digi_tv 2016 dec. 27. - 18:51:00
(20/20)
\"... nem történne annyi gonoszság a világban, nem ott tartana Magyarország sem, ahol tart, nem rombolnának le a fiatalok lelkét az elvetemült - meg nem tért - embertársaik! \"
Jééézusom! Szerethette isten az egyszerû embereket, mert jó sokat teremtett belõlük!
Törvénytelen 2016 dec. 18. - 08:55:31 Előzmény E-gon
(19/20)
Akkor én szerencsés ember vagyok, mert rám soha senki nem kötelezte a hitét. Leszámítva egy alkalmat, mikor Zoli atya szamurájkardal támadt rám, mert nem elég hangosan imádkoztam.
Lehet, ha tõlem is elvárták volna, akkor most én sem hinnék.
De azért sikerült bogarat ültetned a fülembe, mert most már örökké piszkálni fog a gondolat, hogyha templomba megyek, akkor vajon hány ember ül majd mellettem, aki nem is hisz az egészben és csak a pogácsáért meg az ingyen borért jön el.
Máriácska 2. 2016 dec. 17. - 16:54:37 Előzmény E-gon
(18/20)
Isten senkire sem erõlteti rá magát! Azonban nem árt tudnod, hogy nem csak Õ van, de van egy ellenségünk is a sátán! Õ egy legyõzött senki, aki a hazugságaival félrevezetve a félrevezethetõ embereket tud csak ártani bárkinek is. Ha befogadod Jézust a szívedbe, elfogadod amit Õ tett értünk a kereszt áldozatával, akkor üdvösséget lesz Õáltala. Mert Õ az út, az igazság és az élet!
Ha mindenki befogadná Õt a szívébe, akkor nem történne annyi gonoszság a világban, nem ott tartana Magyarország sem, ahol tart, nem rombolnának le a fiatalok lelkét az elvetemült - meg nem tért - embertársaik!
Javasolnám, hogy a Pax tv-ben rendszeresen sugárzott Joyce Meyer és Andrew Womack tanításait hallgassad meg, s talán feldereng majd elõtted is az igazság fénye!
A hit is a hallásból származik, a hallás pedig Isten Igéjébõl. A hitetlenség is hallásból származik a sátán hazugságait terjesztõ emberek "jóvoltából".
Ez az élet itt, ezen a földön igen rövid, hamar elmegy. Nem mindegy, hogy az örökkévalóságban hová kerülsz, a mennybe, vagy a pokolba.
Szabadon választhatsz! Válaszd az életet a mennyben!
Szeretettel tanácsolja: egy nagymama, aki Isten valóságát, jóságát, segítségét már élete során sokszor megtapasztalta.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 28. - 11:17:59
(17/20)
- Máté kitalált figura, "Máté Evangéliumát" ismeretlen szerzõ írta Márk és Lukács Evangéliumának feldolgozásával
- Lukács TALÁN nem kitalált figura, legalábbis ez az egyetlen evangélium amit ELVILEG szignált az író, mint a Jézus-legendárium gyûjtõje. "Lukács Evangéliumát" ez az amúgy ismeretlen szerzõ írta Márk és Máté Evangéliumának feldolgozásával
- János kitalált figura, "Lukács Evangéliumát" ismeretlen szerzõ írta Márk és Máté és Lukács Evangéliumának feldolgozásával, természetesen a késõbbi teológiai dogmák alapján átírva az egész sztorit.
- Márk Evangéliuma szintén névtelen (puszta utólagos, középkori kitaláció hogy holmi Márk-hoz lenne köze) ráadásul legalább ketten írták, hiszen eredetileg az üres sírral véget ért a szöveg.

- Mind a négy kanonizált evangéliumot (hiszen ezeken kívüli is van még pár tucat) megelõzik Pál levelei,amik szerint Jézus 100%-ban KITALÁLT FIGURA volt, ami majd csak Jánosnál válik istenséggé, a köztes írásokban (Márk, Máté, Lukács) pedig 100% ember.
E-gon 2016 márc. 28. - 00:41:09 Előzmény Meklód fia
(16/20)
Történetesen a felsorolt írásoknak ismerjük a szerzõiket, és attól, hogy kötelezõ olvasmányok, még nem kell imádnunk, és el is hinnünk a történeteket. Míg a bibliát úgy akarják elõadni, mint valóságot, történelmet.

Azon nõttem fel. Nagymamám esténként a bibliából olvasott fel, járnom kellett templomba, hittanórára,elsõ áldoztam, bérmáltam. Ezt várták el tõlem,de sosem gondoltam, hogy azok a mesék valóságosak voltak.
Mint korunk legtöbbjét megkereszteltek, de nem hiszek. A hit a gyenge emberek menedéke.

