10/10
Segítõ Béka 2012 jan. 18. - 16:20:10 10/10 Előzmény _Freddy_
(215/475)
mi az hogy összefüggés ->lesz<- Bishop és a mostnai Bishop között ?:) van összefügés:

SPOILER, másik ALIEN filmekre is:

Bishop a Weyland vállalat elnöke, és az avp 1-ben igazi ember, aki meg is hal a végén, de itt és feltehetõleg az alien 3-ban csak robot. érdekes, hogy a 3. érszben azt mondja magáról, hogy élõ ember, amit az akkor filmalkotók el is hittek :) akkor még úgy írták a forgatókönyvet, hogy a valódi Bishop van ott. de aztán megszületett az avp 1, ami azt kell hogy mutassa: bishop a 4ó3. részben hazudott, mikor azt állította õ az élõ Bishop. a hazudós robot.
10/10
Segítõ Béka 2012 jan. 18. - 16:14:20 10/10
(214/475)
nem figyelsz. az elsõ részben alig bántak el eggyel, igen, mert nem volt fegyverük. és ûrhajón voltak, nem is lövöldözhettek volna csak úgy, puszta kézzel meg az ember már a õsidõk óta semmit se ér, nemhogy egy alien ellen
és mindegyik alien rész nagyon jó, 1-2-4, fõként, de a 3. a gyenge pontja a sorozatnak.
még megemlíteném a alien vs predator 1-et, ami csiszolva egész jó lehetett volna, de így csak nézhetõ. viszont szinte nézhetetlen az avp 2
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 18. - 15:58:24 8/10
(213/475)
hát azért nem mondanám, hogy nagy hatással volt a Transformers az én korosztályomra, egyáltalán nem....inkább a mai 13-14évesekre
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 18. - 15:50:47
(212/475)
a te korosztályodra pl a transformers nagy hatással volt, ennyi. az enyémre meg pl a rambo, van damme filmek és így tovább. mint mondtam, a te korosztályod sajátossága, hogy ártalmatlan kijelentéseket is személyes sértésnek vesztek, pedig egy egyszerû ténymegállapítás volt...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 18. - 14:57:17 8/10
(211/475)
te meg megint jössz ide a nagy szövegértelmezõ tudásoddal, szerintem olvasd el mégegyszer hogy mit írtak nekem, mondjuk rajtad már nem lepõdök meg
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 18. - 13:43:23 Előzmény _Freddy_
(210/475)
ez megint jellemzõ a korosztályodra, személyes sértésnek vesztek teljesen ártalmatlan kijelentéseket...
Mr.Niceguy 2012 jan. 18. - 13:42:03 Előzmény nando1337
(209/475)
egyetértek, az elsõ film fektette le az alapokat. teljesen jó volt, hogy a hangulaton és a nehezen elpusztítható xenomorphon volt a hangsúly. aztán jött a második rész, ami önmagában nem rossz film, de nem illik ebbe a sorozatba. folyamatosan lövünk, sosem fogy el a lõszer és közben megölünk egy halom alient, miközben az elsõ részben egyel is alig bántak el. szóval ez így hiteltelen. szerencsére a harmadik résszel Fincher bácsi rendbe tette a sorozatot és az elsõ részt vette alapul. a negyedik rész szintén jó, kellõ mennyiségû akció és humor, Winona Ryder pedig hab a tortán.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 17. - 09:40:22 8/10
(208/475)
azért ezt a végén nem kellett volna írni...nem tudom hogy te ettõl nagymenõnek hiszed magad ha a mondandód végén egy ilyen baromságot odaírsz??? azért láttam elég filmet ahhoz hogy tudjam mi a jó...biztos többet mint te barátom
9/10
nando1337 2012 jan. 17. - 02:17:01 9/10 Előzmény _Freddy_
(207/475)
"és a pali aki az AVP 1-be is volt, õ is bennevolt ebben" :D mivel Õ a tervezõje a Bishop nevû androidnak és övé az egész "cég"(weyland-yutani), szóval utána nézhetnél a dolgoknak mielõtt hülyeségeket írsz :D
Egyébként az elsõ rész nem harmatgyenge, hanem még mindig a legjobb alien film csak lassú és paranoid atmoszféráját a hozzád hasonló transformersen szocializálódottak nehezen veszik be.
10/10
brrrrrrrrrr 2012 jan. 14. - 23:37:40 10/10
(206/475)
Mégjobb, mint az elsõ rész, imádom. Ezerszer láttam, pedig a franc se nézne horrort többször, de ez olyan.
8/10
_Freddy_ 2012 jan. 05. - 10:03:56 8/10
(205/475)
Meglátszik, hogy ezt a rész James Cameron rendezte, az elsõ rész az harmatgyenge lett. Ez viszont nagyszerû. Jó történet, jó színészi játék, remek jelenetek, izgalmas volt. Az elsõ a nyomába sem ér ennek a résznek. Amugy a film vége fele, hogy fért el az az óriási "Alien királynõ" a szûk járatokban? Ez számomra érthetetlen...és azt sem értem, hogy hogy a fenébe volt olyan okos, az Alien, hogy tudjon liftezni...voltak benne undorító részek..és a pali aki az AVP 1-be is volt, õ is bennevolt ebben, szerintem abba nem kellett volna belerakni, mert ha valahogy összefüggés lesz a kettõ között akkor az nagy hiba. Én erre 8 pontot adok.
7/10
makovecz1972 2011 dec. 10. - 05:27:36 7/10
(204/475)
Az Alien sorozattal szerintem a legnagyobb probléma, hogy az alapötlet jó. Az elsõ részt is jól kivitelezték, a kor technikájának megfelelõen, de valahogy az összes rész hasonló módon és szerkezettel van felépítve, ami miatt a többinek a színvonala az elsõhöz képest sokat esett. Az utolsó részt már én szerintem meg sem kellett volna valósítani, nekem az nagyon nem jött be és túlzásnak is tartom. A predátoros folytatások nekem személy szerint nagyon tetszettek, bár azt olvastam, hogy mindkét rész óriásit bukott. 10/7
10/10
Segítõ Béka 2011 dec. 10. - 01:01:14 10/10 Előzmény Kulcskészítõ
(203/475)
sugároz jelet, de ahogy a könyvben is írják, a gépek hiperhajtómûvet használnak a nagy távolságok miatt, olyan nagy sebességgel haladnak, hogy a jel alig araszol elõttük, most képzeld el, mi a fenének kellene különben állandóan aludniuk? mert még hiperhajtómûvel is hónapokig tart egy-egy út.
a film elején mondják amúgy, hogy elsodródott a mentõcsónak, mentõkabin, ezért tartok sokáig megtalálni. a roncsvadászok találják meg. ezért köszönhetõ a vakszerencsének. mert elsodródott, az egyértelmû hogy ad S.O.S jelet, ez az elsõ könyvben írva is van, mikor ötletelnek, hogy bekapcsolják az sos jelet

