem magam!" LOOOL. http://www.youtube.com/watch?v=kwgq6R6iI60&feature=related
***/SPOILER***
De ennek ellenére nagyon jó film, s szerencsére a film igazából Claris-rõl és Hannibal-lal való kapcsolatáról szól, ennek kialakulását láthatjuk. Ez a Buffalo Bill-es gájság csak egy ürügy.

9/10
nemethnina 2008 ápr. 03. - 18:08:44
(97/275)
sziasztok!engem is megfogott a film.azt szeretném meg tudni,h a könyv milyen?elolvastam az elsõ részt a hannibal ébredését,amit nem filmesítettek meg és nagyon tetszett,a többi is olyan jó?
alexy88 2008 márc. 06. - 18:23:19
(96/275)
Hát igen,egy hatalmas klasszikus...Elképesztõ atmoszféra ,jó zene,életük minden bizonnyal legjobbját nyújtó színészek,izgalmas cselekmény...Szerintem a quatrológia(mind filmben,ill.könyvben is )legjobb darabja...És ehhez járul a számomra egyik legmeghatározóbb filmbeli képsor is,méghozzá Buffalo Bill "nõcis tánca..hát igen,elborult,és identitást kétségbeesetten keresõ elmét így ábrázolni...õ lazán készül élete estéjére ,miközben a minden bizonnyal elkényeztetett ,és az életéért rimánkodó Kathrine egy csinos kis leszakad nõi ujjperc társaságában egy kútban kucorog..hátborzongató...Ted Levine szerintem nagyon jó választás volt Bill szerepére,igaz h filmbeli karakterének zsenialitása meg sem közelíti Dr.Lecter-ét(a másik kedvenc jelenetem amikos Starring aktáit átlapozva Hannibal játékosan a lányra kacsint...Hát igen...ez egy óriási klasszikus