A zsidók i.e még le is írták a mondáikat amikben hisznek, de Jézus történetét csak jóval a halála után kezdték leírni, addig szájról, szájra járt. Mindenki hozzátett, elvett, formálta.

Aztán jött az egyház és úgy szerkesztették, ahogy épp a hatalmi érdekeik megkívánták.

Szóval, ennyit a bibliáról...
boom49 2015 márc. 17. - 18:14:38
(15/20)
Elárulom hogy a keresztények se olvassák a Bibliát. Pláne nem a judaisták vagy a muszlimok.
Amúgy tökéletes idõvesztegetés, az Ödüsszeusz/Iliásszal együtt.

Megjegyzem MINDKÉT tízparancsolat botrányos nagy marhaság (az is ami a bibliában áll, és az is amit hittanórán nyomatnak).
offtopic
tombenko 2015 márc. 17. - 12:19:52
(14/20)
Hogy jön ide, hogy liberális?
1/10
Ibrahim 2015 márc. 17. - 12:10:48 1/10
(13/20)
Én jóhiszemûen fölvettem mind a hét részt. Már az elsõ rész megtekintésénél is föltûnt, hogy mennyi szerencsétlen mondja büszkén (?), hogy õ nem szokta olvasni a bibliát, mert ateista! Szégyen! Én sem áldozok a régi görög és római
isteneknek, de azért olvasom az Iliászt, az Odüsszeiát és az Aeneast, valamint a mitológiát.
Azután, amikor a második vagy harmadik részben egy-két liberális barom elkezdte ecsetelni, hogy a Tízparancsolat milyen szörnyû (??!!) ezért, meg azért, akkor abbahagytam a nézését, és az összes részt letörültem!
Rettenetes, hogy tudomány és történelem címén mennyi "bullshit"-et akarnak velünk megetetni.
tombenko 2015 márc. 06. - 20:54:09 Előzmény Meklód fia
(12/20)
Igazad van, azok mellé elfér. Valóságtartalma ~azonos, csak éppen a Kis Herceg kedvesebb, barátságosabb és humánusabb.
Meklód fia 2015 márc. 06. - 16:04:39
(11/20)
talán téged, mert látom nem hagy nyugodni a téma :)
boom49 2015 márc. 06. - 16:00:25
(10/20)
És ki a fene vagy te hogy bárkit érdekeljenek a marhaságaid?
Meklód fia 2015 márc. 06. - 15:54:42
(9/20)
itt például máris kapásból két fórumozóról tudok, magamat is beleértve, akik Szentírásnak is hívják. Tessék, nem is kellett messzire mennem.
boom49 2015 márc. 06. - 15:28:14
(8/20)
Hm, a 9-12. osztályok mint "irodalomszakkör"?

És áruld már el végre KI hívja "szent" írásnak? Én nem, és senki akit ismerek, pedig vagyunk erre vagy 6milliárdan.

Btw, én nem mocskolok semmit. IDÉZTEM.
Egy olyan könyvbõl,ami szerint a 10. legfontosabb dolog az életben hogy "Ne fõzdmeg a kecskegidát azanyja tejében". LOL
Meklód fia 2015 márc. 06. - 15:10:07
(7/20)
ez irodalom szakkör. Nem mellesleg csak a lényeget hagyják ki belõle. És hiába próbálod bemocskolni, nem fog menni. Nem véletlenül hívják "Szent"írásnak.
boom49 2015 márc. 06. - 14:56:42
(6/20)
Segítek: ez is kötelezõ olvasmány ( http://sulihalo.hu/diak/olvasonaplo-kotelezo-olvasmanyok-roviden/7678-kozepiskolas-kotelezo-olvasmanyok-listaja ). Igazad van, ezzel tömik belénk a szemetet.

Szészaggatott gyerekek, kannibálok, abortusz, 4-évesek házassága, fosztogatás - és ez csak amit a Kiválasztott Nép mûvel benne!
Meklód fia 2015 márc. 06. - 14:45:16
(5/20)
Nem akarok újabb vitát generálni, de inkább azon merengjünk, miért van az, hogy idióta fantáziaregények (kis herceg, toldi, jános vitéz) azok kötelezõolvasmányok, ez meg nem? 5. osztálytól 8.-ig csak tömik belénk a szemetet.
tombenko 2015 márc. 06. - 13:47:24
(4/20)
Már akinek...
Meklód fia 2015 márc. 05. - 08:28:49
(3/20)
a kettõ ugyanaz
boom49 2015 márc. 04. - 22:59:45 Előzmény Simpson Bart
(2/20)
Nem "a szentírást", hanem a bibliát.
Simpson Bart 2015 márc. 04. - 21:23:03
(1/20)
Nem hét "fajta" bibliáról szól a sorozat. Így helyesebb:...egy-egy prominens mûsorvezetõ segítségével a Szentírást hét különbözõ módon mutatja be.