nem értem hogy jön ide jó fiú, vagy "jó fiú", mi az isten ez? kik ezek?
10/10
Segítõ Béka 2011 dec. 10. - 00:52:33 10/10
(202/475)
ez egy halhatatlan film, komolyan mondom, nagyon nagy, míg a nyolcadik utasban azért voltak béna jelmezek, ez a mai napig viszi a pálmát, nagyon nagy film.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 09. - 20:22:07 10/10
(201/475)
Szívesen. :)
10/10
Spooner 2011 dec. 09. - 19:02:13 10/10
(200/475)
Köszi! A Star Wars meg a Vissza jövõbe tényleg nagyon jók, valamint óriási Terminator fan vok :)) A Chuck Norris filmek annyira nem mozgatnak meg, de ránézek majd az ajánlókra amiket írtál, thx!!
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 09. - 16:55:16 10/10
(199/475)
Elõször is mindenképpen kezdjük a Star Wars trilógiával (igaz az elsõ rész még '70-es évek, de nem lényeges, annál jobb). A másik alap sci-fi trilógia a Vissza a jövõbe, a fõszereplõk érdekes kalandokba keverednek az idõutazások során, megbolygatják a múltat és a jövõt. Akkor az Indy-trilógia, Harrison Ford és Steven Spielberg klasszikusa, ezt is sikerült lezavarni párszor (és nekem sokakkal ellentetében a negyedik felvonás is tetszett). Sokan próbálták másolni, keveseknek sikerült, a mai napig az egyik legjobb kalandfilm franchise. Ha már Spielberg, akkor az E.T. is meg kell említeni, amely megérdemelten tartózkodott egy ideig a legtöbb bevételt elért filmlista élén (aztán a Jurassic Park került az élre, ami szintén Spielberg alkotás, csak aztán meg jött Cameron Titanicja). A Hook is kiváló volt. Ebben az évtizedben Chuck Norris volt a csúcs, a dicsfény a mai napig nem halványult el körülötte, legalábbis Magyarországon, majdnem egy hidat is elneveztek róla. Az Ütközetben eltûnt részeit letudván (Norris leszámol a vietkongokkal) jöhetett a Delta Force (Norris leszámol a terroristákkal) és A Tûzjáró (Norris megmutatja milyen kemény) is. Az USA Inváziót (Norris leszámol a csöppnyi inváziós sereggel) egy szülinap alkalmából hoztuk ki a tékából. Hozzáteszem mai szemmel már kissé élvezhetetlenek ezek a mûvek. Az Arnold Schwarzenegger filmek teljes mértékben alapnak számítottak ekkor, minden egyes mûvét tátott szájjal néztünk. A Terminator klasszikus, akárcsak a Predator (a folytatásával sem volt gond), ezek még most is élvezhetõ filmek. Az Emlékmásban kedveltem meg Sharon Stone-t, A menekülõ ember is kellõen akciódús volt.
10/10
Spooner 2011 dec. 09. - 07:37:30 10/10
(198/475)
Gyerekként láttam utoljára kb annyi maradt meg bennem mikor a végén Bishop kettészakad :) Ma is nagyonjó film, örök!! nagyonjó futurisztikus hangulat a különbözõ lámpákkal, illetve a felszerelések is rendben vannak (úgylátom Cameron sok ötletet továbbvitt innen a Terminatorba, ami a legnagyobb kedvencem :) ) 10/10 Tudtok ajánlani hasonló "1980"-as scifit ajánlani ami nem gagyi??
10/10
sanderb 2011 nov. 14. - 17:00:08 10/10
(197/475)
Cameron rendezõ annyit tett hozzá a folytatáshoz, ami még az elõdjét nem degradálja, de azért minden elemében egy kicsit többet, jobbat akart elérni, ami sikerült is. Talán túl jól is - ha szabad ilyet írni. Persze neki akkor már ott volt a Terminátor, mint szakmai tapasztalat, vagy rutin. 10/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 22. - 10:52:51 Előzmény Kulcskészítõ
(196/475)
az is egy opció, hogy volt a kabinban jeladó, de bizonyos "zónákban" nem kapcsol be a rossz fiúk miatt...